Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree5Likes

tema: Calvaneo Astonia Black Diamond Automatic

  1. #1
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Calvaneo Astonia Black Diamond Automatic

    Postovani jel je neko cuo ili zna nesto o ovom satu?
    Video sam ga lepo izgleda ali nesto je mnogo jeftin...

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Calvaneo Astonia Black Diamond Automatic

    Milane, preporučujem da ga preskočiš, i da pročitaš sledeći post:

    Crna lista proizvođača satova

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Calvaneo Astonia Black Diamond Automatic

    Meni nije uopste jasna ova marka tj. sta se radi sa njom (ili proizovdjac nema pojma o ovome):

    http://www.calvaneo1583.com/index.php?id=astonia

    ovde kosta 1250 evra

    a ovde se prodaje za 190:

    http://www.limundo.com/kupovina/Gala...Diamond/779894

    i meni je zapao za oko, ali crna lista je tu. Ne znam konkretno sta je sa ovom markom, zasto je na losem glasu?

  4. #4
    Novi član
    Član od
    13.12.2009.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Calvaneo Astonia Black Diamond Automatic

    Calvaneo i slicni satovi koji se nude na Limundo forumu treba izbegavati u sirokom luku.

    Ideja vlasnika Claveneo i slicnih "brendova" je sledeca:
    Otvorili su firme u Nemackoj, smislili "zvucna" imena i napravili web sajtove sa ponudom satova na kojima su istaknute cene prosecno 1200 do 1500 Eura po satu. Mehanizmi i kucista su kineski a satovi se formiraju donekle u nemackoj. Raznim kanalima ove satove prodaju po desetostruko nizim cenama, sa filozofijom: kupac ce videti sat pristojnog izgleda po pristupacnoj ceni, a odlaskom na oficijelni sajt videce da je to sat nemackog proizvodjaca koji kosta deset puta vise! Misleci da za 150 E kupuje sat koji vredi 1500 E kupac ce pohitati da kupi neki od ovih satova...

    To je otprilike istina koja stoji iza prodaje Calvaneo i slicnih satova...

  5. #5
    Novi član
    Član od
    9.12.2009.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Calvaneo Astonia Black Diamond Automatic

    I meni je bilo sumnjivo da se ti satovi na limundu prodaju po desetostruko nizoj ceni do one na sajtu, a plus taj Slovenac koji ih prodaje daje sertifikat da je sat "original", stvarno je smesno da se svi satovi nude po toj ceni i plus se daje dodatni rabat na vecu kolicinu...?>Po toj logici fabricka prodaja u regularnoj njihovoj prodavnici je cista pljacka a "dileri" su posteni prodavci, licno nikad ne bih pristao da radim za takvu firmu i mislim da su zasluzeno na crnoj listi.A po toj logici mogu samo da naslutim da ti satovi vrede tek koju desetinu evra, ako i toliko vrede u sta sve vise sumnjam.

  6. #6
    cor
    cor je offline
    Mlađi član
    Član od
    23.6.2009.
    Lokacija
    Prokuplje, Serbia
    Poruke
    71
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Calvaneo Astonia Black Diamond Automatic

    Neznam nista ot toj firmi calvaneo ali od lika iz slovenije koji prodaje na limundo-u sam kupio sector 550 http://www.bpmsatovi.com/product.php?cid=62&pid=180 za nekih 80 evra, naravno bilo mi je sumnjivo ali sam rizikovao, sat je stigao za 5 dana upakovan, dakle nov original sector sa kutijom racunom i garancijom, kasnije sam kupio i jedan seiko, dakle prodavac je sasvim ok, nemojte se plasiti da kupite od njega

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Calvaneo Astonia Black Diamond Automatic

    Mislim da Calvaneo gura foru Invicte i sličnih kompanija. Zvanična maloprodajna cena je obično smehotresno visoka u odnosu na kvalitet koji nude, a cena po kojoj zaista mogu da se kupe satovi bude znatno niža, a i to je blago rečeno.
    No, obzirom da je na crnoj listi proizvođača satova i da za te novce mogu da se kupe daleko bolji satovi, moja je preporuka da se zaobilaze.

    cor... zar nisi ti prodavao par tih sectora ovde na forumu? Pa nije ti loša zarada bila.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Novi član
    Član od
    13.2.2010.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Calvaneo Astonia Black Diamond Automatic

    Znam da je stara tema ali rekoh da se priključim diskusiji . Kao prvo ja sam jedan od ona dva »Slovenca« koji na Limundu prodavaju Calvaneo satove. Moj username je »Frogskins« ponosan Srbin a drugi je copy paste Makedonac, inače moj stari znanac »Slowatcher09« (kopirao je moje moje oglase i predstavljao se kao ja) . Mnoge loše stvari je uradio ovde u Sloveniji a i šire pa se uhvatio za svoju poslednju slamku – Limundo. Mene i Limundo je našao preko Googla jer zna da sam iz Srbije. U njemu vlada velika ljubomora i nije znao kako da stekne prednost pa je kasnije poćeo da prodaje satove niže od svoje nabavne (jer nije mogao nigde da ih proda) Ali gde još nema konkurencije? Stoga na sve to gledam sa pozitivne strane.

    Sat je 100% original verovali vi to ili ne. Šta sam možda trebao u oglasu da napišem da je sat replica kad se replica ove marke uopšte ni ne proizvodi? Zapitajte se jedno veoma jednostavno pitanje: Koji pametan Kinez koji teži da zaradi za život bi išao da pravi replicu totalno nepoznate marke sata i koja postoji tek od 2005? Imao sam mnogo kupaca baš za taj model ne samo iz Srbije već i šire i svi su bili zadovoljni. Sa svima sam bio potpuno iskren i pošten a to se i vidi po vraćanju starih stranaka.

    @Boban.: Dali su patike bilo koje marke vredne onih 100-200Eur? Ako si dovoljno racionalan čovek odgovor na moje pitanje bi trebalo da bude NE. Prava vrednost patika je 10-20 Eur ali ko nam je kriv da svakodnevno trošimo upravo na njih 10x više love? Sve je to stvar dobrog marketinga kojeg u Srbiji koristimo jako redko.

    Pozdrav svima!
    Poslednja ispravka: Frogskins (13.2.2010. u 13:24) Razlog: pravopis

  9. #9
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Calvaneo Astonia Black Diamond Automatic

    Pa dobro,
    Frogskins reci ti nama kako to da sat koji sa linka kosta toliko a ti ga prodajes za te pare.? Koji je mehanizam u pitanju? i uostalom jel cacno ovo sto ljudi postavise u postovima?

  10. #10
    Novi član
    Član od
    13.2.2010.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Calvaneo Astonia Black Diamond Automatic

    Milane Commy. je ostavio odličan komentar na ovu temu. A i moja poslednja rečenica u prošloj poruci je rekla dosta toga.

    Skoro u potpunosti bih se složio sa njim. Jedino što bi možda promenio je to da ti Calvaneo satovi ne korsite kineske već pouzdane japanske mehanizme. Neki kvarcni modeli od Calvaneo firme imaju unutra Citizen Miyota OS10 mehanizme. Što se tiče ovih automatik modela trebalo bi da pitam. Sve u svemu važi ona stara izreka: »Koliko para, toliko muzike«

    PS: Sam koristim sat ove firme i mogu da kažem da me služi isto što bi me služio i onaj za par hiljadarki. Tako da može da bude i na ljubičastoj listi to još uvek neće promeniti činjenicu da ide za veoma solidan sat. Kako po izgledu tako i po pouzdanosti.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Citizen Black IP Eco Drive
    By gorro in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.12.2009., 12:48
  2. Seiko Black monster...stigao
    By Amikica in forum Seiko
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 16:46

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •