Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
Like Tree15Likes

tema: Šta vas nervira kod pojedinih satova?

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Šta vas nervira kod pojedinih satova?

    Red bi bio da se malo osvrnemo i na mane... Mene nervira, da ne kazem izludjuje kad vidim na ciferu "Water resist"! Totalno bespotrebna recenica koja me asocira na noname satove od 1000 dinara. Nije bas ni ATM potreban, al eto bolje i to nego water resist. Uostalom, sve su to mogli da napisu na pozadini a ne na ciferu.

    Šta vas nervira kod pojedinih satova?-dj05002b_2_1.jpgDruga stvar, meni nekako jos crnja je kad istaknu na ciferu "Quartz", s istim razlozima koje sam naveo iznad, s tim sto mi to deluje tako demode (1970's) da je neverovatno, pogotovu na novijim satovima. Stvarno bespotrebno! Da je automatic, pisalo bi automatic, ako nije, nema sta drugo da bude nego baterija, al eto... dizajneri satova se nekad malo zaigraju, pa upropaste cifer. Orient iznad je jos i super kakvih sve primera ima, barem su se potrudili oko fonta.

    Treca stvar je kad kod skupljih satova vidim da sekundara masi brojeve/oznake na ciferu (quartz), tj, ne stane tacno na oznaku vec malo levo ili desno. Ili kad stoperica nece da se vrati tacno na oznaku dvanaestice posle resetovanja, vec bude malo pomerena umesto da je centrirana! Proizvodjaci skupljih satova takve stvari sebi ne bi trebalo da dozvole... ako je 400+ evra, fabricki bi sve trebalo da bude savrseno, a ne milimetar levo desno.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Šta vas nervira kod pojedinih satova?

    Zanimljiva tema. Nervira me natpis ''Quartz''. Krajnje nepotrebno.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Šta vas nervira kod pojedinih satova?

    Casio je pobednik u disciplini glupih i nepotrebnih natpisa na ciferu. Skoro sam video neki edifice na kom piše "10 year battery". Strava...
    83stojan and Petar012 like this.

  4. #4
    Mlađi član Avatar korisnika laza80
    Član od
    26.8.2016.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    62
    Lajkovi
    401
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Šta vas nervira kod pojedinih satova?

    I mene izluđuje water resist kod Orienta. Izgleda da to ove godine menjaju u resistant. Nervira me loš odabir fonta kod brendova: Lacco, Sinn, Bernardt, Lew & Huey pa i Oris. Nervira me i japanski dizajn, iako prave odlične satove retko koji mi se u potpunosti svidi zbog izgleda. I Chr Ward me nervira sa svojim logom. Stalno menjaju i nikad ne pogode kombinaciju.

  5. #5
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Šta vas nervira kod pojedinih satova?

    Ma mene nervira vecina satova. Sve je kitnjasto, nepregledno, pretrpano, da ne kazem tezak kic.
    Larosa and Diling like this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Šta vas nervira kod pojedinih satova?

    Užasno me nervira neslaganje boje podloge za datum sa bojom cifera. Ako je crni cifer, želim beli datum na crnoj pozadini. Zar je toliko teško?

    Takođe, nervira me kada se potrude da stave solid end linkove, a onda na kopči isfušare sa savijanim limom.

    Još jedna stvar koju ne mogu da shvatim je kada sat fabrički stiže sa gumenom ili kožnom narukvicom, a ona nije prilagođena kućištu, nego ravna pa ostavlja zazor do kućišta sata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    eee and Petar012 like this.

  7. #7
    Mlađi član Avatar korisnika laza80
    Član od
    26.8.2016.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    62
    Lajkovi
    401
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Šta vas nervira kod pojedinih satova?

    Ima to svoje razloge. Neki eta mehanizmi imaju samo beli točak sa datumom. Narukvice ako su prilagođene, teško se nalazi zamena.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Šta vas nervira kod pojedinih satova?

    Pa dobro, pitanje je bilo šta nas nervira. Ja sam eto te stvari pomenuo. To su po meni teški estetski promašaji. Nekom ne moraju biti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    Mlađi član Avatar korisnika laza80
    Član od
    26.8.2016.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    62
    Lajkovi
    401
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Šta vas nervira kod pojedinih satova?

    Ma slažem se i ja sa tim, nego samo objašnjavam problematiku.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Šta vas nervira kod pojedinih satova?

    Ne znam, meni je to ravno ludilu. Složiš odličan sat i onda zezneš na datumu. Ja zbog toga za malo da ne kupim Searock. I dalje me to nervira svaki put kad ga pogledam.

    Ili recimo Sumo: predivan sat u svakom pogledu, a onda kopča od savijanog lima. A stavili mu solid end linkove.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •