Strana 101 od 413 PrvaPrva ... 5191979899100101102103104105111151201 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.001 do 1.010 od ukupno 4128
Like Tree5873Likes

tema: Off topic chat zez soba!

  1. #1001
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    Ma idi do lekara...malo...cisto..da pogledaju...glavu.. )))
    ...pa kako ću preko reda, stigao si pre mene
    anbeast likes this.

  2. #1002
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    aaaa baki ja vec bio i dobio ono sto mi treba...zato ti kazem...lagano
    anbeast and backarelli like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #1003
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    Feton je priča za sebe, izuzetak. Fenomenalan auto koji niko živ nije hteo da kupi zbog značke, iako je po svim karakteristikama spadao među A6, 5, E... Da smo iole normalna zemlja, Fetoni bi bili ultra-mega-giga dobra kupovina na tržištu polovnjaka.
    Feton nije zamisljen kao pandan E klasi 5-i ili A6, vec klasi iznad. Audi A8, mer.S , BMW7

    Sto se HDI pezoovih motora tice, praksa je pokazala nesto drugacije. Nikako ga ne bih stavio na vrh danasnje ponude.

    Da, honda je kvalitetom iznad, toyota i ona verovatno, ali pezo da je uz rame VW...pa i nije.
    Ja Vagena ne podnosim, ali oni su trenutno najveci proizvodjaci automobila na svetu, prsli su itoyotu (zahvaljujuci cunamiju), a i GM su pregazili...

    e sad, jedino sto bih ja od vagena vozio su 1.8T ili 2.0 FSI. Dizele nikd vozio nisam, nemam ni nameru...
    Poslednja ispravka: 23jewels (21.9.2012. u 9:56)

  4. #1004
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ako nekog zanima, predavanje Nika Vujičića uživo na sledećem linku

    http://www.stvarnovazno.org/nik
    sima hrabri and vlajo like this.

  5. #1005
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    uz redovno odrzavanje isto ce pezo da odradi kao i wv.

    vlajo, Jasmin and backarelli like this.

  6. #1006
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Feton nije zamisljen kao pandan E klasi 5-i ili A6, vec klasi iznad. Audi A8, mer.S , BMW7
    U pravu si, Moja greska.

    Moje stanoviste je da su sa poslednjim modelima, svi tu negde i da onih 20% posto razlike u ceni, VW nicim posebno ne opravdava. U principu, prica o VW je MIT. Ne negiram da je kvalitetan, samo negiram da je TOLIKO kvalitetan. Niti ga volim niti ga mrzim. Ne bih ga posedovao zbog kradje (dzabe i kasko kad ne dobijas 100%, a nerviranje nema cenu). Pouzdanost glavnih sklopova se danas, uglavnom ne dovodi u pitanje (mada je masovna proizvodnja u pitanju, pa su trule jabuke uvek moguce). Francuze i Italijane je u prethodnim modelima uglavnom jebavala elektrika....Prica je slicna ko: Apple vs Samsung, Seiko vs Omega.... Postoje neki objektivni pokazatelji koji kazu da je u samoj svojoj sustini sve to tu negde i subjektivni koji predmet svog obozavanja dizu u nebesa.... U svakom slucaju, mislim da VW ima fanboje poput Epla ili Roleksa kojima ne mozes nikako utuviti u glavu da njihov brend izbora NIJE najbolji na svetu

    Za kraj, citiracu jednu poznatu licnost*: "Nek' kupuje ko sta 'oce" i "Za sve je kriva globalizacija".

    *Ko nije pratio na casu, profa Nesa je autor ovih mudrih izreka
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #1007
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Pazi, pazi šta pričaš....šta to znači Apple vs Samsung, Seiko vs Omega....ne porediš valjda Omegu sa Samsungom , pre bi bilo obrnuto....pa 5icu isto kao i Samsung tv ili ranije video mogao si i na trafici da kupiš, a Omega je isto što i Mercedes za automobile ili Siemens za industrijske mašine, možda nisu ni najskuplji ni najbolji, ali su parametar u časovničarskoj industriji, legendaran brend, etalon za džepne i ručne satove, većina ljudi kad pomisle na kvalitetan sat, misle na "Omegu" , a luksuz "Rolex", a to nije malo. Ok je Seiko, ali Omega je Omega....
    ivan23 likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #1008
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    ne porediš valjda Omegu sa Samsungom
    Ovo je tipp fehler? Mislio si na Seiko?

    vlajo, zaboga, ne mislis valjda da je Grand Seiko u bilo kom segmentu (osim brendinga) inferioran u odnosu na Omegu? Ili da je Apple (osim po brendingu) na bilo koji nacin superioran u odnosu na Samsung? U tehnoloskom smislu svakako nije.
    Jedno je prepoznatljivost brenda i aura misticizma koja ga okruzuje, a drugo ono o cemu ja pricam, a to je realan kvalitet za dati novac. Nema nikakve prepreke porediti Omega Seamaster AT ili Grand Seiko high beat ili Iphone 4S i Samsung Galaxy S3 ili Mercedes C i Lexus IS 250 ili Rolex Submariner i sta znam, Blancpain Fifty fathoms. Za Rolex svi znaju i simbolizuje luksuz, a za Blancpain je retko ko cuo od sire publike, ali reci mi u cemu je Rola superiorna?
    vladas, Jasmin and ivan23 like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #1009
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Marketinški, pa zar je to malo?
    Inače, što se Apple tiče, ja sam bio (i još uvek po malo) kompjuterski geek, tako da mi je huljenje porediti Samsung i Apple...
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #1010
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ma nije malo, ali je moja argumentacija na drugim osnovama. Apstrahujem marketinsku maglu i trudim se da ocenjujem ono sto neki proizvod realno nudi. Cela prica je zapocela oko dokazivanja da je 20% veca cena VW u odnosu na konkurenciju placanje magle. Ok, treba postovati pionirski duh Epla, ali su se pretvorili u monstruma, prodavca magle. Trudim se da se emocionalno distanciram od bilo kog proizvoda masovne potrosnje... Ne kazem da brending nije svojevrstan kvalitet i da dobar dizajn ne treba platiti malo vise, ali ne zelim da me neko ''bije po usima'' samo radi brenda. Recimo, video sam i malo se poigrao sa Rolex explorerom i Omegom AT, nema sanse da bih dao 2000 dolara vise za Rolex samo zato sto je Rolex. (verovatno bolje drzi vrednost u daljoj prodaji (isto ko i VW) ali, iako na to treba misliti, nije vredno prvobitnog "dranja". Naravno, sve ovo je samo moj stav i apsolutno postujem da neko misli drugacije. (Volim polemike, pa se cesto trudim da argumentujem zasto nesto mislim, ali nemam nikakvih motiva da ubedim sagovornika u ispravnost svog misljenja)
    vladas and backarelli like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Slične teme

  1. Chat
    By milan zmaj in forum Ankete
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 2.1.2012., 14:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •