Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree1Likes
  • 1 Post By SlobaBGD

tema: Casio AWG101-1A kazaljka za minute?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    29.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    9
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Casio AWG101-1A kazaljka za minute?

    Drugar ima ovaj sat i zali se sto kazaljka koja pokazuje minute, koja se inace pomeri svakih 20 sekundi, uvek ima raskorak to jest nikad ne pokazuje tacno nego zuri. Probao je da namesti tako sto recimo poravna kazaljku sa markerom na ciferu i resetuje sekunde, ali se posle nekog vremena opet javi raskorak. Jel to do automatske sinhronizacije ili je nesto drugo i kako to otkloniti ako je moguce?

    AWG101-1A - G-Shock - Timepiece - Products - CASIO

    ovo je doticni model sa 4765 modulom unutra

    Hvala

  2. #2
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio AWG101-1A kazaljka za minute?

    ja bih rekao da tu nema pomoći

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Casio AWG101-1A kazaljka za minute?

    Ja moram da priznam da mi problem nije najjasniji.Da li je reč o tome da nakon nekog vremena vrh minutne kazaljke više ne pogađa tačno u marker?
    Ako je to u pitanju onda je to normalno iz prostog razloga što taj mehanizam(kao i svi drugi) ima neku tolerisanu grešku u radu na mesečnom nivou(pretpostavljam + - 20 sek.)Ona je u praksi znatno manja ali ipak prisutna i to je ono što uslovljava pomenutu nepreciznost poklapanja kazaljke i markera.To se dešava sa svim satovima ali je kod modela sa ovim sistemom pomeranja minutne kazaljke(svakih 20 sek.) to primetnije jer kazaljka dugo stoji na istom mestu.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Novi član
    Član od
    29.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    9
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio AWG101-1A kazaljka za minute?

    Ono sto mene buni je to sto je pokret kazaljke vezan za sekunde na malom ekranu, pa i ako je u pitanju odstupanje samog modula ne bi trebalo da se tako manifestuje to jest da dodje do raskoraka ili sam ja u zabludi? Ja imam jedan casio slican ovome koji nije radio controled i na njemu se to ne desava. Nisam obracao paznju na to koliko kasni ili zuri ali za godinu dana se nije desilo da posto jednom namestim kazaljku da prati markere kako treba dodje do odstupanja, pa sam pomislio da li je ovde mozda nesto do same korekcije vremena koju sat radi sam?

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Casio AWG101-1A kazaljka za minute?

    Prijatelju,ja sam predhodni post napisao neshvatajući da je reč o radio kontrolisanom satu.Ne znam da li neko na forumu ima iskustva sa radio kontrolisanim analogno-digitalnim satovima.
    B.T.W.-Ja imam analogno-digitalni Casio na kom pokret minutne kazaljke(takođe na 20 sekundi) NIJE vezan sa prikazom sekundi na digitalnom displeju.
    Predlažem tvom prijatelju da savet potraži u ovlašćenom servisu.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Novi član
    Član od
    8.5.2011.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio AWG101-1A kazaljka za minute?

    Elem, ja sam taj pomenuti drug koji ima problem s Casio AWF101-1A.

    Izgleda mi da sam uspeo da resim problem ili makar se nadam da je tako. Naime na ovom satu ima neka funkcija HSET - koja ne znaci hour set nego "hands set" i koja omogucava da se skazalje pomeraju manuelno, u koraku od 1/3 minute (na svakih 20 sec po jedan koraj skazalje koja pokazuje minute).
    Ja sam se i ranije igrao s tom funkcijom i namestao kazaljke, i sve je bilo dobro do prvog sinronizovanja s radio-signalom iz Nemacke - onda se minutara ponovo vracala za oko 2/3 minuta unazad

    Upustvo koje sam dobio uz sat je bilo na nemackom - i po njemu sam se rukovodio kada sam ovo podesavao. No, evo veceras sam skinuo PDF na engleskom i u njemu se cela operacija malo razlikuje (na samom kraju). Moze biti da ta razlika upravo znaci neko "snimanje podesavanja" u sam sat, koje ja iz razloga mog nepoznavanja nemackog jezika ili, pre ce biti, loseg upustva na nemackom jeziku nisam radio.

    Ostavicu sat veceras na prozoru - pa ako sutra sve bude kako treba i sat sinhronizovan i kazaljka gde treba - ja sam srecan covek!
    VLADAN P likes this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    8.5.2011.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio AWG101-1A kazaljka za minute?

    Da odgovorim sam sebi:

    problem resen!

    Naravoucenije: ne treba uvek verovati upustvu koje dolazi uz sat - ponekad trebe downloadovati i neko drugo na drugom jeziku!

Slične teme

  1. Audemars Piguet Millenary hand wound minute repeater
    By milan zmaj in forum Audemars Piguet
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.3.2011., 8:45
  2. Minute Repeater
    By UlysseNardin in forum Opšti forum
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 31.1.2011., 8:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •