Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

tema: Casio MDV102

  1. #1
    Član Avatar korisnika Koska23
    Član od
    2.1.2011.
    Lokacija
    Guelph, ON, Canada
    Poruke
    221
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Casio MDV102

    Pozdrav svima! Zanima me šta mislite o ovom satu vrlo pristupačne cene. Po netu uglavnom nailazim na pozitivne komentare tipa: "odličan sat za taj novac". Može da se nađe na amazonu za 45-50$. Meni se lično dopao, naročito u varijanti sa Bond strapom. Čak mi i liči pomalo na Planet Ocean (što verovatno i nije slučajnost).
    U par threadova ga je dragon hvalio... Ima li još neko iskustva sa njim? Dragon, možeš i ti još malo da ga pohvališ...
    Radi se o tome da želim da uzmem prvi dive watch. Inače ne nosim velike, "budžaste" satove kakvi ronilački najčešće jesu, pa sam mislio da se prvo istestiram sa jeftinijom varijantom...
    Šta mislite?

    Casio MDV102-casio-mdv102.jpgCasio MDV102-mdv102-1av_xlarge.jpg

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Casio MDV102

    Ma,uzimaj to i uživaj
    Pre mesec-dva sam se detaljno raspitivao o njemu(guglajući) i zaključio sam da vredi mnogo više od onoga koliko košta.
    Mene je u kupovini sprečio njegov(meni)veliki prečnik 44mm.Imam tanku ruku.
    Sat je baš lep.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Casio MDV102

    Citat Koska23 kaže:
    Dragon, možeš i ti još malo da ga pohvališ...
    Marlin je jako dobar sat. Eto, dosta sam ga hvalio.

    Pristojan kvalitet u kombinaciji sa solidnom robustnošću. Kažem solidna jer nije preživeo pad sa poprilične visine i ono šta ga je poklopilo nakon tog pada. Mislim, ako vam je za utehu, čisto sumnjam da bi se i jedan tenk izvukao neoštećen iz te situacije.
    Taj prečnik od 44mm u stvari uživo deluje daleko manji zbog korone a sat sigurno odgovara i obimu zgloba od nekih 16-17cm. Čelična narukvica mu i nije baš preterano kvalitetna mada može da posluži. Iluminacija kazaljki i markera nije za pohvalu, ali zato ima led osvetljenje brojčanika koje je odlično. Sekundara ne udara tačno na markere i tako...

    Sve u svemu, ne treba očekivati wow efekat, kao što vidite ima on mana ali sat je zaista odličan za te novce i teško da može da se nađe nešto kvalitetnije a pristupačnije.

    Evo vam i jedan video opis za Casio mdv102...
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Član Avatar korisnika Koska23
    Član od
    2.1.2011.
    Lokacija
    Guelph, ON, Canada
    Poruke
    221
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Casio MDV102

    Hvala ljudi... Sad sam već u fazi gde razmišljam da za 50-ak dolara više ($99) mogu da uzmem Orient Mako! Znam kuda ovo vodi, i da je sledeći korak "još 100 dolara i Seiko Black Monster"... Ne znam... sad naginjem ka Mako-u...

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Casio MDV102

    Citat Koska23 kaže: Pregled poruke
    Hvala ljudi... Sad sam već u fazi gde razmišljam da za 50-ak dolara više ($99) mogu da uzmem Orient Mako! Znam kuda ovo vodi, i da je sledeći korak "još 100 dolara i Seiko Black Monster"... Ne znam... sad naginjem ka Mako-u...
    Been there, done that

    Mako je sjajan sat i sigurno ne bi zazalio, ali par detalja na SKX007/009 i na Monsterima je ipak, cini se, bolje izvedeno...
    No time to lose

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Casio MDV102

    Pošto i mene muči slična dilema... Može li neko da kaže nešto više o tim Orient in house mehanizmima konkretno u tom 'Black Mako', i ako može neko kratko poređenje sa recimo SKX007K i 7s26 mehanizmom...

    Meni se jako sviđa i ovaj Seiko 5 Sports SNZG15K1... Ima ga još i u zelenoj, plavoj i boji peska...

    Kupio bih tako neki sat za svaki dan koji mi kasnije kada uzmem nešto skuplje (Certina DS1 ) neće kupiti prašinu nego će i dalje imati svoju namenu...

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Casio MDV102

    Citat Koska23 kaže: Pregled poruke
    Hvala ljudi... Sad sam već u fazi gde razmišljam da za 50-ak dolara više ($99) mogu da uzmem Orient Mako! Znam kuda ovo vodi, i da je sledeći korak "još 100 dolara i Seiko Black Monster"... Ne znam... sad naginjem ka Mako-u...
    U suštini, za tih dodatnih $50 dobijaš samo mehanički mehanizam, kvalitet izrade kod ova dva sata je sličan pa ako želiš beatera tj. neki radni sat, moje mišljenje je da je Casio ipak bolja kupovina. Sat ima svojih mana ali ja ga i pored toga ipak preporučujem. Međutim, ako želiš da izdvojiš malo više novaca, onda je najbolji izbor definitivno Seiko divers serija.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •