Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.12.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Kupovina sata za oko 40000 din.

    Pozdrav svima. Moram prvo da pohvalim ovaj forum, zato sto sam mnogo korisnih stvari ovde procitao i drago mi je da ima jos zaljubljenika u satove.

    Trenutno nemam ni jedan sat koji mogu da nosim (pa se osecam potpuno izgubljen), tako da sam resio za pocetak da kupim sat za nekih 20-ak hiljada, a posle nekog vremena bih kupio sat od 1000-1500E (verovatno longines, kada za to dodje vreme nadam se da cete mi vi pomoci, ipak ste mnogo iskusniji)... Voleo bih da bude automatik (moze u krajnjoj nuzdi i kvarcni, ali vise volim masinu na ruci - nekako mi ima dusu a i sekundara je mnogo lepsa).
    Svideo mi se ovaj Seiko:


    link

    Sta mislite o njemu? Da li je 7S36B mehanizam dobar (koliko sam video, ima taj mehanizam)? Da li imate jos neki predlog za sat? Voleo bih vise da ima safir staklo umesto hardlex-a i da je swiss made... Takodje, vise mi se svidja sekundara na ETA mehanizmima te klase, posto radi na 28800bps, a koliko znam 7S36B radi na 21600bps (ispravite me ako gresim). Svaka sugestija, predlog, misljenje, kritika, ispravka.... su veoma dobrodosli! Samo da napomenem da bih voleo ozbiljan sat a ne deciji! Mnogi su mi predlagi replike satova i ubedjivali me da su one "dovoljno" kvalitetne, ali ja ne zelim ni da razmisljam o replici, a kamo li da je kupim!

    Gledao sam i Tissot pr50, ali mi je njegova velicina i suvise mala!

    Hvala svima!

    Pozdrav,

    Petar
    Poslednja ispravka: dragon (9.12.2010. u 14:47) Razlog: ubacena slika

  2. #2
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2009.
    Poruke
    95
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kupovina sata za oko 20000 din.

    Prvo da ti pozelim dobrodoslicu,i moja reakcija je bila slicna tvojoj kad sam naleteo na ovaj forum,zaista sta reci nego svaka cast!
    Sto se tice tvog "buduceg" sata,tesko da ces ga naci za 20.000din,sa svim tim karakteristikama sto si naveo,i jos da bude Swiss made!Moraces da dodas jos koju "stoju"eura,za nesto tako.Sa tim budzetom,ne preostaje ti nista drugo nego neki Seiko 5 Sport serija,imas lepih komada na satovi-online,za pristojne pare.Sada mi trenutno nista pametno nepada na pamet ,sto se tice Swiss made, a da se moze kupiti kod nas,ali polako nesto cemo vec smisliti kad se i drugi ukljuce u temu.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Kupovina sata za oko 20000 din.

    Pozdrav i dobrodosao na forum!
    Evo, posto sam upravo u drugoj temi predlozio jedan model Orienta, predlazem i tebi da pogledas njihove modele - ima i klasicnih i sportskih, kvalitet odlican, automatski in-house mehanizmi, a cene pristupacne imajuci u vidu kvalitet, tako da verujem da bi sigurno mogao da nadjes nesto za sumu koju si predvideo. Jedini preduslov je da nisi gadljiv na narucivanje preko neta, posto kod nas nemaju zastupnika.
    Pogledaj ovde!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    8.12.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina sata za oko 20000 din.

    Hvala na odgovorima!

    I sam sam bio svestan cinjenice da za te pare ne moze swiss made, ali ajde da pokusam... Cak sam razmisljao o kvarcnim swiss made (sa hronografom), mada mi se itekako vise svidjaju automatici. Sto se tice kupovine preko interneta, ne bih opet to radio, posto sam kod nas imao neprijatnih iskustava (roba mi nije stizala itd.). Nemojte misliti da se gadim novih tehnologija (i sam radim u IT svetu), vec nemam poverenja u nas carinski sistem. Posto zbog posla putujem u inostranstvo, tamo bih kupio naredni (skuplji) sat, a sada bih se zadrzao na domacim distributerima.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina sata za oko 20000 din.

    Pored ovog sata koji ti se dopada, a koji je zaista sasvim solidan i prilično popularan model, evo ti par mojih predloga...


    Citizen NY0040-09E



    Seiko skx007



    Seiko snfk11



    Možeš u Bomaru da pogledaš Candino Planet Solar automatik, ali on ti je cenom, čini mi se, dobrih 20000 dinara preko budžeta. Možda da probaš neki popust da zatražiš, mada sumnjam da će i tako biti u tvom cenovnom rangu. Seiko 7s26/7s36 kao i Miyota 82xx su odlični mehanizmi i kod oba japanca zaista dobijaš ono što si i platio. Moram samo još da kažem da ne treba previše da strahuješ od hardlexa jer staklo zaista nije tako lako izgrebati kao što to mnogi misle.
    Kada bi bio spreman na online kupovinu, imao bi daleko više opcija ali pošto si se opredelio za kupovinu kod domaćih distributera, pokušaćemo da nađemo neki sat koji je dostupan kod nas.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Novi član
    Član od
    8.12.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina sata za oko 20000 din.

    Posto sam razmislio, odlucio sam da prosirim budzet tako da sada trazim sat za nekih 40000-45000 din. Voleo bih da bude swiss made. Razmisljao sam o tissot le locle sa belim sifarnikom i koznom narukvicom. Sta mislite o njemu? Mozete li mi dati jos neki predlog u ovom cenovnom rangu? Treba mi sat koji bih mogao da nosim svaki dan, a da bude dovoljno elegantan da ga nosim i na posao.

    Hvala jos jednom na vasim odgovorima!

    Pozdrav,
    Petar

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina sata za oko 20000 din.

    Pošto tražiš isključivo swiss made sat, obavezno pogledaj Hamiltona u tom cenovnom rangu, recimo Hamilton Khaki field auto. Mislim da nudi više od Tissot-a i mogu se naći lepi modeli u tom cenovnom rangu, kako sa automatskim tako i sa kvarcnim mehanizmom. Candino Planet Solar i dalje preporučujem da pogledaš jer sat uživo izgleda odlično, a osim modela sa gumenom narukvicom imaš u ponudi i model sa čeličnom.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Kupovina sata za oko 20000 din.

    Eventualno možeš da pogledaš i Certina satove, trebalo bi da ih ima u Chronos Time.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina sata za oko 20000 din.

    Odličan predlog sky. Petre obavezno pogledaj Certina satove jer tu imaš lepih satova klasičnog a opet savremenog dizajna i cenom baš upadaju u tvoj budžet.

    Certina DS1 automatic

    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Kupovina sata do 250 evra.
    By Don_Krstic in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 10:04
  2. Kupovina sata
    By banja in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 26.12.2010., 19:26
  3. Kupovina sata
    By Aleksandar S in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.11.2010., 15:32
  4. Kupovina sata bez papira
    By sub in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 6.10.2010., 11:33
  5. kupovina sata do 700-800 EUR
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.7.2009., 7:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •