Strana 38 od 63 PrvaPrva ... 2834353637383940414248 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 371 do 380 od ukupno 622
Like Tree1604Likes

tema: Predstavite se - cime se bavite, koji vam je hobi...

  1. #371
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Predstavite se - cime se bavite, koji vam je hobi...

    Dobrodosao!

    Ja sam jedan od clanova koji jos uvek ima samo jedan sat, iako sam procitao izuzetno mnogo stvari ovde, i naucio tonu od svih clanova ovde, za koje mogu da kazem da su samouki strucnjaci u ovoj oblasti. Tako da i sama ljubav prema satovima ide daleko ovde. Necu da duzim posto sam na telefonu, ali mogu da ti kazem da ti zavidim sto imas stare satove. Videces i sam, stari satovi se zapravo popravljaju za dosta malo para, u najvecem broju slucajeva potreban je samo redovan servis koji kosta 2-3 hiljade (sto je zbog tvoje finansijske situacije ipak dosta, nema tu sramote a i sam sam u slicnoj buli ). Tako da ces imati pristojnu vintage kolekciju uskoro

    Jos jednom dobrodosao, i nadam se da cemo se dobro druziti na forumu ubuduce!
    vladas, jagos and vlajo like this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #372
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predstavite se - cime se bavite, koji vam je hobi...

    zasto pravilnik nalaze da se ne pise cirilicom, to je nase pismo i trebalo bi ga cuvati i negovati
    bolton, jagos and skydrummer like this.

  3. #373
    Novi član Avatar korisnika dan555
    Član od
    22.6.2014.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    15
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Dan555
    Dobro ti nama došao.
    Verujem da ćeš ovde naći dosta zanimljivih i korisnih informacija.

    P.S.-Zamoliću te samo da tastaturu prebaciš na latinicu i time ispuniš jednu od stavki iz pravilnika
    Auh, prva poruka pa mimo pravilnika, a jesam ga pregledao. Očito nedovoljno detaljno.
    Sada imam veeeliki problem. Jedno od interesovanja mi je i "borba" za našu latinicu (pišite je sa našim dijakriticima a ne ošišanu, molim vas svim srcem ) i ćirilicu i pravilno pisanje na netu. I sam mnogo grešim ali pokušavam da pišem što pismenije mogu a tamo gde zaškripi tu su sajt SJA i Vokabular.
    Nikakav mi problem nije da pišem latinicom ali veliki mi je problem što je ćirilica zabranjena. Ako naši prijatelji iz bivše Juge ne mogu da je čitaju rado ću preći na latinicu, tako i radim na SF timu gde takođe imamo članove iz Hrvatske, BiH, Slovenije...

    Vaš sajt, vaša pravila, a moje je da ako želim da ostanem da ih poštujem ali molim vas da primite ovu moju poruku kao protest zbog diskriminacije ćirilice. Moram priznati da osećam gorčinu zbog toga.
    Ne zamerite mi, dopada mi se društvo ovde ali, uhhh, mnogo mi smeta ovo pravilo.

    Ako sam preterao, izvinite i neću se ljutiti ako me banujete.

    Ne vidim link za editovanje poruke pa moram u novoj.
    Zbunjen sam! Pregledao sam pravilnik foruma Pravilnik foruma i ne nađoh pravilo koje se odnosi na ćirilicu i latinicu. Pretražio sam fajrfoksom pojmove "latin" i "ćirili" i nije ih pronašao.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (16.7.2014. u 1:20)

  4. #374
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Predstavite se - cime se bavite, koji vam je hobi...

    Ajde... pa nismo mi bre taki Kakav crni ban, ali je to prosto protiv pravila, upravo zbog puno dobrih ljudi i kolega ovde koji koriste latinicu kao univerzalno pismo. Ja se slažem da treba očuvati ćirilicu kao pismo, ali opet smatram da se to ne radi baš na svaki način itd... To je diskusija za drugu priliku. Nema diskriminacije ćirilice kao pisma, i ne daj Bože nacionalizma ovde, prosto je funkcionalnije koristiti ćirilicu, zbog velike sprege našeg polja istraživanja sa engleskim jezikom - banalan primer: "Г - схоцк" je apsolutno nakaradno reći, da ne pominjem potencijalnu konfuziju koju kod većine ljudi pravi, zato što smo svi navikli da čitamo samo "G-Shock". Ponavljam, osnova pravila je funkcionalnost. Ja lično kucam gomilu stvari na engleskom tako da nisam nikako naviknut na pisanje čak ni ovom "dijakritičnom" latinicom, a verujem da je tako i mnogim drugim ljudima odavde. Napominjem da sam uz to dosta vešt sa srpskim rečnikom. Prosto, mnogo stvari čitam na latinici, pišem u istoj i ovo mi je samo logičan nastavak, poput znanja engleskog jezika - ne volim ga, ne mrzim ga, ali ga često koristim.

    Nema govora o banu, i verujem da će većina članova ceniti uljudnost i konkretnost tvojih postova. Pozdrav, i očekujemo slike tvojih starih satova (u poverenju, dosta nas gaji ljubav prema vintage kolekcijama )
    Zagor and veberz like this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #375
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Predstavite se - cime se bavite, koji vam je hobi...

    Citat dan555 kaže: Pregled poruke
    Ne vidim link za editovanje poruke pa moram u novoj.
    Zbunjen sam! Pregledao sam pravilnik foruma Pravilnik foruma i ne nađoh pravilo koje se odnosi na ćirilicu i latinicu. Pretražio sam fajrfoksom pojmove "latin" i "ćirili" i nije ih pronašao.
    Kao prvo dobro nam dosao na portal i forum.
    Korišćenje latinice nekako dođe kao primarna stvar u ovom virtuelnom internet svetu, te je kolega zbog pretraga i drugih web stvari dao inicijativu da se baš njom i pišu postovi. Nemamo problema i ništa protiv koriscenja ćirilice, ali s obzirom da kao internet sajt moramo postovati pravila velikog interneta i Google-a, nekako je bolje pisati latinicom.
    Pozz!

  6. #376
    Novi član Avatar korisnika dan555
    Član od
    22.6.2014.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    15
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predstavite se - cime se bavite, koji vam je hobi...

    Hvala na razumevanju i dobrodošlici.

    @Shmizla (da li je u redu da pišem Šmizla?) izvini što odmah na početku svog boravka na sajtu imam primedbi. Ali, Gugl danas vrši pretragu na oba pisma. Koristim google.rs i pretraga se vrši na oba pisma, svejedno kojim sam upisao ključne reči.
    Takođe se nikako ne bih mogao složiti da je latinica primarna stvar u virtuelnom svetu. Ne više, bejaše nekada tako ali danas ne. Danas preovlađuje unikod koji izjednačava sva pisma. Do pre samo 4-5 godina muku sam mučio da phpBB prebacim na UTF kako bismo mogli da koristimo ćirilicu a danas su svi forumi već na UTFu.

    Izvinjavam se na skretanju sa teme, nećeM više časna reč. Poštovaću pravila i običaje ovog sajta.

  7. #377
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Predstavite se - cime se bavite, koji vam je hobi...

    Citat dan555 kaže: Pregled poruke
    Zbunjen sam! Pregledao sam pravilnik foruma Pravilnik foruma i ne nađoh pravilo koje se odnosi na ćirilicu i latinicu.
    Sada sam i ja ponovo pregledao pravilnik i ,stvarno, u novoj verziji pravilnika to pravilo više ne postoji te se izvinjavam na onakvoj formulaciji mog posta.
    Svejedno.
    Kad već nije zakonska shvati korišćenje latiničnog pisma kao običajnu normu


    Naravno da u pitanju nije diskriminacija ćirilice (neke od pravih razloga si i sam pomenuo) ali bojim se da diskusiju na tu temu nećemo imati jer ju je ,praktično,nemoguće obaviti bez upliva u politiku ( a to je već bukvalno zabranjeno)

    A za banovanje ne brini (previše )
    Retka je to alatka kod nas.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #378
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Predstavite se - cime se bavite, koji vam je hobi...

    Jeste van teme, ali moram da podržim dan555:
    Nelogično da se na ovom divnom forumu gde se piše na Srpskom, i Hrvatskom, i Bosanskom, i Crnogorskom, i Makedonskom na neki način diskriminiše jedno pismo.

    To nema veze ni sa kakvom politikom, niti bih to primetio da nije bilo ove prepiske, nego mi je jednostavno nelogično:
    Ako me 10 sekundi nakon zatvaranja knjige koju sam do tog trenutka čitao pitate da li je bila na ćirilici ili latinici, ja zaista ne znam. To nije nešto što primećujem. Kada pišem rukom, obično koristim ćirilična pisana slova (iz nekog razloga brže pišem pisana ćirilicom), a latinična štampana. Kada pišem na računaru, obično koristim latinična, iz navike.

    Eto, neću više.
    milan zmaj, vladas, jagos and 6 others like this.

  9. #379
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Predstavite se - cime se bavite, koji vam je hobi...

    Nije nikakav problem niti ćirilica niti latinica, ali s obzirom da je postalo "uobičajeno" da je na računaru i Internetu koristi latinica, tako je gore u postu i bilo prokomentarisato.

    Sada kada smo dotakli i taj detalj ko šta koristi pri pisanju... Ja lično sam do fakulteta samo koristila ćirilično pismo, a od prve godina faxa samo latinicu. Preokret je došao zbog češćeg korišćenja i pisanja englesnih reči pa tako i ostade do dan danas.

  10. #380
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Predstavite se - cime se bavite, koji vam je hobi...

    Pa tako je i meni zbog engleskog i kompa sam navikao na latinicu inace sam u skoli bar u osnovnoj pisao cirilicu. Bilo mi je jako nezgodno da 3 casa u skoli pisem cirilicu pa onda 2 latinici a posto nisam mogao engleski i druge strane jezike da pisem cirilicom isao sam linijom manjeg otpora i presao skroz na latinicu.
    Shmizla likes this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

Slične teme

  1. Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 20.8.2011., 15:15
  2. Fotografija kao hobi
    By ANGEL II in forum Kafić
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 30.7.2011., 19:46
  3. CITIZEN AT0956-50E ili AT0861-54E - Koji sat kupiti?
    By bulzum in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.10.2010., 22:20
  4. Koji sat do 40.000 din i oko 20-25.000
    By Click in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.1.2009., 23:56
  5. Junghans sat - Koji je ovo model?
    By KLL in forum Opšti forum
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 2.1.2009., 20:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •