Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Novi član
    Član od
    17.12.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Sector Urban 175 sat - Pozdrav i pitanje ?

    Pozdrav forumasi

    drugi put je da vam ovdje pisem, prvi put sam se raspitivao o kupovini Festine f16488: Vasa misljenja i savjeti u vezi sata Festina f16488/1? medjutim isprobao sam sat i zakljucio da je ipak prevelik za moju ruku. Onda sam pregledao maltene sve proizvodjace kojih sam se sjetio u zelji da pronadjem jedan sat koji mi se svidja a koji je manji od 45mm i jeftiniji od 200 evra.
    Tako sam nasao Sector Urban 175 (R3273611025)Sector Urban 175 sat - Pozdrav i pitanje ?-sector-urban-175.jpgi kupio ga preko prijateljice u Njemackoj za 175 evra.
    Zanima me sta mislite o tom satu, tacnije o masini, jer ja ne mogu pronaci nista na netu. Znam da je malo obrnut proces, ja prvo kupim sat a onda se raspitujem za njega, ali sta je tu je. I inace, sat je vodootporan na 5 atm a ne na 10 kao sto pise na brojcaniku na slici, i nema krunicu koja se uvrce.

    Pozdrav i hvala unaprijed!

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Sector Urban 175 sat - Pozdrav i pitanje ?

    Mehanizam je Miyota OS 20.To je proveren i o.k. mehanizam.

    http://www.onthedash.com/pics4docs/Obama/MiyotaOS20.pdf

    Jedino mi nije jasno to wr-50m. Svuda piše wr-100m.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Sector Urban 175 sat - Pozdrav i pitanje ?

    Taj mehanizam imam i ja u mom sectoru (sat imam oko 1.5god) i morao sam jednom da ga nosim na servis, u pitanju je bila sitnica-stelovanje minutare na hronografu(stoperici), nije htela da mi se vraca na nulu prilikom restartovana vec je isla min,dva unapred, pa posto nije mogla rucno da se namesti majstor je otvarao i za 5min odradio sve. U svakom slucaju, od mene ide predlog za sat kao i za mehanizam.
    P.S. nisam bas siguran za tacan naziv mehanizma posto i ja i docimer imamo isti sector i MIYOTIN OS20 ali menahizmi se malo razlikuju, meni centralna sekundara radi u okviru stoperice, a ova mala na "6h" je od sata i ona stalno radi. Mom docimeru je obrnuto,iako na papiru pise isti gore pomenuti mehanizam, tako da ces dobiti jedan od ta dva.
    Pozdrav.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    17.12.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sector Urban 175 sat - Pozdrav i pitanje ?

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Mehanizam je Miyota OS 20.To je proveren i o.k. mehanizam.

    http://www.onthedash.com/pics4docs/Obama/MiyotaOS20.pdf

    Jedino mi nije jasno to wr-50m. Svuda piše wr-100m.
    Hvala na informaciji! Meni nije jasno odakle njima ta slika sata na cijem brojcaniku pise 100m, dok i na njihovom sajtu i na svim drugim sajtovima gdje se prodaje u specifikacijama pise da je 50m. Ja iskreno nisam pravo znao sta znaci 50 vs 100m, mislio sam da cu i sa ovim moci bezbjedno da plivam. Ali nema veze, vazno je da sat radi, nisam ga ni uzeo radi upotrebe u ekstremnim uslovima, tj. rado cu ga cuvati.

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Taj mehanizam imam i ja u mom sectoru (sat imam oko 1.5god) i morao sam jednom da ga nosim na servis, u pitanju je bila sitnica-stelovanje minutare na hronografu(stoperici), nije htela da mi se vraca na nulu prilikom restartovana vec je isla min,dva unapred, pa posto nije mogla rucno da se namesti majstor je otvarao i za 5min odradio sve. U svakom slucaju, od mene ide predlog za sat kao i za mehanizam.
    P.S. nisam bas siguran za tacan naziv mehanizma posto i ja i docimer imamo isti sector i MIYOTIN OS20 ali menahizmi se malo razlikuju, meni centralna sekundara radi u okviru stoperice, a ova mala na "6h" je od sata i ona stalno radi. Mom docimeru je obrnuto,iako na papiru pise isti gore pomenuti mehanizam, tako da ces dobiti jedan od ta dva.
    Pozdrav.
    Kod mene radi tako kao kod tvog docimera, tj. glavna sekundara radi stalno a mala je sa stopericu.

    P.S. Jesi pokusavao resetovati kazaljku za minute od stoperice onako prema uputstvu? Pise da se treba resetovati drzanjem oba dugmeta ako se pri ponistavanju ne vraca na nulu kao i nakon zamjene baterije.

    Pozdrav

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Sector Urban 175 sat - Pozdrav i pitanje ?

    Pokusao sam, kao i serviser, ali upustvo vazi samo za sekundaru, bar u mom slucaju. Mislim da ti imas bolju varijantu, jel u slucaju kao sto je kod mene, prilikom naglog protresa ruke (znaci nije neadekvatno koriscenje sata, to se moze desiti kad cimnes ruku pri trcanju), centralna sekundara se moze pomeriti sekundu napred ili nazad i pri restartovanju stoperice da ne bude na nuli, pa se mora podesiti prema usustvu. To nije cest slucaj ali se desava, verovatno zato sto je skazaljka velika i teska pa se pomeri pri trzaju. Naravno ti ovaj problemcic neces imati posto je tvoja sekundara od stopa mala
    Ja sam ti pisao ove stvari da znas kada ga budes kupovao ali nisam procitao ni video, pa ti si vec kupio sat!
    Svaka cast i da ga nosis dok ti se ne svidi neki drugi
    POZDRAV

  6. #6
    Novi član
    Član od
    17.12.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sector Urban 175 sat - Pozdrav i pitanje ?

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Pokusao sam, kao i serviser, ali upustvo vazi samo za sekundaru, bar u mom slucaju. Mislim da ti imas bolju varijantu, jel u slucaju kao sto je kod mene, prilikom naglog protresa ruke (znaci nije neadekvatno koriscenje sata, to se moze desiti kad cimnes ruku pri trcanju), centralna sekundara se moze pomeriti sekundu napred ili nazad i pri restartovanju stoperice da ne bude na nuli, pa se mora podesiti prema usustvu. To nije cest slucaj ali se desava, verovatno zato sto je skazaljka velika i teska pa se pomeri pri trzaju. Naravno ti ovaj problemcic neces imati posto je tvoja sekundara od stopa mala
    Ja sam ti pisao ove stvari da znas kada ga budes kupovao ali nisam procitao ni video, pa ti si vec kupio sat!
    Svaka cast i da ga nosis dok ti se ne svidi neki drugi
    POZDRAV

    Hvala hvala! U zdravlju ih nosili! Da, pokusao sam sat kupiti u Italiji ali nisam nasao ovu kombinaciju boja. Nasao sam verziju sa sivim brojcanikom, isprobao ga i vidio da je to to, tako da je ostalo jos samo boju da nadjem. Tu je pomogao amazon.de

Slične teme

  1. Pozdrav
    By ZoranR in forum Kafić
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.4.2011., 12:57
  2. Pozdrav i pitanje u vezi krunice na satovima
    By brada in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.12.2009., 7:59
  3. Pozdrav!
    By stipa in forum Kafić
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.3.2009., 22:30
  4. Pozdrav!
    By Štaka in forum Kafić
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 5.3.2009., 14:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •