Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree5Likes

tema: Selidba u inostranstvo sa satovima?

  1. #1
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Selidba u inostranstvo sa satovima?

    Pozdrav kolege!

    Siguran sam da na ovom forumu ima ljudi koji zive van granica Srbije i koji su morali da izmedju svega ostalog, ponesu i kolekciju satova sa sobom. (Nemacka na primer) Naravno, neko manje, neko vise, ali svakako da je barem malo nezgodno pojaviti se pred carinikom druge zemlje i objasniti da kutija od recimo 6 ili 8 satova zapravo predstavlja deo vaseg rucnog prtljaga, a ne vlasnistvo firme “sverc komerc“

    Pa me zanima kako ste vi taj proces obavljali? Da li je bilo problema? Treba li popunjavati neki specijalan formular s obzirom da i da se ne nose pojedinacno preskupi satovi, oni zajedno sigurno prelaze one sume koje su odredjene da ne podlezu placanju carine? Jos covek mora da ponese i drugu tehnicku opremu… Dakle, sumnjiv cak i ako ima sve dozvole boravka. Barem ja to tako vidim.

    Za povratak u maticnu zemlju bi trebalo da se uvaze fiskalni racuni, medjutim za stranu zemlju, to je zapravo kontra dokaz?!

    Sve u svemu, ako neko ima neko iskustvo, voleo bih da procitam

    Hvala!

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Selidba u inostranstvo sa satovima?

    Mislim da treba da ih sve prijaviš carinskoj službi da se napravi deklaracije, baš zbog toga da ne bi pomislili da švercuješ. Pitaš ih šta je najbezbolnije, jer se seliš i nosiš ih sa sobom, a ne želiš da imaš problem, jer nije jeftina roba.
    BucaJr. and Waldi like this.
    Omega rules !!!

  3. #3
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Selidba u inostranstvo sa satovima?

    Da. Kod nas u Srbiji ima taj formular za privrrmeni unos robe. Unesu se serijski brojevi uredjaja i cega vec, i onda se to overi. Isto je kao i za privremeni iznos robe, da se ne bi imao problem prilikom povratka. Ali ne znam da li je to isto i za druge drzave? Svakako ima kontakta od carinskih sluzbi pa moze da se proveri direktno. Nego sam mislio da postoji neki nacin bez da se skrece paznja na sebe, odnosno na licu mesta da se obavi. Ako neko ima iskustvo slicno

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Selidba u inostranstvo sa satovima?

    Meni sve to zvuci kao trazenje problema Ajd 1-2-3, ali 6-8. Nije uobicajno, moze biti problem.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6404
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Selidba u inostranstvo sa satovima?

    Ja mucim istu muku, kako poneti par satova sa sobom, da budu uz mene a ne kuci, al koliko znam treba da se javis carini da prijavis da iznosis robu. Svoju robu iz zemlje.
    Nisi firma pa da pravis otpremnicu na kojoj ce pisati svaki predmet koji nosis, serijski broj po mogucstvu, pa da i na carini dobijes papire. Malo nezgodno a i mene zanima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Poslednja ispravka: eee (25.8.2021. u 5:59)

  6. #6
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Selidba u inostranstvo sa satovima?

    Ja sam vec iznosio neke stvari (instrumente) u proslosti i znam kako se to radi sa nasom carinom. Tada se uklapalo da bude ok sa carinom druge zemlje, odnosno da tretiraju kao rucni prtljag. A nasi znaju biti nezgodni jer te puste bez icega kada ides iz zemlje, a posle ti traze kada se vracas. Zato ja sa nasom carinom znam kako: Dobije se formular za unos i iznos robe i striklira se sta treba i unesu podaci. Posle to overi i potpise carinik i to je to. Pri povratku u zemlju im se taj papir da, i to sve bude ok. Medjutim, taj papir na cirilici ni u Madjarskoj nista ne znaci a kamoli u nekoj Austriji ili Nemackoj. Onda bi verovatno trebalo da postoji kod njih neki dokument slicnog tipa, za unos. Ovamo se ima za iznos a tamo za unos robe. U svakom slucaju, nije tesko kontaktirati carinu druge zemlje putem mejla. Nego sam mislio da mozda neko ima iskustva vec

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Selidba u inostranstvo sa satovima?

    I ja imam samo sa tim delom kod nasih carinika. Nosio sam puno puta foto-opremu na putovanja i prijavljivao svaki komad, ali satove nisam vise od 2 komada pa ih nisam ni prijavljivao.

  8. #8
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3597
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Selidba u inostranstvo sa satovima?

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Meni sve to zvuci kao trazenje problema Ajd 1-2-3, ali 6-8. Nije uobicajno, moze biti problem.
    Upravo tako. Ne cackaj mecku bez potrebe. Ako mozes, iznesi to sa sobom u 2-3 puta. Pretpostavljam da imas futrolu za 2-3 sata za putovanja.

  9. #9
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Selidba u inostranstvo sa satovima?

    Te futrole treba nabaviti. Ja imam samo kutije i to vece.

  10. #10
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3597
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Selidba u inostranstvo sa satovima?

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Te futrole treba nabaviti. Ja imam samo kutije i to vece.
    Ma imas to na aliexpressu, nije skupo. Moja izgleda ovako, nista veca od kutije za naocale. jedan sat na ruku, dva u futrolu i to je to.



    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Zagor and Waldi like this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •