Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 53
Like Tree86Likes

tema: Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne

  1. #41
    Mlađi član Avatar korisnika andrija86ze
    Član od
    16.1.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    66
    Lajkovi
    192
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne

    E pa sad' ćete da se smejete...smejao sam se i ja posle...nema veze!

    Istetovirao sam bio na levom bicepsu sa unutrašnje strane simbol Citizenove Promaster serije...ima tome 6-7 god...posle sam ga prekrio jednom ronilačkom tetovažom.
    Inače imam 3 i planiram četvrtu...to se tripujem zbog nekog balansa (po dve na na svakoj ruci), nemam pojma što (moraću da porazmislim o tome). Sve su na rukama (oba ramena i unutrašnji levi biceps), retko kad se vide tj ponekad se samo naziru kad sedim pa se majica malo podigne i tako mi najviše odgovara...i baš sve imaju intimnu simboliku...zanimljivo da nemam nijednu sliku gde sam tražio od nekoga konkretno samo tetovažu da fotografiše. Nikada mi to nije bilo zanimljivo.
    krstin, KureNS, max pain and 1 others like this.

  2. #42
    Član Avatar korisnika Satoman
    Član od
    6.2.2015.
    Lokacija
    Valjevo
    Poruke
    149
    Lajkovi
    852
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne

    Ah vidim da je stara tema al dajte da doprinesem, ja sam otrpilike pokriven 80 posto jedino vrat i unutrasnjost bicepsa (to resavamo sad), koje parce rebara, tetovirao sam se od filipina, do sidneja, a bogami i jednom ispod satora u nekoj vukojebini, dva puta pored motora broda i jednom sam ... ako vam se svidja samo napred, ne vidim razloga zasto ne, meni je potpuno svejedno da li je neko tetoviran ili ne, da li je previse tetoviran, ne volim ostroge, samo bot mi moze suditi i ljude koji eto stave nesto onako SRPSKO, orlove manastire i patrijarha pavla...jedini problem sa kojim sam se susreo je taj sto sam sa nekin 90 kila otisao na 120 pa sad neke tetovaze treba ispostovati , vratiti staru kilazu i popraviti. "think before you ink", kod nas stvarno ima strava majstora, a bogami i jedno 90 posto fuseraja. Ko voli nek pogleda radove Nemo-a karavampir studio, Isidor FFF, Igor pesic Pedi i sta ti ja znam...nemojte shaneri da vam kvare telo. Evo jedna stara seksi fotka za kraj Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne-jasam.png
    milan zmaj, RUS, Zagor and 6 others like this.
    “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” J.Clarkson


  3. #43
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne

    Lepo..meni lepo..nego citam gde si sve tetovirao. Imas li neke price iz tih krajeva...neke slike. Da malo i osetimo i iz prica a i sa slika.
    arch_m likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #44
    Član Avatar korisnika Satoman
    Član od
    6.2.2015.
    Lokacija
    Valjevo
    Poruke
    149
    Lajkovi
    852
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne

    Ima naravno evo za koji dan postavicu u ovoj temi
    “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” J.Clarkson


  5. #45
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne

    Nista od slika Satomane

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

    next year at this time I'll be a millionaire




  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne

    Evo da osvežim malo temu



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    mizzy, mimamimic and No42 like this.

  7. #47
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne

    @VLADAN P

    Evo, ovako, pošto je vaš komentar dobio veliku podršku a ne vidim da je neko pojasnio stvari. Motivacija razumnih ljudi koji se tetoviraju je veoma slična, ako ne i identična, motivaciji razumnih ljudi koji nose satove a svrha sata im nije puko praćenje vremena (što mnogo bolje radi džepni računar sa kvarcnim kristalom koji ima par milijardi oscilacija u sekundi, a takav danas u proseku svi imaju u džepu i zovu ga "smartphone"). Nošenjem sata razumni ljudi izražavaju poštovanje prema onima koki su sat osmislili, dizajnirali i proizveli, Nošenjem sata razumni ljudi koji vole satove zadovoljavaju svoje u najmanju ruku estetske, a neretko i dublje lične i ideološke imperative - funkcionalan, nakinđureni, minimalistički, od trajnih materijala, nepostojan, jeftin a skladan, skup i vredan toliko, skup i preplaćen, kakav da je on svojim atriibutima o vlasniku često nešto govori. Razumni ljudi će takođe nositi sat koji ih podseća na dragu osobu ili određeni događaj. Mogao bih ovako u nedogled, ali se nadam da vam je sada jasnije zašto razumni ljudi kojima se tetovaže sviđaju neretko i sami imaju tetovaže. I. naravno, vaša glavna zamerka je to što se tetovaže, a sa njima i simbolika za one koji je umeju pročitati, prikazuju javno, baš kao i satovi - zar ne? Što se nerazumnih ljudi tiče, postoje ljudi koji nose satove kako bi pokazali koliko su navodno "opasni", ili šta god drugo bili motivi nerazumnih dečaka i devojčica u telima odraslih - takvih, naravno, ima a da umesto satova, ili uz satove, vole tetovaže.
    Poslednja ispravka: No42 (17.8.2017. u 19:06)

  8. #48
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne

    Ne bih se ja dublje upuštao u temu jer to doživljavam kao nečiju baš ličnu stvar a sa ličnim stvarima se nije zezati.
    Shvatam da postoje dve vrste-''razumni'' i ''nerazumni''
    Ponavljam da se to meni ne dopada /kod ''razumnih'' ljudi/ i da mi je čudno kada u malom vremenskom razdoblju veliki broj ljudi radi istu stvar /to je za ''nerazumne'' /
    Na ove druge se odnosi i naprasno puštanje brade i brijanje kose sa strane na trojku... ali to je već druga tema koja pokriva nemanje vlastitog ukusa i želju za pripadanjem krdu.
    Ova tema je bila o civilizovanim tetoviranim ljudima.


    BTW- Jasno mi je šta želiš da kažeš ali ne bih baš primenjivao analogiju između tetovaže i nošenja sata.
    Sat je ''promenljiva'' kategorija.
    Ako bih baš želeo /a ne želim/ da nešto poručim satom...mogu lako da se predomislim i promenim ga.
    Tetovaža je trajna.
    Sa njom nema predomišljanja.
    Sad nešto mislim-možda je to najveća vrednost tetovaže - Način da se kaže ''Neću se predomisliti'' i ''Ovo za mene ima trajnu vrednost'' ?

    Svejedno, ja ne volim javne manifestacije bilo čega a poštujem i svaku drugačiju filozofiju.

    Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne-peace-symbol-tattoo.jpg
    Poslednja ispravka: VLADAN P (17.8.2017. u 20:07)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #49
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne

    @VLADAN P
    Neki broj ljudi radi bilo koju, odnosno svaku, stvar, mi smo društvene životinje. Većina ljudi nosi sat oko zgloba ruke, mada bi on jednako bio efikasan i da ga nose odmah ispod lakta - to je najverovatnije socijalna slučajnost jer su se prvi ručni satovi nosili oko zgloba igrom slučaja, kao što je i socijalna slučajnost da odredjene forme preovlađuju kod odredjenih tipova satova. Recimo, moduli digitalnih satova su obično okrugli ne zato što je to praktičnije (jer nije, krugom se gubi korisna površina i za kolo i za ekran), več zato što je to društvena norma - odnosno zato što krdo tako kaže, satovi su okrugli.

    Ja sam vam pokušao objasniti zašto baš to čine razumni ljudi, iz istih pobuda iz kojih razumni ljudi čine sve druge stvari - to je moja poenta. U svim okolnostima razumni ljudi operišu isto, odnosno po određenim principima i sa određenim motivima koje smo nazvali razumnim. Sad, postoje gore stvari od naprasnog puštanja brade i naprasnog brijanja samo dela glave, recimo naprasno kršćenje i krštavanje kod onih koji će i uprkos svemu tome i umreti a da jednu stranu svojih navodno svetih knjiga nisu ni pomislili da pročitaju. Opet, postoje gori društveni trendovi od puštanja brada, kao što postoje i gori razlozi za puštanje brada od modnih trendova - primer, Talibani. Neko je pomenuo tetovaže satova, i ja sam takođe primetio da ljudi masovno iste tetoviraju - skoro sigurno modni trend, po meni veoma glup razlog za tetoviranje, a to mi je glupo iz istog razloga iz kog mi je glupa kupovina sata ovog ili onog tipa jer je to moderno. Kao što je jedan član več naveo za sebe, moje je mišljenje da se svoje tetovaže trebaju osmisliti lično i eventualno od strane dragih osoba. Eto kako razumna osoba funkcioniše, ako su razlozi glupi onda su razlozi glupi - nevezano za šta se razlozi vežu. Napomenuću, ne mora značiti da jesu glupi, poenta je lična konzistentnost.

    Da li je bušenje uveta promenljiva kategorija? Naravno, trajnost tetovaže je veoma često i izjava trajnosti prikazane estetike ili ideje, upravo zato što se mene lično tiče i kada bih hteo bilo kakve ličnosti tetovirati prvo bih se uverio da su one več duže vreme mrtve - Elon Musk danas vizionar, sutra zavisnik od meta koji je obljubio babu na odeljenju za intezivnu negu.

    Ja ne poštujem ničiju drugačiju filozofiju, jer da je poštujem ja bih je i delio - tako se filozofije poštuju. usvajanjem i praktikovanjem. Poštujem ljude i njihovo pravo da imaju ideje drugačije od mojih i da dok god te ideje ne ugrožavaju slobodu drugih ljudi te njihove ideje i praktikuju (nemam ja ništa protiv da ljudi koji veruju u organizovanu magiju idu u crkvu, samo neka ne vuku državu za rukav da pođe sa njima). Te dve stvari nikako ne treba brkati. Što se mene tiče, ta peace tetovaža nije ništa drugačija od značke davaoca krvi, majice sa likom omiljenog pisca ili sa jednostavnim "Just do it!", stilizovane rimljanske sprave za mučenje od zlata ili srebra na lančiću oko vrata ili ševrona sa crnom svastikom na belo-crvenoj pozadini - ljudi sa tim oznakama možda nešto poručuju, a možda se njima puko estetski sviđaju ti simboli, ili su ih dobili od njima drage osobe. Sa druge strane, neke stvari je potrebno javno manifestovati jer je to jedini civilizovani put da se neke loše stvari promene - javna stvar, res publica, republika, temelj građanskog društva. Naravno, stvari se mogu menjati i oružjem, svakako prihvatljiva opcija kad se druge iscrpe - osim ako posedujete tetovažu kao osoba sa vaše slike, onda samo pucaju na tebe a ti ne pucaš nazad

  10. #50
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Tetovaže-vaše mišljenje o njima i da li ih imate ili ne

    Uglavnom se slažemo,koliko vidim...
    ...sem u definiciji ''poštovanja filozofije''

    Ne mislim da je nužno deliti i praktikovati sve što se poštuje pa makar reč bila i o filozofiji i svemu što ona podrazumeva
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •