Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree23Likes

tema: Predstavljanje

  1. #1
    Novi član
    Član od
    22.1.2021.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Predstavljanje

    Pozdrav svima,
    već dugo vremena znam za ovaj forum i svesno ga izbegavam
    Sve pohvale za moderatore i članove koji su od ovoga napravili kultno mesto kada su satovi u pitanju,Toliko dobrih tema i fantastičnih postova jednostavno me neće ostaviti imunog na satitis,a protiv prirode se izgleda ne može.

    U svakom slučaju nedavno sam rešio da kupi sebi prvi malo kvalitetniji sat i eto red je da se i predstavim.
    Zovem se Ivan i iz Novog Sada sam, Nakon isčitavanja nekoliko postova ovde rešio sam da poslušam savet i da svoj sat biram pre svega srcem (u okviru budžeta naravno).
    Znao sam da mi se trenutno sviđaju hronografi i da želim da mi to bude svakodnevni sat, pa sam takve i gledao. Da skratim priču, kada sam stavio na ruku Citizen Titanium CA0650-82L znao sam da je to to.
    Otporan, lagan i ne prevelik sat za moju širinu ruke.
    Predstavljanje-citizen_titanium.jpg

    Rado ga nosim u uživam u njemu svaki dan.
    Ipak izneo bi i nekoliko stvari koje mi se ne sviđaju: Čitljivost sata dosta zavisi od ugla pod kojim svetlost pada i nikako da se naviknem da ovu veliku sekundaru koja veomajasno stoji na 12 i nekada je pobrkam sa velikom kazaljkom, ali dobro nije to velika mana. Isto tako čitljivost u potpunom mraku bi mogla biti bolja (barem tako mislim)

    Ono čega sam se plašio se ipak dogodilo, nije prošlo na mesec dana, a već razmišljam o tome da bi mogao da nagradim dečaka u sebi koji se pre mnogo godina tako oduševljavao prvim digitalnim satovima, ali o tome ću u drugoj temi, kada malo više pročitam teme vezane za digitalce...
    PS
    Ukoliko ovaj post nije na pravom mestu, molim kolege moderatore da ga premeste gde pripada. Puno pozdrava za Nešu i ostale članove od bratskog foruma (tema je brijanje)
    popovac 76, eee, VLADAN P and 6 others like this.

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Predstavljanje

    Dobrodošao

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.259
    Lajkovi
    7635
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Predstavljanje

    Dobrodošao.....
    Što se tiče nečitljivosti satova, tu se slažem sa tvojim mišljenjem.Ja doduše imam smart watch ali ako "skidam" neko lice sata iz trgovine gledam da su kazaljke baš uočljive, bez zbunjujućih kazaljki sekundara, raznih drugih kazaljki koje odvlače pažnju.Čak ako skinem i digitalnu formu lice sata gledam da su mi glavni brojevi (sati i minute) u prvom planu i dovoljno veliki da mogu pogledati bez naočala.Ne vidim blizu, pa ako želim pročitati recimo koliko sam prešao tog dana km ili spratova, ili druge podatke sa sata moram kliknut na displej 3 puta brzo, e onda se dovoljno poveća taj podatak koji me zanima da ne moram stavljati naočale.....raspričah se ja.....neka je sretno na forumu !
    eee likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Predstavljanje

    Dobro došao, nadam se da će te dugo godina u zdravlju služiti tvoj novi sat.

  5. #5
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.313
    Lajkovi
    27284
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Predstavljanje

    Dobro došao!!!
    Omega rules !!!

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Predstavljanje

    Veliki pozdrav za kolegu sa bratskog foruma Savršeno brijanje i čestitke na prinovi. Imamo dosta tema i digitalnim satovima, a što se tiče digitalnih satova, i kod njih treba paziti na vidljivost. Evo jednog članka koji o tome govori:
    https://www.fratellowatches.com/casi...displays/#gref

    Ovde imaš uglavnom o klasičnim digitalcima, ali na forumu ima i onih koji poseduju smart satove, a koji ti mogu preneti iskustva.

    Što se tiče vidljivosti kazaljki, čovek se može s vremenom navići, ali generalno treba birati satove gde postoji dobar kontrast između boja kazaljki i brojčanika, npr. crn brojčanik sa belim kazaljkama i slično. Videćeš mnogo satova na našim temama i steći ćeš utisak, mada je za ovaj aspekt najbolje videti sat lično. Prvi sat koji sam kupio kada sam se učlano na forum ima sličan problem jer ima srebrnaste kazaljke na belom brojčaniku, a u pitanju je Tissot. Ipak, navikao sam na njega i nosim ga povremeno. Inače, kupio si sat koji se pokazao kao puzdan i dugotrajan, a njegovog starijeg rođaka nosim desetak godina bez ikakvih problema. Naravno, za sva pitanja stojimo na raspolaganju i nadamo se da ćeš se družiti sa nama u ovom virtuelnom okruženju zaljubljenika u satove.

    Da ne zaboravim, vidljivost u mraku zavisi i od toga koliko su kazaljke „napunjene” svetlošću. Ovo se najbolje primećuje leti ukoliko si tokom dana napolju, a kazaljke su tako dosta izložene suncu. Sada je zima, nose se dugi rukavi i vreme je oblačno, a efekat će biti bolji kada nastupi lepo vreme i kada sat bude duže izložen suncu.

    Jeste da dugo nisam pisao usled obaveza, ali red je da povremeno svratim i da se koliko-toliko vratim. Pošto nam se ne nekoliko dana posle dužeg odsustva javio i admin Vladan, a sad se pojavio i kolega Inemet, to mi je delovalo kao dobar povod.
    Poslednja ispravka: Neša (23.1.2021. u 13:42)
    eee and Zagor like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Predstavljanje

    Pozdrav za novog kolegu

    Kod čitljivosti tj. preglednosti sata najvažnije je obratiti pažnju i samim tim izbegavati takve satove bez obzira na dobre fotke na netu gde se sve vidi "odlično", su polirani markeri za sate i iste takve skazaljke, sunburnst "zna" doprineti (ako nije diskretan) preglednosti i naravno ako sat ima neke komplikacije.
    Na kraju, to nas i dovodi do popularnosti diver satova kod kojih gore navedene "anomalije" (uglavnom) nema.
    Nadam se da sam pomogao sa savetima za mlađe "konzumente" ove naše voljene teme
    eee and Zagor like this.
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Predstavljanje

    Evo i savjet za digitalnu vidljivost, nikako ne kupovati negativne ekrane (crni ekran i svijetli brojevi) nego obrnuto, svijetli ekran a tamni brojevi.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    dusan51, don Alberto and mizzy like this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Predstavljanje

    Uvidećeš na ovom forumu da je mišljenje kao dupe - svako od nas ima svoje. Ja moj negativ, ne bih menjao za 100 "pozitiva" . Dobro došao na forum.

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    eee, marko14, don Alberto and 1 others like this.

  10. #10
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Predstavljanje

    Imam i ja negativni display, istina, ima situacija kad nije čitljiv, ali opet mi se više sviđa

    Sad širim temu, ali meni su trenutno ovi modeli zanimljivi mada ih je trenutno teško naći, pogotovo za pristojne pare
    https://www.g-central.com/tag/mip-lcd/

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Nešoni likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •