Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 37
Like Tree45Likes

tema: Rolex, Omega, Breitling - ???

  1. #11
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Rolex, Omega, Breitling - ???

    Ma zezam se Milance. Nekako sam kod Breitlinga podeljen. Ima modela koje volim, dok recimo Breitling for Bentley ne podnosim. Ali kada bih ih rangirao po znacaju u casovnicarstvu, 1. Rolex, 2. Omega, 3. Breitling

  2. #12
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Rolex, Omega, Breitling - ???

    Što se mene tiče:

    1. Rolex
    Sveukupno najbolji utisak - izuzetno pouzdani mehanizmi, vanvremenski dizajn ispoliran do perfekcije, stabilna cena i snaga brenda koja svaki Rolex sat pretvara u jednu od najstabilnijih valuta na tržištu. Odlična podrška u garantnom i van-garantnom periodu

    2. Omega
    Atraktivni modeli, veoma lepo dekorisani i solidno pouzdani mehanizmi. Slobodnije inoviraju po pitanju mehanizama iako to nekad rezultuje odredjenim manama. Prelepa dekoracija mehanizama. Brend izuzetno popularan i jak ali ipak slabiji od Rolexa.

    3. Breitling
    Atraktivni modeli, manji broj inovacija po pitanju mehanizama, ali ipak velika posvećenost detaljima i kontroli kvaliteta. Dosta različitih modela sa specijalnim linijama koje targetiraju odredjene ciljne grupe doprinosi neznatnom gubitku fokusa. Sve u svemu, popularan i dokazan brend, iako ne toliko popularan medju WIS-ovima zbog bling-bling efekta i neinoviranja u mehanizme tokom dugog niza godina.

  3. #13
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Rolex, Omega, Breitling - ???

    1. Rolex, definitvno bez premca, odlicni pouzdani mehanizm i jednostavan, savrsen dizajn koji je kopiran u manjoj ili vecoj meri od strane mnogih poznatih brendova. Ujednacen kvalitet, pri cemu u opste ne pokazuje potrebu za jurenjem trendova. Po mom misljenju isto tako vazna stvar je vrednost sata, kakda kupujete nesto sto vredi nekoliko hiljada E, definitivno treba voditi racuna o kretanju cena, a tu je Rolex apsolutni sampion svuda na svetu sjajno drzi cenu. Takodje odlicna servisna mreza, sa odlicnim mogucnostima servisiranja koje uu ponovo posledica visokih zahteva koje postavlja kompanija Rolex.
    2. Omega, veliki brend sa sjanom bogatom istorijaom, danas posebno mi se svidja serija PO i Aqua terra sa mehanizmim 8500, svako pa cak i onaj ko ne voli Omega satove kada uzme neki od modela koji imaju ove mehanizme mora da prizna da su sjajni, sa odlicnom zavrsnom obradom. Mana mozda malo prejake cene, nedovoljno siroka rasprostranjenost, osposobljenih casovnicara za nove mehanizme, takodje ono sto mise ne svidja bez obzira koko to bilo prakticno pravljenje istog modela u vise velicina.
    3. Beitling, mozda najci argument je to sto mi se svidjaju, naravno ima modela koji mi se ne svidjaju ali generalno rado bi ga posedovao. satovi koji odlicno drze ceneu relativno lako se servisiraju, sve u svemu vrlo dobar brend.

  4. #14
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Rolex, Omega, Breitling - ???

    Za mene je taj kopirani dizajn minus za Rolexa. Mislim da nisu džabe dali pet godina garancije jer koliko je 2500 co axial serija bila problematična, nova 8500 je odlična, po meni uz rame sa Rolexom. Breitlinga ne bih uzimao u obzir, ne zato što je loš, daleko od toga već jednostavno nije" my cup of tea".

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Rolex, Omega, Breitling - ???

    Da citiram:

    1. Rolex
    2. Omega - Breitling

    Jednostavno Rolex je u višoj klasi...

    Kvalitet sva tri brenda je neosporan.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Rolex, Omega, Breitling - ???

    Neuk sam po pitanju sva tri brenda, ali ajd` da prokomentarišem.
    Složio bih se sa postom DrAgod-a ...

    ...samo bih dodao da, bar meni, Omega ima veću tipsku raznovrsnost u izboru modela, veću sveobuhvatnu popularnost, čini mi se veću glad za berzom, bolju politiku, zbog čega mi se čini da je u prednosti.

    Vladanov post je , tako reći, sve objasnio.
    Poslednja ispravka: backarelli (11.10.2013. u 9:54)
    Vladan Stevanovic and vladas like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Rolex, Omega, Breitling - ???

    Rolex Sea-Dweller ili Breitling Avenger Seawolf,pored ova dva sata,Omega mi ne bi pala na pamet,sto ne umanjuje Omegin kvalitet koji je neosporan,samo je subjektivni dozivljaj u pitanju,tj. Rolex i Breitling mi se mnogo vise svidjaju.


  8. #18
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Rolex, Omega, Breitling - ???

    Pored ta dva sata Marko Po ali nova bi ti promenila misljenje

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Rolex, Omega, Breitling - ???

    Mozda,nisam video sat,do tada cu mastati o Sea-Dweller-u


  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Rolex, Omega, Breitling - ???

    Po prepoznatljivosti marke, želji potrošača za posedovanjem iste, očuvanjem vrednosti bez puno razmišljanja prvi je Rolex.
    Omega je takodje jako marketinški zastupljena (atletika, plivanje) i samim tim poznatija marka od Breitlinga.
    Ovo prethodno smatram za činjenicu i to bi bilo objektivno rangiranje.
    Ukoliko potencijalni kupac namerava da u budućnosti proda sat, po mojim saznanjima jedino je Rolex marka koja mu može vratiti znatan deo uloženog.
    Subjektivno, takodje mislim da je Rolex na prvom mestu, iako sam emotivno više vezan za Breitling, tako da se prilikom kupovine nisam vodio pomenutim ekonomskim parametrima. Iza njih bi mi bila Omega, prvenstveno zbog asocijacije na pojedine modele koji mi se ne svidjaju.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •