Strana 118 od 413 PrvaPrva ... 1868108114115116117118119120121122128168218 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.171 do 1.180 od ukupno 4128
Like Tree5873Likes

tema: Off topic chat zez soba!

  1. #1171
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Lambo je imao off road vozilo jos 70ih Lamborghini LM002 - Wikipedia, the free encyclopedia

    Za sminkericu se manje-vise slazem
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #1172
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Znam za ovaj Lamburgini, imao sam ga u albumu koji sam sakupljao početkom 90-ih godina, radjen za vojsku, al se nije proslavio baš. Ali, sada najavljuju SUV, a to je klasa koju nikada neću razumeti.
    RUS and anbeast like this.

  3. #1173
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ljubitelji mondea, i James Bonda neka očekuju u nekom narednom nastavku da će videti fordinu opremljenu najsavremenijim gedzetima kako jurca ulicama Londona

    Off topic chat zez soba!-2013-ford-mondeo-fusion-625x404.jpg

    Znam da ce vecina reci da je ovo lep auto, i da je danas sve , ponavljam sve, normalno i uobicajeno, ali meni je ovo smesno
    anbeast and 83stojan like this.

  4. #1174
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Ja,koji volim sva lična prevozna sredstva,ne shvatam šta će nekome ovo iznad.
    Jedino ako je čovek rančer,pa prevozi veštačko đubrivo i hranu za stoku...
    Ajd da shvatim i ubice koji bi pozadi vozili leš jelena...

    Daj Milane,ili bilo ko drugi,objasnite mi u čemu je fazon sa ovim?
    Negde sam pročitao objašnjenje koje su dali američki vlasnici automobila. Ovakva vozila uveli su njihovi rančeri, a prvobitna poruka upućena posmatraćima je bila 'ja imam ranč koji je toliko velike površine da mi je potrebno vozilo da bih ga obišao'.

    Za razliku od mnogih drugih proizvoda, koji su često prerastali u potrebu, kao npr. mobilni telefon, kod ovakvih vozila je dominantan prestiž. Naime, američka potrošačka filozofija je često the bigger you are, the better you are (što si veći, to si bolji; u svakom smislu, pa je zato prevod neprecizan), te su ovakva vozila zato i postala raširena. Da se ne bi vozio 'primitivni' džip (jeep), neko je smislio kovanicu SUV (sports utility vehicle), koja lepo zvuči, ali ništa ne znači. Vrlo često su u pitanju vozila kojima je prvenstvena uloga da lepo izgledaju, ali koja se pravim terencima ne mogu ni prineti, uz neke časne izuzetke. Američki vlasnici ovih vozila uglavnom nemaju problema sa kojima se susreću evropske kolege, jer su im putevi i ulice dovoljno široki, a gorivo je jeftinije. U praksi, ovakva vozila su štetna za urbane sredine u kojima su ulice projektovane po evropskom uzoru ili gde su velike gužve, jer zauzimaju više prostora na kolovozu ili parkingu, a zbog nepotrebno velike kubikaže dodatno zagađuju životnu sredinu. Konačno, ma koliko da vlasnik ima novca, vozilo takve kubikaže nepotrebno srče naftu, koja nije lako obnovljiv resurs, pa zbog toga za ostale ima manje, a cena raste.
    Poslednja ispravka: Neša (11.12.2012. u 20:40)
    anbeast and VLADAN P like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #1175
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ma znam ja kompletnu istoriju pikapova.
    To je vozilo sirimašnih američkih seljaka (poljoprivrednika) koji nisu imali para za dvoja kola nego im je ovaj bio i radni i paradni.
    Američka filmska i reklamna industrija se potrudila da uveri siromašno pučanstvo kako je cool imati tako nešto i da je to vozilo za muškarca koji zna šta hoće i puši Malboro.
    Od hipnotisanih Amera ne bih ni očekivao objašnjenje,ali me interesuje zašto bi neko u Evropi poželeo takvo šta.
    anbeast and Neša like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #1176
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ma Lada "Niva" je zakon. Ja sam je vozio i uz stepenice!!!
    RUS, anbeast, VLADAN P and 1 others like this.

  7. #1177
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Jedna je niva
    Off topic chat zez soba!-lada-niva-04.jpg
    anbeast, skydrummer and bajker71 like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #1178
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Bre, slazem se i sa Nesom i sa Vladanom, al ja objasnih malopre koja bi mogla biti svrha. Ja sam licno osetio potrebu za vozilom koje moze da ide van puta, koje moze da poveze jos tri do cetiri putnika, koje ne izgleda bas kao traktor da bi se moglo koristiti i kao obican automobil. Naravno, poslednji modeli su sve usminkaniji i sve manje sposobni za ozbiljnu eksploataciju....i cak i kod nas mislim da sam zapazio sminkere da ih voze. Ulickani pik ap metalik boje sa svim onim dzidza-bidzama i dodacima na karoseriji, sa koznim sedistima, neogreban, je definitivno KICERICA.

    Slicna situacija je sa profi dajverima....Kome ikada zatreba hevi djuti ronilacki sat deklarisan na 500m... Ali ajde, takav dajver bez problema pokazuje vreme, a pik ap je ipak sa tehnoloskog aspekta - kamion i uglavnom je strasno neudoban. Zasto bi to neko sebi radio, a da ne koristi ni trunku njegovih sposobnosti - ne znam. SUV donekle mogu da shvatim, ali luksuzni SUV tipa: X5, X6, Range rover sport, Mercedes Ml, Porsche Cayen su van moci mog razumevanja...

    Ma Lada "Niva" je zakon. Ja sam je vozio i uz stepenice!!!
    Ja sam ''bubu'' terao uz stepenice (doduse, 5-6 stepenika, ne vise)
    Imao je drugar jednu krsevnu Ladu nJivu...Sta smo joj radili cudo jedno. Ide kao koza, al je nezna za bas ozbiljno maltretiranje. UAZ469 je prava stvar
    Poslednja ispravka: anbeast (11.12.2012. u 21:14)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #1179
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Što se tiče Evropljana, u pitanju je uticaj filmova, reklama i društvene grupe, tj. onih koji poseduju isti proizvod, a pripadaju sličnom ili istom socijalnom miljeu. Naprosto, to je logika koja se može izraziti rečima 'kad može komšija (drugar, rođak i sl.), onda mogu i ja'. Svi smo mi više ili manje podložni uticaju ili pritisku grupe, a izbor vozila je samo jedna od manifestacija. Mehanizam je otprilike isti kao kod dece koja hoće da imaju nike jer ih imaju drugari iz razreda, iako ne umeju da racionalno objasne zbog čega su te patike bolje od drugih (odnos cene i kvaliteta, izdržljivost, udobnost i sl.).

    Mnogi ljudi ne prihvataju kritički ono što su videli od drugih i ne prave razliku između onoga što je potrebno/korisno i onoga što imaju samo da bi se dokazali sebi ili drugima. Npr. ako vidiš da komšija kupuje u Tempu jer je tamo jeftinije, tvoj odlazak u istu radnju je proizvod racionalnog zaključka. S druge strane, ako kupiš SUV (audi, mercedes, šta god) jer si video da ga komšija poseduje, ali nemaš praktičnu potrebu za njim, to je već druga priča.

    Naravno, izuzimam slučajeve kada nekome takvo vozilo treba za odlazak van grada, kao što je spomenuo Anbeast, ili ako stvarno ima potrebe da se vozi van puteva.
    anbeast and VLADAN P like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #1180
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Od tih "lepih" i nasminkanih dzipova, mislim da je bez konkurencije Toyota Land Cruiser
    Off topic chat zez soba!-toyota_land_cruiser_front_20071126.jpg

    Jedan od retkih pravih terenaca.
    vladas, anbeast and 23jewels like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Slične teme

  1. Chat
    By milan zmaj in forum Ankete
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 2.1.2012., 14:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •