Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 30
Like Tree8Likes

tema: Nivada satovi ?

  1. #11
    Mlađi član
    Član od
    29.12.2009.
    Lokacija
    Paracin
    Poruke
    42
    Lajkovi
    67
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Citat Marko 5 kaže: Pregled poruke
    Zanimljiva je prica kako je Mirko preuzeo tj. "dobio" Nivadu.
    Ukratko,ako se ne varam a davno sam cuo pricu,Mirko je bio fudbaler koji je na kraju zavrsio u timu kome je Nivada bila glavni sponzor... Elem shvatio je da od fudbala nema leba i poceo da radi u fabrici. Vrlo brzo je sa fizickog radnika avanzovao i presao u proizvodnju gde je na kraju bio i sef. Imao je i nesuglasice sa zetom vlasnika fabrike ili tako nesto ali posto ga je Snajder voleo kao sina ostavio ga je na poslu i ovaj mu se oduzio tako sto ga je spasio od bankrota. Ugovorio je neke velike poslove jer je posle sukoba za gazdinim zetom postao putujuci trgovac. Proglasavan je za najboljeg menadzera u Svajcarskoj u to vreme. Najzanimljivije je to sto je Snajder njemu ostavio da vodi firmu iako je imao 2 sina ali je smatrao da nisu sposobni da nastave njegov posao a Mirka je voleo kao treceg sina i tako je sada vlasnik Nivade...
    Samo da potvrdim pricu, jeste istina o avanzovanju od fudbala do zenevske fabrike. Inace, igrao je fudbal za paracinsko "Jedinstvo", a i ozenio je Paracinku. Imao sam prilike da upoznam Mirka Vucurevica, i mogu Vam reci da je to jedan veliki gospodin i pasionirani ljubitelj i kolekcionar satova (a u njegovoj kolekciji se nalazi mnogo vise od Nivade, da, da), kao i slika naivne umetnosti

    eto, mozda je off-topic, ali jos malo informacija ne skodi nikome....

    Licno, mislim da su Nivada satovi neka druga C kategorija, nista posebno. Mozda samo treba da imaju emotivnu vrednost, kao "nase gore list", ili ono "mi i svajcarci" i te fore... ))

  2. #12
    Banned
    Član od
    17.11.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    postovani ljubitelji satova,racunam da ste veliki poznavaoci satova,pa bih vas pitao samo malo da mi pomognete oko identifikacije jednog nivadog primerka,sat je nivada,sat je manjih dimenzija,navijac,e ovako,na njemu pise sledece,N,pa nivada ispod,i odmah ispod toga 17 jeweles,to je sve u gornjem delu cifera,a u donjem delu cifera je sledece,nacrtana je riba koja se zove pez espada,sto i pise odmah ispod nje,a riba je nacrtana kako iskace iz vode,kad se sat pomera izgleda kao da se ta voda krece,sat ima i datum,

  3. #13
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Bez slika tesko da bilo ko moze da ti kaze nesto vise.

    Dobro dosao na forum.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #14
    Banned
    Član od
    17.11.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    postovani ljubitelji satova,racunam da ste veliki poznavaoci satova,pa bih vas pitao samo malo da mi pomognete oko identifikacije jednog nivadog primerka,sat je nivada,sat je manjih dimenzija,navijac,e ovako,na njemu pise sledece,N,pa nivada ispod,i odmah ispod toga 17 jeweles,to je sve u gornjem delu cifera,a u donjem delu cifera je sledece,nacrtana je riba koja se zove pez espada,sto i pise odmah ispod nje,a riba je nacrtana kako iskace iz vode,kad se sat pomera izgleda kao da se ta voda talasa,sat ima i datum,ima crtice,a ne bvojeve,Nivada satovi ?-images.jpgovakva riba je nacrtana na satu kako iskace iz vode,samo na drugu stranu je okrenuta,sat sam nosio kod vise casovnicara,ali nista,samo kazu da je sat dobar,ali da jos nisu videli ovo,ova pez espada ih zbunjuje,trazili smo i preko interneta,ali nema nikakav podatak o satu,jednostavno kao da ne postoji, vidjali su baby whale gde je kit nacrtan,ako neko slucajno nesto zna bio bih mu zahvalan da mi kaze o cemu se radi,inace sat nije ni nosen,bio u nekoj kutiji sa jos nekim stvarima,kao nov je,mnogo lep satic,sad sam ja uzeo da ga nosim.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    kako se gazda zeznuo.da je ostavio nekom od sinova mozda bi i ostali firma a ovako ...

  6. #16
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Bleach, dobro nam došao na portal i forum.
    Bez slika sata ti ne možemo mnogo pomoći. OK za opis, ali slike su ipak slike. Stoga, aparat u ruke i fotkaj sat. Što bolje uslikaš tu Nivadu to će biti lakše za dodatni komentar.
    Pozz!

  7. #17
    Banned
    Član od
    17.11.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    rado bih slikao sat,ali problem je u aparatu,ne moze da se iskljuci blic,tako da kad kod slikam bude jak odsjaj i nista se ne vidi,nije to neka budzotina od sata, jednostavan satic,evo ovako cu da uradim,taj sat je slican ovom satu,samo sto 17 jewels pise odmah ispod nivada,a dole gde je na ovom satu 17 jewels je ugravirana ona riba i kao ta voda,i ispod pise pez espada,jednio ovako trenutno mogu da uradim,i naravno hvala na dobrodoslici.Nivada satovi ?-bigimage.jpg

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Sat možeš slikati na dnevnom svetlu kad blic ne bi trebalo da se aktivira.
    Ako se to ipak dešava...prekrij blic prstom.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #19
    Banned
    Član od
    17.11.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    hvala na savetu,probacu sutra.

  10. #20
    Banned
    Član od
    17.11.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Nivada satovi ?-dscf3979.jpgevo,to je taj sat,nije moglo bolje da se uslika,kada se zumira onda se vidi ta riba pez espada.

    ali da bi se to bolje videlo treba da sacuvate ovu sliku i onda da udjete kod vas u slike u zumirate,e onda se vidi,ja se nadam da je od pomoci,usput,crkao mi je aparat.pozdrav
    Poslednja ispravka: RUS (18.11.2013. u 15:14)

Slične teme

  1. Nivada-limited edition
    By jaksha in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2009., 1:02

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •