Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree7Likes
  • 6 Post By Jocke
  • 1 Post By Dzoni

tema: Garmin satovi

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika Jocke
    Član od
    8.11.2011.
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    77
    Lajkovi
    614
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Garmin satovi

    Поздрав свима
    Иако имам велику љубав према механичким сатовима, (поседујем десетак) пре пар година добио сам гарминов сат за подршку трчању "Forerunner 235 sa HR" и од тада углавном носим тај тип дигиталног сата.
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	image20180104_143010506.jpg
Viđeno:	356
Veličina:	314,8 KB
ID:	154612
    Моје механичке сатове доживљавам као полу жива бића јер у њима куца мало механичко срце које волим да приближим увету и ослушкујем међутим, нисам баш пажљив и често се дешава да их огребем. Зато њих носим врло ретко, они су резервисани само за посебне прилике.
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20180329_1712422.jpg
Viđeno:	340
Veličina:	174,2 KB
ID:	154613
    Овде се уклапају дигитални роботи произвођача "Garmin" и других, који поред велике издржљивости раде и многе друге операције које ни најкомпликованији механичари не могу.
    Одржавање им је минимално, сервис не постоји а трајање је ограничено само батеријом или физичким уништењем што је за све заједничко.
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	20211009_151458.jpg
Viđeno:	353
Veličina:	308,4 KB
ID:	154614
    Раније сам носио неколико "Casio" сатова али због проблема са каишевима које нисам могао лако да набавим и релативно честе измене батерија нисмо се дуго дружили.
    Код "Garmin" сатова је сасвим друга ситуација, поред великог броја заменских наруквица може лако да се набави и оригинал иако за неразумно велики износ. Батерија је пуњива и траје скоро неограничено, у мом случају феникс 5 (који је стар преко четири годинe) држи батерију око четири недеље.
    Повремено трчим и возим бицикл па овај сат користим као подршку у мерењу и неким статистикама. Савршено се повезује са цикло компјутером који је "Garmin Edge 520"
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG-a4235d6c670f0d4077a986fe10f7277d-V.jpg
Viđeno:	349
Veličina:	355,7 KB
ID:	154615
    Пре пар месеци узео сам феникс 6 и сада је још увек у фази тестирања могућности и трајања батерије, у почетку сам био јако забринут јер иако нов, батерију је сагорео за непуне две недеље. Тренутно сам га довео до од прилике двадесет и неки дан али то је још увек слабије од предходног феникса 5 међутим постоји разлика у сензорима и феникс 6 има поред мапа још пар додатних могућности.
    Ако некоме треба некаква помоћ или информација ја ћу радо поделити своје искуство са овим сатовима.
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	20220128_071821.jpg
Viđeno:	355
Veličina:	165,7 KB
ID:	154616
    Велики поздрав
    Poslednja ispravka: Jocke (29.1.2022. u 9:26)
    dule bg, VLADAN P, taunus and 3 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Garmin satovi

    Htedoh da ti poželim dobrodošlicu, ali vidim da si član od 2011 godine . Pa slično tebi, i ja trčim (1-2x po 5,5 km nedeljno uglavnom ) i vozim bajs (prošle godine nešto preko 2,900 km, nisu mi dale obaveze da zaokružim na 3 h) a često i vikende na njivi provodim(seljak u pokušaju ) . Za ovu godinu planiram par ozbiljnijih vožnji bajsom i veću kilometražu ali to zavisi od kupovine novog bajsa (u sred sam traženja / pregovora / švercovanja u SER, nekog pristojnog Gravel /endurance / CX bajsa), kao i vremena, korone itd
    Od tehničkih uređaja na trenutnom bajsu (nabudzeni Canyon Commuter) običan cat eye brzinomer (ne računam USB svetla koja su jača nego na kolima - i prednje i zadnje ) . Mnogo puta do sada u mislima uzimao Garmin sat ili GPS uređaje za bajs, senzore za bajs (npr, za kadencu , brzinu itd) ali uvek na kraju odustajao. Znam da takve stvari mogu da značajno poboljšaju u kondiciju i ukažu na brdo stvari koje pogrešno radiš ali....Sav sam brate umrežen. Kompjuter na poslu, mobilni i moje aplikacije , pametni TV, WiFi muzika itd. Trčanje i bajs su moja zadovoljstva, nekako bi me opteretilo da i tu merim, analiziram, punim baterije, pratim napredak itd. Mozak na pašu, mašti na volju pa pedalaj /gazi. I na kraju odustanem.
    Što ne znači da neću već sutra uzeti nešto ( evo izašao Garmin 7, šestici odmah pala cena)
    Što se tiče tvoje borbe za bateriju, "battery life" umnogome zavisi od načina korišćenja uređaja ali ne vidim da je tvoja šestica nešto van zadatih normativa. A i da jeste, napuniš ga jednom u nedelju dana i miran si.
    Veliki pozdrav

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika Jocke
    Član od
    8.11.2011.
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    77
    Lajkovi
    614
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Garmin satovi

    [QUOTE=Nešoni;276353]

    Поздрав
    Пошто сви паметни уређаји имају скоро истоветне функције ја их не повезујем. Не волим да читам поруку на сату или да пратим трчање на телефону. Бицикл има свој циклокомпјутер и једино поделим откуцаје јер не волим да носим сензор преко груди. А без те сталне комуникације и батерија на свим уређајим дуже потраје.
    Нешо потпуно си у праву што се тиче мерења у току вежбања, ја волим касније да прегледам како је све протекло.
    Има још једна интересантнија опција, може да се сними рута коју си прешао ти, или неко од другара чији тренинг можеш да погледаш. Та рута може да се убаци у сат или циклокомп и ради као навигација.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Garmin satovi

    Nadovezao bih se o raspravi Garmin satova, lično sada trenutno posjedujem Garmin Fenix 5x, ranije sam imao Garmin Fenix 3, ali zbog toga što nema detaljne mape/karte prodao sam Fenix 3 i kupio Fenix 5x. Zadovoljan sam satom, meni nije problem što mi baterija traje oko 12 dana, pod uslovom da ne koristim uključen gps cijeli dan(to uključim kad krenem na planinarenje), ali bez obzira što je uključen gps od ranog jutra baterija sigurno može izdržati cijeli dan.Ono što najviše volim na satu je da u svakoj situaciji bacim pogled na kartu i vidim gdje se trenutno nalazim, i koliko km mi je ostalo do cilja i to nezavisan rad sata od mobilnog. Naravno, mobilni pomaže da se prije ukucaju "tačke"-koordinate nekog mjesta a to postižem aplikacijom Garmin Explore na mobilnom, gdje mogu ukucati dosta "tački" tj. mjesta koje me interesuju, pa sve na kraju sinhronizujem sa satom. Isto tako mnogo pomaže program "BaseCamp" na kompjuteru, gdje skinem karte zemalja koje me interesuju i prebacim na sat, pošto sam iz Bosne imam za sada karte Srbije i Hrvatske, ali nije problem da skinem još karti drugih zemalja. Uglavnom, sve u svemu meni lično Garmin pomaže, ako isto nekome treba pomoć u vezi Garmina neka se javi......
    toma kruz likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •