Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 14 od ukupno 14
Like Tree19Likes

tema: Li-Ion baterije i njihovo održavanje

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Li-Ion baterije i njihovo održavanje

    Jako zgodne opcije za koristiti ako postoje na uredjaju. Topla preporuka. Na zalost, dosta uredjaja jos uvek nema te opcije kao standard.


    Citat vlada035 kaže: Pregled poruke
    Noviji laptopovi uglavnom imaju softver koji omogucava da se baterija napuni do 80% kapaciteta i tada se prekine punjenje i odrzava se taj kapacitet.
    Ja to koristim na mom laptopu od kada sam ga kupio i vec vise od 2 godine je baterija u odlicnom stanju.
    Takodje postoji i opcija koja potpuno isprazni bateriju i zatim je ponovo napuni i tako je rekalibrise a preporucuje se da se odradi jednom u mesec dana.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Li-Ion baterije i njihovo održavanje

    Citat tiha kaže: Pregled poruke
    Jesi li kupio ti bateriju ili ona tebe? Stavi je u laptop i koristi normalno. Baterija ce ionako da crkne ranije ili kasnije. Ako nestane struje dok radis nesto bitno na racunaru, izgubljeni podaci ce da ti znace mnogo vise od baterije. A da moze da strada hard disk da i ne govorimo. To mazenje i pazenje tehnickih uredjaja me uvek podseti na daljinske upravljace za televizor zamotane u najlonske kese.


    daljinski bez kese? pa to neide
    problem sa baterijom je što mi je kući komp uključen dosta dugo tako da često bude par ciklusa punjenja baterije,što implicira da će brzo da rikne,a baš mi se nedaje kinta za novu
    upravu si za hard disk,o tome nisam uopšte razmišljao

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Li-Ion baterije i njihovo održavanje

    To sto komp stoji na punjacu ne znaci da se baterija puni i prazni vec da je na 100% sto je daleko od optimalne vrednosti. Ako ne koristis komp, skini ga sa punjaca i pusti ga da se sam stavi u sleep rezim. Tako ja radim.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Li-Ion baterije i njihovo održavanje

    Meni je bez ikakvog bebisitinga baterija trajala 4-4.5 godine dok se nije spustila na 50% kapaciteta. Kupljena druga i nakon 2 godine ne pokazuje bilo kakve znake starenja. Laptop (Dell 9400) je ukljucen svaki dan barem 6-8 sati i stalno je na ispravljacu. Bateriju sam praznio samo kada sam ga nosio u studio, kada nestane struje itd. Po mom iskustvu baterije na skupljim laptopovima traju duze - ili su kvalitetnije ili je algoritam punjenja u laptopu bolje uradjen i tu nema neke pomoci.
    Otprilike je takvo moje iskustvo i sa foto-aparatima i mobilnim telefonima sa napomenom da kineske zamenske traju mnoooogo krace. Ako neka izgura 2 godine to je premija. Cesto nemaju neke funkcije originalnih baterija a i dimenzije mogu da se malo razlikuju tako da teze ulaze/izlaze u leziste. Sa druge strane su i jeftinije barem 5 puta.
    OFF: savetovao bih svim vlasnicima racunara a narocito laptopova da kupe eksterni hdd kapaciteta 0.5-1 TB i redovno rade backup. Nisu previse skupi a vrede svaku paru u poredjenju sa izgubljenim zivcima u slucaju kradje, crkavanja hard diska, virusa i ko zna cega jos.
    nele and backarelli like this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •