Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 14 od ukupno 14
Like Tree23Likes

tema: Svakidašnja jadikovka zbog satova

  1. #11
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Svakidašnja jadikovka zbog satova

    Do skoro sam imao problem da imam više od dva sata, pošto ne stižem sve da nosim. Sad imam 3 i kad god rešim da prodam jedan, predomislim se. A treba mi četvrti...

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Svakidašnja jadikovka zbog satova

    Ja imam baš suprotnih problema.Pošto ja ne skupljam satove radi nošenja već radi kolekcionarskog užitka,vojnih satova stalno u ponudi ima i to za male novce ponekad,a satovi baš onakvi kakve bih želio u kolekciji al tko će dati novca za sve to sponzorirat uz ostale probleme koji nas sve muče.Al zato ja stalno prebacujem nešto mijenjam novije satove za starije,širim kolekciju u smjeru kvalitete i redovito uživam u pogledu na satove koje imam.Ujedno doživljavam svoje kolekcionarstvo kao jedan način ulaganja u budućnost,svaki sat iz moje kolekcije ima neku vrijednost koja s vremenom bude samo rasla.
    Zato svi vi koji se nađete u situaciji da imate novca a ne znadete kakav sat kupit,pokrenite se i potražite vintage sat super očuvan nekog jakog brenda.Takav sat ujedno možete i nositi a i kao kolekcionarski primjerak s vremenom taj sat bude vrijedio puno više.Spojite ugodno s korisnim.Potražite dal se negdje nudi kakav džepni sat (nije bitno jel u zlatu,srebru il metalu) jakog brenda poput IWC-a,Zenitha,Omege,Longinesa u mint stanju da radi i da je cifer bez crtice.Trenutno kod vas su jako povoljni stari željezničarski satovi (na žalost loš sam s novcima al da nisam sve bi ih pokupovao,jer su lijepi,stari,kvalitetni i rijetki) njih isto kupite i spremite,s vremenom vas takav sat bude veselio više od ručnog sata.
    Eto vidite,svi mi imamo muke oko satova samo neki imaju muku odlučit što bi,a mi drugi imamo muku kako se snaći i skupit novce za sat koji nam stalno visi u glavi od prvog trena kad smo ga vidjeli.Vjerujte mi da se svaki trud isplati,moja kolekcija izvrstan je primjerak kako uz puno truda i odricanja napravit kod kuće mali muzej satova koji ste svi uvijek dobrodošli posjetiti.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Svakidašnja jadikovka zbog satova

    Ja sam od skora počeo skupljati satove prvenstveno po mehanizmima, a narvno sledeće kriterijum je vizuelni. I shvatio sam da me stariji čine mngo srećnijim od novih. Nekako imam problem se vezati za nov sat, naročito kad imaš više njih, pa ih stalno menjaš, uvek pomislim ako mu se nešto desi da će mi biti krivo samo sa materijalne strane, jer isti se može uvek kupiti. A plus što je danas dosta brendova izgubilo svoj identitet, eto uporedite bilo koji Tissot, Hamilton, Certinu, Longines danas i pre 50 - 60 godina gde su svi imali svoje mehanizme, prepoznatljiv stil... Za neki vintage model uvek se mora potrošiti više vremena na potragu, pa konstanto iščekivanje, nadanje i onda ONAJ trenutak sreće kada se pojavi negde u pravom stanju kao da je samo vas čekao. Nov sat samo skupiš novac i kupiš... Koliko god mi se neki od novih sviđao uvek pomislim kako za taj novac mogu kupiti neki stari sa kojim ću biti srećniji...

    Generalno ja napravim spisak šta želim i onda polako skupljam novac, pa se tako štitim i od impulsivnih kupovina, jer gledam na to kao na udaljavanje od zadatog cilja. Kao što i sam pretpostavljate spisak nikada nije konačan jer se na njemu ne nalaze satovi koji su po ceni koliko toliko realni za maštanje... Inače imam i drugu listu na kojoj se nalaze mehanizmi za koje sam tek saznao, i oni stoje na njoj dok se dovoljno ne informišem, pa ne odlučim da li otpadaju ili ne ili možda uskaču umesto nekog drugog...

    Eto podeliću i sa vama tu listu (ima ih dve) želja . Na jednoj su seiko modeli, na drugoj svi ostali:

    Od Seika bi bili: KS 44-9990 i 4402-8000, GS sa 3180, Seiko Lord Marvel 5740-8000, Seiko 6105-8110 i Seiko 6306-8000
    Ostali (po tipu mehanizma):Cortebert 677, Hamilton 770, IWC 89, Lemania 230, Longines 30CH, Omega 268 i 601, Pobeda 2608.

    Neke sam već našao, za ostale skupljam novac...
    Poslednja ispravka: Don_Krstic (28.2.2014. u 11:18)
    molnja, fotopetar, Zagor and 1 others like this.

  4. #14
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Svakidašnja jadikovka zbog satova

    Moram se sloziti sa Don Krsticem, ipak stari satovi imaju taj kvalitet pored patine, znas kada ga stavis da je u njega ulozeno sati i sati necijeg rada da bi se napravio, a ne kao ovi novi koji su stancovani tamo negde.
    Satove na bateriju sam sve odbacio, iskljucivo trazim mehanicke i po mogucstvu automatic, i da iz vremena kada je Zodiac bio odlican, Longines imao svoju masinu, Certina bila izuzetna i ostali, a ne sada copy paste isti gazda...
    I da mora mi se vizuelno svideti, inace mi dzaba sve, iak ose cifer moze i promeniti
    fotopetar and salce like this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •