Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 38
Like Tree18Likes

tema: MONDIA satovi

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika MONDIA
    Član od
    29.8.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom MONDIA satovi

    Pozdrav svima na forumu i ovom prilikom zelim da zapocnem pricu oko brenda MONDIA.
    Meni licno se prica sa italijanskim dizajnom (zaista made in Italy) i svajcarskom tradicijom zaista dopada.
    Satove Mondia dizajnira, proizvodi, testira i servisira italijanska kompanija Sordi spa koja je pored Mondie zasluzna i za satove MOMO Design kao i ekskluzivni proizvodjac Ferrari satova (swiss made) koji se prodaju u Ferrari shopovima sirom sveta.
    Svi satovi su,naravno izradjeni od celika, imaju Myotine OS20 mehanizme u klasi satova do 300 evra, dok je u sve ostale modele ugradjena ETA (271.262, 271.272, 2428 kao i Valjoux 7750) ili Ronda uglavnom u modelima bez hronografa i zenskim modelima.
    Vise informacija mozete potraziti na njihovom zvanicnom web sajtu MONDIA.

    Pozdrav svim ljubiteljima satova

    Nenad Vujosevic
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (29.8.2011. u 19:53)
    zoran funduk likes this.

  2. #2
    Novi član Avatar korisnika MONDIA
    Član od
    29.8.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: MONDIA satovi

    MONDIA satovi-pes_389-3.jpgMONDIA satovi-gp-026-rs5.jpg

    Mozda ipak slika govori vise...

  3. #3
    Član
    Član od
    9.6.2010.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    175
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: MONDIA satovi

    Postovanje,prijatelji

    obozavam satove,nemam para za one koje bih voleo da imam,obozavam da citam vase komentare i pomoc drugima...stvarno ste genijalci...

    htedoh nesto da pitam,ako neko ima neku informaciju...vidim da su se pojavili satovi Mondia u BG.....osim podataka sa neta,koji su sturi...da li neko zna kakvi su u stvari ovi satovi...cene su primamljive...da li se isplati uzeti sat ove firme?

    Hvala na pomoci!!!
    Serb likes this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: MONDIA satovi

    Ne znam puno o ovim satoima, znam da ubacuju u jeftinije modele myotine mehanizme, a u skuplje ETU...Stvarno imaju lep dizajn...Cene u Srbiji im ne znam tako da ne lupam o odnosu kvaliteta i cene... Samo mogu da kazem, da na nekim stranim forumima je dobio solidne kritike ...
    A za neko bolje obavestenje Tvrtko moraces da sacekas nekog iskusnijeg clana
    Pozdrav

  5. #5
    Član
    Član od
    9.6.2010.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    175
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: MONDIA satovi

    MONDIA satovi-1-6207-7_1.jpg

    This Mondia Triumph watch is a modern interpretation of the classic WWII pilot watch. It is powered by Swiss Ronda 515 quartz movement with an open date window at 3:00. The 44mm case is black PVD 316L stainless steel with a matching crown. A highly scratch resistant sapphire crystal protects the deep black dial with bold hour markers and white hands. A matching black leather strap with white stitching completes the contemporary look of this pilot watch.


    Case: Black PVD finish, stainless steel, 44mm diameter. 10mm thick.Band: Black leather strap with white stitching and a buckle closure, 22mm. Water Resistant: 50 meters Warranty:
    2 Years

    ovaj pilotski sat kosta 22 000 din

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: MONDIA satovi

    Pa sta znam, ok je to cena po meni, jos ako ide safirno staklo (nadam se da sam dobro razumeo)...Sad sam citao o rondu 515 mehanizmu, uglavnom kazu da je solidan, i da nisu imali nekih problema sa tim mehanizmom...inace sat mi je bas lep... evo sad cu biti malo subjektivan ( ne zamerite), ali kad je kupovina kvarca, ja bih se odlucio za neki citizen, eco-drive mehanizam....ajde da sacekamo jos nekog clana da kaze nesto na ovu temu , i meni jako zanima misljenje drugih, posto stvarno imaju prelepe satove

  7. #7
    Član
    Član od
    9.6.2010.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    175
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: MONDIA satovi

    ovaj sam stavio na ruku...nije prevelik...bas dobro lezi...i nekako je jednostavan i lep...ima i nekih profi ronilackih modela,za ne puno para...sad ce bolji poznavaoci da rasteraju maglu oko ove firme za satove...ljudi sve znaju...stvarno sam prijatno iznenadjen znanjem pojedinih clanova...
    Serb and zoran funduk like this.

  8. #8
    Novi član Avatar korisnika MONDIA
    Član od
    29.8.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: MONDIA satovi

    Prva bitna cinjenica za Mondia satove je da je to kuca sa casovnicarskom tradicijom i korenima u Svajcarskoj osnovana 1935. godine.Zenith-Mondia-Movado grupa je tokom 1970 je imala znacajnu ulogu u svetu satova. Italijanska kompanija Sordi je 2000. godine kupila firmu Mondia i nastavila da pravi satove sa Ronda i ETA mehanizmima, ali i napravila serije modela sa Myiotom OS 20/21. Konkretan model 1-6207 je sa Rondom 515 i sa safirnim staklom tako da mozemo reci da je odnos cene i kvaliteta zaista dobar jer kupujete sat a ne ime neke modne kuce. Mondia je dizajnirana i napravljena u Italiji, a evropski kvalitet i kontrola su, slozicete se, ipak vazni kod ovakvih stvari.

    Pozdrav

  9. #9
    Član
    Član od
    9.6.2010.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    175
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: MONDIA satovi

    sve to sam procitao na netu...ali ja vise verujem momcima koji su aktivni na ovom sajtu...nekako mi je njihovo misljenje realnije...mozda neko ima sat firme mondia,pa ce reci svoja iskustva...

  10. #10
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: MONDIA satovi

    Tesko ce ti iko reci neka iskustva iz prve ruke jer verujem da niko sa foruma nije do sada imao priliku da ima taj sat u kolekciji. Jednostavno skoro je poceo sa distribucijom kod nas a ni na zapadu nije da ga ima u radnjama na svakom koraku.
    Licno nikada nisam video ni jedan njihov sat, na wusu je par puta bilo polovnih modela na prodaju ali nisam video da se ikada i jedan prodao. Racunaj da ako ga uzmes, tesko ces ga prodati jer je to kod nas (a vala i sire) krajnje nepoznata marka.
    Sto se samog mehanizma i sata tice, sve deluje ok, cena je ok u odnosu na one sa neta (prakticno ista kao na jedinom sajtu gde sam nasao da se prodaje Mondia, Orologio de Italia) jedino mi nije jasno zasto ne pise swiss made vec swiss movement?
    Ako ti se svidja, ne verujem da je losije resenje od bilo kog drugog sata u tom cenovnom rangu.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •