Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 17 od ukupno 17
Like Tree27Likes

tema: Požari!

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Požari!

    odlicno sto si pomenuo zvezdarsku sumu.

    kada je formirana i pocela sa radom kod nas komunalna policija, najiskrenije,
    uopste mi nije bilo jasno cemu sve to (osim da se preko veze zaposle rodjaci,
    kumovi, prijatelji itd. i da za pristojnu platu ne rade skoro ili bukvalno nista).

    obicna policija je sigurno mogla da patrolira i da opominje i pise kazne, za to
    nam nikako nije trebala jos jedna dodatna policija. osim toga, policija ima manje
    plate nego komunalna policija (!!!!!!!!!!!) pa bi za drzavu bilo zgodno da u vremenu
    krize sa par novih policajaca postigne znacajnu ustedu umesto sa mnogo novih
    skupo placenih komunalnih policajaca i celom logistikom koja uz to ide.

    koliko sam shvatio, u zvezdarskoj sumi se vikendom rostilja slobodno zato sto
    onolika komunalna policija nema nekoliko ljudi da posalje i da tamo provedu vreme
    (i time mozda spasu zvezdarsku sumu od pozara ) ?

    ... ako ne gresim, nek´ ide zivot!
    vladas, jagos, Neša and 1 others like this.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Požari!

    Sadrzi Neso, ali mislim da takve sankcije ne bas tako cesto sudovi donose, isto je i za kucni pritvor, ali i tu ima napredka, ali ja mislim da ce trebati jos neki period vremena da nasi sudovi pocnu da primenjuju u meri kao na zapadu. I ja sam duboko uveren da takav vid sankcija je mnogo delotvorniji...ali ko me pita
    fotopetar likes this.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Požari!

    @Luger Komunalna policija nije nesto cudno, Francuska ima takve sluzbe decenijama, i pokazala se kao jako efikasna za obavljanje tih komunalnih delatnosti. Komunalne delatnosti su dosta sirok pojam, pa tu spadaju i neki poslovi koji nikako ne mogu da budu u nadleznosti policije. Nije to samo puko pisanje kazni ..... Policija ne moze da obavlja svoje redovne poslove i jos da se bavi komunalnim delatnostima, to bi stvarno bilo smesno. Videcemo kako ce se nasi komunalci u BG snaci i da li ce doprineti poboljsanju zivota....

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Požari!

    potpuno se slazem. francuska je drzava i sasvim je ok da ima komunalnu policiju.
    sa francuskom ekonomijom komunalna policija spada u podnosljive izdatke.

    mi smo drzava u problemu i svorc, tako da tesko mogu da prihvatim da je osnivanje
    komunalne policije bilo prioritet, a ako nam je tako nesto bas trebalo sigurno je za
    pocetak moglo da se provuce kroz ili kao deo obicne policije.

    abnormalna lova koja je potrosena na obuku, opremu, kupovinu vozila, sredjivanje zgrade
    (kod slavije), i sve sto uz to ide je mogla da se potrosi na poboljsanje situacije u zdravstvu i
    na , za pocetak mali broj komunalnih policajaca u okviru obicne policije. sve to sa lovom koja
    je potrosena na podizanje sistema komunalne policije koji nam sada sigurno nije bio neophodan,
    i jos sigurnije ne u ovolikom obimu.

    ... ili na kupovinu novih vatrogasnih vozila, ili na novi mamograf, ili na poboljsanje stanja u bolnicama
    tipa psihijatrijskih klinika koje smo skoro gledali kako im se zidovi ljuste itd.

    komunalci se vec odlicno snalaze u beogradu, setaju i razgledaju grad (kad nije preterano toplo).
    znaci da odlicno rade svoj posao.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Požari!

    E pa to je drugo pitanje da li je to bio prioritet, isto tako se postavlja pitanje da li je prioritet bio most na Adi u ovom obliku , sve ima svoje zasto i zato... ali to je vec neka druga tema

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Požari!

    Kada smo već započeli temu o požarima, evo vesti o jednom grčkom ludaku: B92 - Vesti - GR: Osumnjien za podmetanje poara
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Požari!

    u svoje licno ime: 2008. sam nesto zabrljao kada sam menjao bombicu na primusu,
    i gas je iscurio. kada sam pokusao da upalim plamen, prvo je lepo krenulo sa gorionika,
    pa mi je plamen u roku od par sekundi zahvatio saku, podlakticu, kuciste kompa, i pocela
    da gori dokumentacija. na svu srecu, prosao sam bez posledica, ali od tada cak i u stanu drzim
    jedan s 9 aparat sa co2.

    tako sam mirniji ...
    fotopetar likes this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •