Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree6Likes

tema: Tablet računar - koji nabaviti?

  1. #1
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Tablet računar - koji nabaviti?

    Pošto smo ovde počeli da diskutujemo i o raznim elektronskim sokoćalima, reših da zatražim pomoć po pitanju nabavke tableta. Tablet bismo koristili i ja i žena, a hteli bismo neki sa većim ekranom (8-10") i po mogućnosti sa što većom memorijom, ali i da ne bude preskup. Maksimalan budžet je 400€ ukoliko nam neki novac stigne na vreme, a pošto ćemo ići na nekoliko dana u EU, računam i da imamo pravo na povrat PDV-a. Veliki ekran bi značio zbog proste obrade teksta (prevodi), a koristio bi se za ono što je potrebno prevodiocu (pretraga interneta, potreban WiFi, instalacija rečnika i sličnog softvera enciklopedijske/rečničke sadržine i sl.).

    Što se tiče mesta kupovine, to bi primarno bila Nemačka, ali u obzir mogu da dođu i Slovačka, Parnsdorf (ogroman tržni centar sa autletima, Austrija), Grčka i eventualno Lihtenštajn. Trenutno nemam mogućnosti da ga poručim iz SAD, već samo da ga lično kupim ili poručim iz navedenih zemalja.

    Ukratko, pomagajte
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #2
    Član Avatar korisnika bozicko
    Član od
    19.11.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    110
    Lajkovi
    144
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Tablet računar - koji nabaviti?

    Ja sam supruzi kupio PRESTIGIO 5080b, koji je sad na akciji u TEMPU oko 14900RSD. Mogu samo da ga toplo preporucim, jer se za te novce dobija mnogo. Ekran je kapacitivan, 8 incha, sa 512MB RAMA, ICS 4.03 fercera nevidjeno. Koristi se najvise za face, skype, internet (instalirao opera mini koji je mnogo bolji od fabričkog browsera) i naravno za citanje knjiga, mada sam gledao na njemu i filmove.
    Baterija traje nevidjeno (5400mAh), a drugar koji ima ipad2 kaže da su skoro isti po performansama.
    Bio sam skoro u Beču, i mogu reći da je više nego odlično poslužio svrsi.
    Obrada teksta i slično na tabletu...teško ali ne i neizvodljivo... možeš probati...
    mane: nema GPS i bluetooth.
    Za te pare nema bolje kupovine.
    Poslednja ispravka: bozicko (1.7.2012. u 12:10)
    vlajo likes this.
    Si fueris Romae, romano vivito mori, si fueris alibi vivito sicut ibi!

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Tablet računar - koji nabaviti?

    Imam Prestigio već neko vreme, nema bolje za manje novca....naravno sa tvojim budžetom ja bih išao na ipad, ipak je on što softverski što hardverski napredniji.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #4
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tablet računar - koji nabaviti?

    Za tu namenu, Neso - verovatno je najbolje da uzmes Asus Transformer Pad sa tastaturom (ili 3G ili 300TG). Dodatna baterija kao i sama tastatura mogu mnogo da znace!
    Sto se tice cena - nisam ih gledao napolju ali ocekujem da bi bili oko 500€, tako da bi uz povracaj PDV-a bio blizu. Uostalom poslacu ti i jednu PP .

    Pozdrav,
    Vlada
    backarelli likes this.
    No time to lose

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Tablet računar - koji nabaviti?

    Može obrada teksta ali uz text editing programe, meni je taj Transformers trapav, nije pravi tablet, za malo da ga kupim, pretežak je, nežniji je od Ipada ili ovog Prestigi koji koristim (a to je bitno, pogotovo ako imaš decu).
    Ako si već u fazonu tastature, onda ipak uzmi nekakav netbook. Inače kao korisnik Android tableta mogu reći da je kvalitet aplikacija iOS mnogo višeg nivoa, postoji mogućnost kupovine u Srbiji što nije na Google marketu, i naravno uvek možeš dokupiti tastaturu. Naravno, izbor je tvoj.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  6. #6
    Novi član
    Član od
    4.5.2012.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tablet računar - koji nabaviti?

    Nisam ljubitelj tableta, ali su veoma korisni. Za novac koji ti hoces da izdvojis ja bih pre uzeo laptop, ali kod njega je problem baterija... Tebi je to veoma vazno. Imam drugove koji koriste Prestigio tablete koji se mogu kupiti za ne toliko veliki novac. Svi su zadovoljni njima. Tako da mozes slobodno da uzmes neki od modela. Sto se tice iPad-a, pa ne znam, mnogo su skupi a za manju sumu novca se moze kupiti isti takav tablet. Apple je malo naduvana kompanija, jer kad kupujete neki od njihovih uredjaja vi u stvari kupujete ime
    backarelli likes this.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Tablet računar - koji nabaviti?

    Asus Transformer Pad , koji je predložio vladas je u najskromnijem terminu ZVER . E sad, ja sam mislio da je skuplji od 500€ , kako reče vladas. Ako se stvarno može nabaviti za oko 500€ , definitivno nema konkurenta, tako da još jedan glas ide Asus Transformer-u !!!
    vladas likes this.

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Tablet računar - koji nabaviti?

    Nešo,

    ja sam koristio iPad 1 više od godinu dana i mogu reći da je zaista odličan uredjaj, ali bih istakao jednu veoma bitnu činjenicu - tableti su uredjaji koji prevashodno služe za konzumiranje sadržaja. Drugim rečima, raditi na njima i biti produktivan je pravo mučenje i puno sporije od rada za klasičnim laptop računarom. Sa druge strane, za surfovanje Internetom, čitanje knjiga/časopisa, igranje igrica i sl. su savršeni.

    Multitasking i dalje nije na nivou desktop operativnih sistema, a najjednostavnije funkcije tipa copy-paste oduzimaju dragoceno vreme.

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Veliki ekran bi značio zbog proste obrade teksta (prevodi), a koristio bi se za ono što je potrebno prevodiocu (pretraga interneta, potreban WiFi, instalacija rečnika i sličnog softvera enciklopedijske/rečničke sadržine i sl.).
    Ukoliko baš želiš ovakvu igračku ovo je moje mišljenje:
    • Pretraga Interneta - OK (za to su odlični)
    • WiFi - OK (ovo svi imaju)
    • Instalacija rečnika / enciklopedije - Ovo moraš proveriti da li postoji u prodavnici aplikacija za iOS ili Andorid pre nego se odlučiš za kupovinu
    • Preporučujem kupovinu bluetooth tastature za lakši rad i veću iskorišćenost ekrana
    • Što se tiče samog uredjaja, preporučujem iPad 2 koji u Nemačkoj košta 400 EUR (~355 EUR TAX FREE) ili 3G verziju za 519 EUR (~460 EUR TAX FREE). Ukoliko želiš jeftinu a dobru varijantu sa Androidom onda je novi Google Nexus 7 jako dobar izbor.



    Ukoliko želiš moje iskreno mišljenje, predlažem da kupiš neki polovan ultrabook (nikako NETbook), pošto pretpostavljam da ti je bitno da bude lagan i manjih dimenzija. Napominjem ultrabook jer oni imaju dosta jače performanse, dok mali i slatki netbookovi nisu ni za obično surfovanje Internetom.
    nele and nwolfe like this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Tablet računar - koji nabaviti?

    Ima i onaj Asus slajder ako ti ne smeta težina, osetljivost i Android. Po meni to je "overpriced", neću da lažem, zamalo da ga kupim, ali nisam i drago mi je, jer bi ga Mia (ćerka) dosada otreskala više puta, ovako Prestigio 5808b preživeo sve i svašta, za male pare. Sa druge strane kod ipad2 npr. dobijaš sve u paketu.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Tablet računar - koji nabaviti?

    Drugari, evo me tek sada na forumu i vidim da ima dobrih predloga, pa ću da pogledam šta sve ide u prvi krug eliminacije. Naravno, sve nove sugestije su dobrodošle, a svima jedno veliko H V A L A !
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.8.2011., 23:47
  2. Stručna literatura - gde nabaviti?
    By srdjansompom in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.12.2009., 8:53
  3. Koji sat do 40.000 din i oko 20-25.000
    By Click in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.1.2009., 23:56

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •