Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree15Likes

tema: Zasto manje manufakture ne mogu da isporuce sve narucene satove?

  1. #1
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Zasto manje manufakture ne mogu da isporuce sve narucene satove?

    Pozdrav!

    Poslednjih par nedelja sam probao da narucim neke satove od proizvodjaca u Nemackoj. Na moju veliku zalost, to je skoro nemoguce! Prilazem deo pisma koju sam dobio od Thomasa Icklera, vlasnika Archimede brenda:

    Dear friends and partners of ARCHIMEDE,


    First, sorry for sending you an email right before without real resp. wrong content.


    We are getting now serious problems with the supply of certain movements. Actually it is the Eta 6498 which is very limited and we will get no more deliveries in 2013. Deliveries in 2014 are not yet confirmed.
    So, much to our regret we that we cannot offer you the models Pilot 45 H and DeckWatch in the coming months until we get new deliveries. We reserve the balance of Eta 6498 we still have in stock for the customers who order directly in the ARCHIMEDE store.


    We hope your understanding.


    Best regards from Pforzheim, Germany
    Thomas Ickler

    Eto kako stoje stvari u svetu proizvodjaca satova.

    Postovanje,

    Zeljko

    P.S. Ako Archimede ima problema sa mehanizmima, sta onda da radi Steinhart? Oni su skroz zaustavili prodaju nekih svojih modela i veliki broj skinuli sa proizvodnje.
    Poslednja ispravka: zma (26.7.2013. u 13:49)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Zasto manje manufakture ne mogu da isporuce sve narucene satove?

    Stvarno steta, bas ta dva modela su mi njihovi najljepsi, bio sam se zagrijao prilicno za DeckWatch prije par mjeseci ali nije bilo sredstava za TOP ETA mehanizam pa nisam htio nista kupovati dok se ne ukaze prilika da kupim ono sto zelim, ali svakako cudno da vise od pola godine nece imati te satove. Slicno je i sa Stenihartom i njihovi diveri se cekaju par mjeseci

  3. #3
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Zasto manje manufakture ne mogu da isporuce sve narucene satove?

    Moje misljenje je da tu ima dva problema.
    Prvi kako si i sam naveo je sto sami proizvodjaci ne mogu da dodju do mehanizma, tj. ETA im prodaje u ogranicenim kolicinama.
    Drugi problem je po meni mali broj zaposlenih ljudi kod tih mikro proizvodjaca.
    Serb likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #4
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Zasto manje manufakture ne mogu da isporuce sve narucene satove?

    Neki od visokih svajcarskih Sudova je doneo odluku da ogranici izvoz satnih mehanizama iz zemlje. Nije sama ETA kriva. To je isto informacija od proizvodjaca.

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Zasto manje manufakture ne mogu da isporuce sve narucene satove?

    Po mom mišljenju odgovor leži u ovome:
    "We do not want to be a supermarket, forced to deliver to everyone whatever they want. The supermarket era is coming to an end," Ovo su reči Nick Hayek-a, predsednika Svoč grupe.

    Ostatak možete pročitati ovde The Swatch Group will be allowed to provide fewer watch movements to its competitors as of January 1, 2012. - swissinfo.ch
    milan zmaj likes this.

  6. #6
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Zasto manje manufakture ne mogu da isporuce sve narucene satove?

    Mislim da je dosla era poskupljenja satova i gasenja manjih manufaktura...nazalost.
    I isto tako mislim da ce biti manje kvaliteta jer ce se traziti zamene...mozda i ne...tu je Seiko
    zma likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #7
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zasto manje manufakture ne mogu da isporuce sve narucene satove?

    ja sam juce gledao sajt stajnharta i onaj ocean sto podseca na rolex gmt II je sold out, kad ono problem je mnogo dublji, imaju rondu, selitu. Mada ja sam bas mislio, intenzivno, kako ce mikroproizvodjaci sa deset zaposlenih da opsluzuju kupce sa delovima, servisima, restauracijom, da ne bude kao sa Saabom, platis papreno novog, fabrika u stecaj, pa likvidacija i onda nema delova, mogu da ga gledam

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Zasto manje manufakture ne mogu da isporuce sve narucene satove?

    Ako dodje do toga bice mnogo gore od Saab-a . On se bar retko kvario, mislim na one ranije modele..

    Inace situacija kod Stajnharta je vec dugo takva. Ja sam prosle godine u junu narucio Triton. Trebalo je da mi stigne za 2 meseca. Onda su me u avgustu obavestili da nece biti u mogucnosti da mi isporuce sat u predvidjenom roku, i ponudili da mi vrate novac. Ja sam odlucio da sacekam. Sat sam dobio tek 20-tog decembra 2012-te. Dakle posle 6 meseci. A procitao sam na nekom stranom forumu da su tada imali problem sa firmom koja je radila kucista! A sada i ovo sa meniaznimima, sto je i odavno najavljeno, nikako nece odgovarati mikro brendovima!

  9. #9
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zasto manje manufakture ne mogu da isporuce sve narucene satove?

    zanimljivo, meni se bas svideo onaj plagijat rolexa, mozda je ipak bolje dati malo vise i uzeti jedan Longines HQ
    tolarbo and 83stojan like this.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Zasto manje manufakture ne mogu da isporuce sve narucene satove?

    Svakako je bolje uzeti Longines HQ, prvo jedan od najlepsih Longines-a, a drugo ipak Longines bar dve klase iznad po svemu. O tome nemoj se dvoumis uopste. Mislim da je u Bomar-u trnutno HQ na snizenju od 10% u startu.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •