Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1
    Novi član
    Član od
    20.8.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Mercedes Benz sat ?

    Konkretno me interesuje ko je proizvodjac ovog sata i koji mehanizam koristi.
    Kazu "KO NEMA U VUGLA, MORA DA GUGLA". Guglam vec ceo dan ali ni jedan slican nisam nasao (mozda ne kucam prave reci u pretrazivac), a sto je najgore, prevrteo sam forum dva puta i nisam nasao gde drugde da okacim pitanje nego ovde. Ako je na pogresnom mestu, zamolio bih vas da me obavestite gde da ga prebacim, ili admin ili moderator sami da ga prebace.

    Unapred zahvalan
    Mercedes Benz sat ?-cuka-01.jpg

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Mercedes Benz sat ?

    Cvele, to su reklamni satovi koji su se delili kao reklamni upaljači ili kada kupiš Mercedes-Benz dobiješ i sat. Ne mora da znači da je loš kvalitet sata već je samo reklama! Da li je automatik, kvarc?
    Recimo Tagovi su imali Mercedes-Benz seriju satova.
    Poslednja ispravka: ANGEL (25.9.2010. u 22:00)

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Mercedes Benz sat ?

    Nalazio sam da je MB uzimao satove od dosta firmi i da je najcesca vrednost satova 125-250€.

    Meni licno jako lici na Sinn 356. Kuciste i kazaljke dosta lice, ali brojcanik se razlikuje...
    Mercedes Benz sat ?-356fliegerstrap.jpg

    Video sam da je recimo Sinn radio specijalnu seriju 103 za MB - ovde.

    *** EDIT ***
    99,99% sam siguran da je u pitanju pomenuti Sinn 356. Radi se o dosta malom satu (38,5mm), mehanizam je provereni ETA-Valjoux 7750, MSRP ~1000EUR.

    @Cvele - smisli kako da mi se oduzis

    offtopic:
    @dragon, Vladan - nasao sam ovaj link o Sinn satovima - http://www.sinn-uhren.info/13.html, bilo bi dobro da ga negde postavimo, cini se vrlo vrednim za bolje upoznavanje Sinn marke!

    Ovde se recimo vidi da je model 103 imao slicne razlike u serijskoj izvedbi u odnosu na seriju za MB (drugacije cifre 1 npr.)
    Poslednja ispravka: vladas (25.9.2010. u 22:45)
    No time to lose

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Mercedes Benz sat ?

    Cvele, hajde molim te, ako nije problem i ako možeš, postavi kvalitetnije slike sata (prednje i zadnje strane)!

    Vlado, slobodno pokreni temu u nemačkom forumu u koju će se stavljati korisni linkovi o satovima ili postavi link u opštem forumu u temi sa korisnim linkovima.

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: dragon (26.9.2010. u 21:10)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Mercedes Benz sat ?

    Mani se cini da ipak nije Sinn, iako je slicnost neverovatna. Potrebne su kvalitetnije slike sata. Ljudi kad pitate za neki sat, neophodne su kvalitetne fotografije sata iz vise uglova. Ovo se redovno ponavlja, pa sam morao da odreagujem. Nadam se da se Cvele ne ljuti. Pozdrav

  6. #6
    Novi član
    Član od
    20.8.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Mercedes Benz sat ?

    Ja se nadam da cu za par dana imati prilike da ga vidim uzivo, pa taman da ga lepo fotografisem. Inace mi je, taj lik cijije sat, rekao da je sat automatik i da je iz ogranicene serije od 100 komada i da ovom na poledjini pise da je redni broj 13. Nisam sujeveran pa mi redni broj ne predstavlja problem samo me interesuje da li to vredi kupovati ili ne.

    @vladas- da znas da sam bio spreman da organizujem burek i pivo, da se oduzim. A sada cekam nove slike
    Poslednja ispravka: dragon (28.9.2010. u 19:53)

  7. #7
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Mercedes Benz sat ?

    Koliko para izdvajaš za taj sat?

  8. #8
    Časovničar Avatar korisnika ivourar1
    Član od
    31.10.2008.
    Lokacija
    tratinska 18, zagreb
    Poruke
    63
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Mercedes Benz sat ?

    postoji na tržištu nekoliko proizvođača satova koji rade promotivne i korporativne ručne satove. jedna od najjačih koja je prisutna i na tržištu bivše Jugoslavije je Europa watch com. ugrađuju u svoje satove mehanizme Miyota i Isa.
    pretpostavljam da je i ovaj Mercedesov sat iz te varijante.
    vidjeh ih puno. (s obzirom da imam ovlašteni servis za isti firmu. EWC.com) satovi dolaze sa 3 godine jamstvom.
    evo i link:
    http://www.europawatch.com/eshox/index.php

  9. #9
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Mercedes Benz sat ?

    Koja god firma da je radila ovaj sat, ocigledno je iskopirala Sinn najstrasnije! Iako fotografije nije dobra, meni se cini da je kvalitet kucista prilicno losiji nego sto Sinn ima kucista.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •