Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 49
Like Tree101Likes

tema: Šta je po vama modni sat?

  1. #21
    Član Avatar korisnika SanelMNE
    Član od
    18.3.2012.
    Poruke
    131
    Lajkovi
    599
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Da se nadovezem na temu i dodam moje vidjenje "modnih satova".
    Moje misljenje je da se kod "modnih satova" najvise novca daje za dizajn i "ime" odnosno brend. (proizvodjac koji je u nekim drugim poslovima uglavnom vezanim za garderobu i aksesoare postigao uspjeh i na taj nacin postao poznat u sirokim razmjerama).
    Necu mozda biti najprecizniji ali da pokusam da pojednostavim:
    Kod modnih satova za sto procenata cijene dobijamo deset procenata "sata" dok ostatak cijene placamo "ime",
    Kod proizvodjaca satova za sto procenata cijene dobijamo sto procenata "sata" (kada kazem procenat sata mislim na sveukupni kvalitet - mehanizam, kuciste, zavrsna obrada...) .

  2. #22
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Da li Vam ovaj Gucci deluje kao modni..mislim po samom brendu je ocigledno ali...


    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #23
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Citat SanelMNE kaže: Pregled poruke
    Kod proizvodjaca satova za sto procenata cijene dobijamo sto procenata "sata" (kada kazem procenat sata mislim na sveukupni kvalitet - mehanizam, kuciste, zavrsna obrada...) .
    Nažalos,nije to baš tako...
    I proizvođači satova umeju jako dobro da naplate ime.
    Po tvom načinu računanja-neko to ime računa 10 % a neko ,boga mi, i preko 70 %.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #24
    Član Avatar korisnika SanelMNE
    Član od
    18.3.2012.
    Poruke
    131
    Lajkovi
    599
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    "Otkako je na čelo Gucci Timepiecesa dosao Mikele Sofisti, ovaj brend zaista ne treba da brine za svoju buducnost.
    Sofisti , koji je u svojoj karijeri vodio "Omegu" i "Ferrari", uistinu ima iskustvo i znanje za vodjenje uspjesnog casovnicarskog brenda."
    Milane Gucijev sin Aldo je 1997 godine uzeo nazad svoju licencu od švajcarskog vlasnika, odlučivši da se u sopstvenoj režiji posveti razvoju satova.
    U Gucci-jevim satovima (nekim modelima) se ugradjuje eta 7750, eta 2892-A2, eta 2893-2 ... tako da definitivno ovo nijesu "samo" modni satovi vec i ozbiljan proizvodjac satova.

  5. #25
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Kakva tema, zrela za "kefalicu".
    Znači, modni sat je kad čekaš i cupkaš ceo sat i više dok žena isprobava neku modu... i ne kupi ništa, naravno.
    Što se časovnika tiče, to je kolokvijalni izraz koji ne znači ama baš ništa jer takvi satovi ne postoje. Postoje brendirani i oni drugi, ronilački ili pilotski ili klasični ili dress ili, ili... a najpre postoje jako dobri, dobri, prosečni i nikakvi. Spram uloženog novca jakako.
    milan zmaj, marko14, RUS and 3 others like this.

  6. #26
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    ^ Apsolutno se slazem. Tesko je danas svrstati neki sat u tu kategoriju. Ima ih naravno, kao sto su oni od pre neki dan ENE watches, ICE wathes i slicni.
    U svkaoj slucaju izraz koji sve manje ima smisla, nesto slicno kao "swiss made". Nekada je znacilo mnogo, a sada sam natpis ne znaci apsolutno nista.
    SanelMNE and Diling like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #27
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Da li je ovde možda samo problem u terminu koji koristimo? Koliko se meni čini, preciznije bi bilo reći 'modna marka', premda ni to nije sasvim precizno. Ukoliko u ovu kategoriju svrstamo i proizvođače kao što su Nike, Adidas ili Puma, koji su proizvođači sportske opreme i odeće, onda termin nije sasvim precizan, mada se može koristiti i nategnuto, jer svi pomenuti proizvode i odeću, ali ne samo nju.

    Milanov primer ilustruje da i Armani može da stavi ozbiljnu mašinu, a može se desiti da jednog dana upravo taj proizvođač, ili recimo Prada ili Gucci izbace ograničenu seriju sa ručno rađenim mehanizmom.

    Zajednička karakteristika svih pomenutih robnih marki jeste da se prvenstveno vezuju za modu i da uspevaju da prodaju satove jer su uspeli da izgrade ime u svetu mode i zato što mnogima predstavljaju pojam skupe ili luksuzne robe, a za razliku od nekih odevnih predmeta, lakše se kupuju i svakako da duže traju od precenjenih gaća ili majica sa potpisom nekog modnog kreatora. Da na ovim satovima piše Prvi maj Pirot ili Javor Ivanjica samo bi skupljali prašinu u prodavnici, ma kakvog da su kvaliteta.
    Poslednja ispravka: Neša (18.6.2013. u 17:52)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #28
    Član Avatar korisnika SanelMNE
    Član od
    18.3.2012.
    Poruke
    131
    Lajkovi
    599
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Da li je ovde možda samo problem u terminu koji koristimo? Koliko se meni čini, preciznije bi bilo reći 'modna marka', premda ni to nije sasvim precizno. Ukoliko u ovu kategoriju svrstamo i proizvođače kao što su Nike, Adidas ili Puma, koji su proizvođači sportske opreme i odeće, onda termin nije sasvim precizan, mada se može koristiti i nategnuto, jer svi pomenuti proizvode i odeću, ali ne samo nju.

    Milanov primer ilustruje da i Armani može da stavi ozbiljnu mašinu, a može se desiti da jednog dana upravo taj proizvođač, ili recimo Armani ili Gucci izbace ograničenu seriju sa ručno rađenim mehanizmom.

    Zajednička karakteristika svih pomenutih robnih marki jeste da se prvenstveno vezuju za modu i da uspevaju da prodaju satove jer su uspeli da izgrade ime u svetu mode i zato što mnogima predstavljaju pojam skupe ili luksuzne robe, a za razliku od nekih odevnih predmeta, lakše se kupuju i svakako da duže traju od precenjenih gaća ili majica sa potpisom nekog modnog kreatora. Da na ovim satovima piše Prvi maj Pirot ili Javor Ivanjica samo bi skupljali prašinu u prodavnici, ma kakvog da su kvaliteta.
    Potpisujem

  9. #29
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?



    Originalni GP Sea Hawk
    i
    Girard-Perregaux For Gucci dole pomenuti...Cena je od 8000 doll do 12 za zlatnu farijantu ))

    SanelMNE nista ja nisam hteo da pokazujem dokazujem ili tvrdim nesto...samo sam hteo da cujem ili procitam ispravnje da li i ovaj mozemo da svrstamo u "modne satove"
    Poslednja ispravka: milan zmaj (18.6.2013. u 19:00)
    SanelMNE likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #30
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Mislim da mozemo da zakljucimo da svako moze da napravi dobar sat, samo je pitanje koja je ciljna grupa i koliko to kosta.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •