Strana 4 od 13 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 130
Like Tree425Likes

tema: Whisky i satovi

  1. #31
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Whisky i satovi

    Tesko da moze rakija da se meri sa ovim maltovima, a da ne govorim da je ovde sve teze naci dobru rakiju.
    Ja iskreno najvise uzivam konjaku, ali nadje se tu i po koja flasa wisky-a, neka puna, neka prazna






    Poslednja ispravka: tolarbo (15.10.2014. u 1:36)
    marko14, RUS, vladas and 3 others like this.

  2. #32
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.019
    Lajkovi
    58518
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Whisky i satovi

    Dobre rakije ima u Sumadiji-GARANT
    zare and backarelli like this.

  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Whisky i satovi

    Dragi Tolarbo,šta napisa i živ ostade!!!
    Pa nikad kao danas nije bilo ovako kvalitetnih rakija i ovolikog izbora.
    I nema tog viskija koji udari u glavu kao prepečenica od 50-tak stepeni(% C2H5OH).
    Ukus viskija- pih,nema šta nema. Te vuče na ovo,te na ono,a pravljen od kuruza!
    Brale,kad otvoriš npr. flašu karamuta- čitava soba zamiriše i nema šanse da to pomješaš s nekim drugim pićem,a da ne govorim da oči zasuze od jednog gutljaja jer je domaćin izvuk'o 55% pa mo'š ga koristit' i umjesto benzina!
    zare, backarelli and Zagor like this.

  4. #34
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Whisky i satovi

    I da ne pricamo da domaca rakija nema nikakve hemije, za razliku od industrijskih pica gde svega ima vise od onoga od cega bi inace trebalo da bude.
    zare, backarelli and Zagor like this.

  5. #35
    Član
    Član od
    2.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    323
    Lajkovi
    1986
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Whisky i satovi

    Vidim da se vodi velika debata oko rakija vs viski.
    Iskreno mislim da se to ni ne moze porediti, rakija ima jedan pravac ukusa, a to je ta vocna aroma koja dominira ukusom. Razlika je samo u jacini tj. koliko gradi ima i intezitetu ukusa. Dok na drugoj strani viski, u zavisnosti da li je singl ili blended moze pruziti veliku varijaciju ukusa, od zemljanih tonova pa do vocnih, dimljenih itd.. Takodje prilike u kojima se konzumiraju i nacin konzumacije su veoma razliciti. Naravno, opet kazem, to je stvar ukusa, neko voli ovo, a neko ono! Inace po ocevoj strani vucem uzicko poreklo, a po majcinoj Sumadijsko, tako da sam probavao rakije na obe strane, pekao i ono sto sam najvise mrzeo, a to mi je ostalo jos kad sam bio mali - skupljanje sljiva!

    Poenta je da obe strane imaju svojih prednosti, ali da se porede - to nikako!
    tolarbo, zare, Zagor and 1 others like this.

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Whisky i satovi

    @MarkoniBG, moram da se slozim s tobom, uz malu ispravku:

    Citat Markoni BG kaže: Pregled poruke
    ... Naravno, opet kazem, to je stvar ukusa, neko voli ovo, a neko ono...
    Naime, ima nas koji volimo i ovo i ono!


    Ja stvarno obozavam rakiju, uzivam u njoj i cesto je pijem, mozda i cesce nego viski, ali smatram da se ova dva pica, ili da budem precizniji - ova dva svijeta, ne trebaju uopste porediti...

    Rakija je tradicionalno pice nasih naroda i narodnosti, sto bi Stari rekao, a kako smo kao narodi prilicno nakoso nasadjeni, tako su nam i obicaji, pa time i sama proizvdnja i konzumacija pica i hrane drugaciji od svijeta u kojem ime i te kako znaci mnogo, nekada i sve, a greske se ne prastaju.

    Proizvesti Laphroaig, ili npr. jedan Bowmore, nebitno, dakle, pice koje nije samo "dobro", nego iza njega stoji citava nauka i kvalitet kao kostanta, je jedno, dok rakija, cesto, ispadne "dooobra" i uz malo znanja, truda, strpljenja i postenja (danas se zaista prodaje svakakvo smece).

    Daleko od toga da kazem da dobru rakiju moze napraviti svako, ali da je za dobar viski potrebno mnogo, mnogo vise truda - u to sam siguran.


    Malo cu da karikiram, ali je istina... Evo moj tetak npr. (covjek s kojim ne govorim evo vec 15-20 godina, pa mogu ovako da ga olajavam )... nije kakva pamet, ali sto je znao rakiju da napravi, bogovi bi je pozeljeli... E sad njega takvog, s dva mala mozga, da zamislim kako cacka nesto u nekoj destilariji, negdje na Islay-u...
    Poslednja ispravka: arch_m (15.10.2014. u 12:21)
    marko14, vladas, Zagor and 1 others like this.

  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Whisky i satovi

    Pa naravno da treba truda i nauke kad ga prave od žita!
    Ovamo trebaš voćku, dobro kazanče i malo prenesenog iskustva pa očas posla dobiješ nešto što SIDU liječi(eno,okači sky lijepu fotkicu)!!!
    zare, backarelli and Zagor like this.

  8. #38
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.019
    Lajkovi
    58518
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Whisky i satovi

    Probao sam pica i pica naravno da se ne moze porediti viski i rakija. Sve je to stvar ukusa ja licno vise volim dobru mucenicu ali ima i viskija koji su jako dobri.Od svih koje sam probao moj tip Glenfiddich
    zare, backarelli and Markoni BG like this.

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Whisky i satovi

    Za vrhunsko piće, treba vrhunski materijal i znanje, znam npr. za Viljamovku u Takovu da je rađena vrhunskom tehnologijom te je i rezultat i jeftin u odnosu na konkurente obzirom kakva je radža u pitanju. Ja slabo pijem žestinu, prešao sam na vino, više mi prija i lepše mi je kad malo više popijem.
    Zagor and Markoni BG like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #40
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.019
    Lajkovi
    58518
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Whisky i satovi

    Vlajo u vinu je istina,zar ne?
    vlajo likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •