Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 28
Like Tree78Likes

tema: Posle *piiiiiip* nema kajanja (a mozda i nema potrebe)

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Posle *piiiiiip* nema kajanja (a mozda i nema potrebe)

    I tako ces vremenom shvatiti da izraz -bolja kupovina- u stvari i ne postoji
    vladas, anbeast, 23jewels and 1 others like this.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom

    Resistance is futile!

    poricanje nema svrhu, za to sluzi prihvatanje (da, ja sam Dragod i satoholik sam )
    vladas, anbeast, VLADAN P and 1 others like this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  3. #13
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Posle *piiiiiip* nema kajanja (a mozda i nema potrebe)

    Hvala momci (i devojke)! Ma, nisam ja razocaran, mislim, post zvuci mnogo negativnije nego sto ja zapravo osecam. Vise je to premisljanje rezultat toga sto sam sve te satice izabrao u magnovenju i nekako: Ajd' ovaj, pa cu da razmislim, gle, ovo deluje povoljno - uzmi i njega, hmm...ovaj je na popustu - to se ne propusta i tako.... Znate ono kad se dugo spremas za nesto, proigravas situaciju 100 puta, a onda kada se to desi odigras totalno srcem, bez preteranog razmisljanja.
    Mozda mi je samo trebala pisana potvrda da se svi slicno osecamo

    Ovo je, zapravo, moralo ovako biti. Do sad nisam imao nijedan nov sat - i tome se odlucno moralo stati na put. Kad nesto razmislim, verovatno bih bio i nesto manje zadovoljan samo jednim satom. Ovako imam pune ruke igracaka. Kad se napravi neka osnova kolekcije, bice mi mnogo lakse da sacuvam novac i da skupljam za neki skuplji primerak. Evo, ovoga trena pravim plan i program. Dakle:

    1. Upotpuniti ekipu jeftinih ronilaca Narandzastim Monstrumom, (i mozda nekom ''vintage'' Amfibijom, ali to u zavisnosti od prilike (a nije ni neki izdatak),
    2. Nabaviti automatski Flieger (verovatno u klasi 200 -250 evropljana, mada, ''Who knows...''),
    3. Sat za ''svadbe i sahrane'' (nesto do 42mm maksimalno, jednostavno, elegantno. Quartz, automatik - sve jedno...)
    4. Vostok-Europe Gaz 14 ili cak N1
    5. Neki od G-shockova

    Kako stoje stvari sa mojim finanasijama, ovaj plan je taman za tekucu godinu (a mozda i preambiciozan (odvojeno, zajedno?!?!))

    PS. Obicno kazem da sam tramvaj u horoskopu, jer ich, ne verujem u to (Vodolija sam)
    Poslednja ispravka: anbeast (23.2.2012. u 14:05)
    vladas and nele like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #14
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Posle *piiiiiip* nema kajanja (a mozda i nema potrebe)

    Pa ti ne da se ne kaješ nego još imaš i plan za u buduće. Pa što nas zezaš, mi smo mislili da te grize savest . Ako, ako...
    vladas, anbeast, VLADAN P and 2 others like this.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Posle *piiiiiip* nema kajanja (a mozda i nema potrebe)

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    1. Upotpuniti ekipu jeftinih ronilaca Narandzastim Monstrumom, (i mozda nekom ''vintage'' Amfibijom, ali to u zavisnosti od prilike (a nije ni neki izdatak),
    2. Nabaviti automatski Flieger (verovatno u klasi 200 -250 evropljana, mada, ''Who knows...''),
    3. Sat za ''svadbe i sahrane'' (nesto do 42mm maksimalno, jednostavno, elegantno. Quartz, automatik - sve jedno...)
    4. Vostok-Europe Gaz 14 ili cak N1
    5. .................................................. ....
    (Vodolija sam)
    Kao da si prepisivao od mene ali stvarno

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Posle *piiiiiip* nema kajanja (a mozda i nema potrebe)

    "Pa ako moraš da progutaš žabu, progutaj prvo najveću"....iz ove perspektive i sam bi prvo skupio oko 1k i kupio nekakav Longines-Omega, a kasnije fligere, monstere i slično. Sva sreća te sam nešto i nasledio
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Posle *piiiiiip* nema kajanja (a mozda i nema potrebe)

    možda je glupo da ovo kažem ali meni su svi satovi lepi ,svaki na svoj način, od 10 evra pa naviše.
    tako,dobro si ti to odradio,a doći će i ti drugi na red,sad uživaj
    anbeast and backarelli like this.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Posle *piiiiiip* nema kajanja (a mozda i nema potrebe)

    anbeast , ja svakako mogu reći, da sam u istom "problemu" . Od kako sam došao na forum, jedino sam sebi ispunio cilj, da kupim Штурманские SS-18 ... odmah posle toga mi je želja Seiko SNZG13/15. E taj sat nikako da kupim, a dao sam para na quartz-ne satove, da sam mogao dva komada opušteno da kupim. E sad, padalo mi je na pamet "zašto si ovo uradio" ali samo na kratko. Nikad mi ne pada na pamet da prodam sve te satove (sem SS) i "dokusurim" ostatak para za neku swiss munju, već i njih volim i razišljam, na koju stranu da zaradim neku kintu i kupim to što želim. Ono što sam provalio je da, mom karakteru ne vrede planovi !!! Sad ja sebi mogu (još pokušavam) da zacrtam da skupljam keš za Victorinox Airboss Automatic Valjoux 7753 koji mnogo želim, a ne košta "bogatstvo". Medjutim, uvek će se (u medjuvremenu) desiti bar tri Rusa i par Wengera koja moram imati i tako ne mogu da skupim ni 150€ za Seiko, a kamoli za Victorinox. Meni je jedina uteha, što ispunih sebi "bar" jedan gral (SS18) ,pa se sad ne sekiram preterano. Ja sve svoje satove preterano volim i valjda će Bog dati zdravlja da se zaradi i kupuje... nema ono kao "kupio sam sat koji sam želeo i to je to" ! Ja ću uvek želeti, uvek će biti u glavi "što si ovo, a što nisi ono?" , nikada neću biti miran i nikada sit ! Bitno je da ja svoje kupljene modele VOLIM i da uživam u svakoj sekundi provedenoj sa njima !!!
    Tako da... nemoj da te muče takve misli ! Moram reći "i mene su" , ali probaj, ako si istinski ljubitelj, da uživaš u svakom svom satu... da ih čuješ, osetiš, pipneš im narukvicu, kućište, staklo, krunicu, zaviriš u reper, logo, šnalu, kaiš.... ima mnogo toga, što možda nisi ni video kod svog ljubimca i ako ga imaš godinama. Njih voli, a razmišljaj kako negde, nekako ,dignuti neku "extra-višak" kintu i obradovati sebe novim lepotanom.
    Ja jesam bolestan, priznajem... tako da nisam ni "racionalno-merodavan" , ali svako ko me ne razume, neka kupi sebi jedan dobar sat i preokupira se na ostatak života i neki svoj fetiš, u kome će uživati kao ja u svom !

    PozzZZZZ Naziv: icon_wave.gif, pregleda: 101, veličina: 650 bajtova
    Poslednja ispravka: backarelli (23.2.2012. u 20:27)

  9. #19
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Posle *piiiiiip* nema kajanja (a mozda i nema potrebe)

    Hobi ko i svaki drugi hobi, kupuj ono sto te ispunjava. A dal je omega ili poljot samo je tebi bitno i par desetina ljudi u Srbiji. Ostali nit znaju razliku a i ako znaju uvek kad vide Omegu ili Breitling pomisle da je kopija sem ako ne vozis auto od 30k+. Sve u svemu, radi ono sto te ispunjava a kad te smori sadasnja kolekcija rasprodaj je i kupi neki drugi sat. I sto je najbolje, manji su gubici na jeftinijim modelima nego na skupljim kad se prodaju polovni
    nele, igor bg and boing like this.

  10. #20
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Posle *piiiiiip* nema kajanja (a mozda i nema potrebe)

    'Ajde da i ja izložim svoj slučaj i kako na to gledam. Da probamo prvo slikovito:

    Hik...štuc...hik... Ko bude rekao da sam alkoholičar ima da ga zveknem ovom flašom... hik...hik...

    Elem, kada sam kupovao neki sat, učlanio sam se na forum. Onda sam kupio još jednu flašu još jedan sat, zatim još jednu flašu još jedan sat i tako je počelo.

    Eh, stigosmo i do glavnog pitanja, tj. da li se i dalje osećam kao neko ko se ne odvaja od flaše ili se stalno ikocka? Odgovor - ne.

    Ako hoću da povratim veliki ono što sam uložio u satove, postoje oglasi i završavam posao. Vraćam se na nulu, možda nešto zaradim ili ostajem u minusu. S druge strane, da su pare otišle na kladionicu/kocku - odoše u vetar. Da su otišle na piće, to bi se sve recikliralo kroz bešiku. Da su otišle na kavijar i specijalitete od nosoroga, recikliralo bi se kroz manje glamurozan deo tela. A satovi su uvek tu. Neće ispariti, neće završiti u hmmm... reciklaži, neće otići u vetar.

    Uostalom, svaki hobi košta, ali poenta je u tome da ispuni čoveka. Imao sam priliku da upoznam ljude koji vole HI FI uređaje i daju po nekoliko stotina ili više evra na kablove samo da bi dobili kvalitetniji zvuk. Postoje ljubitelji automobila koji će dati isto toliko za neki volan, spojler, auspuh ili neku drugu vrstu ulepšavanja vozila. Moj kum ima brodić na Dunavu, čije održavanje, a samo na vez (=parking) odlazi mu četvorocifrena suma u evrima. Postoje ljudi koji će izdvojiti veliku sumu na neki stari novčić, poštansku marku ili na slike. Neki će pak izdvojiti dosta novca na hemijske olovke, penkala, upaljače i mnogo toga što mi ne primećujemo.

    Da se razumemo - nemam ništa protiv toga da neko časti svoj automobil skupim felnama, da sebi obezbedi akustički ugođaj ili da spisak za prodavnicu napiše olovkom od nekoliko stotina evra.

    Beše jedan rimski pesnik po imenu Horacije, koji je odavno rekao: „Carpe diem". Ova sintagma bi se prevela kao 'iskoristi [svaki] dan', ali se mnogo bolje može parafrazirati jednim narodnjakom - uzmi sve što ti život pruža, ili u našem slučaju - uzmi svaki sat koji ti se svidi.

    Uostalom, zbog čega ne bismo uživali u nečemu? Ljudska priroda je takva da traži neki ventil ili razonodu, razbibrigu koja nas odvaja od svakodnevne rutine, posla i svega onoga što radimo jer moramo da radimo.

    Konačno, osim zadovoljstva koju pružaju ove spravice, zahvaljujući zajedničkom interesovanju, upoznao sam mnogo ljudi i stekao mnoga prijateljstva. To vredi više od svih para potrošenih na sve satove ovog sveta, a ruku na srce - i mnogo više od toga.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.11.2011., 19:41
  2. Posle 300 godina - satovi Raketa na BaselWorld-u! :)
    By sima hrabri in forum Ruski satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.1.2011., 21:06
  3. Mozda odvojiti forum sa starim satovima
    By Laslo51 in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 5.12.2009., 18:58
  4. Posto nema adekvatnog podforuma . . .
    By Fibonacci in forum Digitalni i ABC satovi + G-Shock
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.6.2009., 23:56

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •