Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 21
Like Tree2Likes

tema: Koji TV kupiti? Savet!

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Kad prikacim laptop preko HDMi-a moram u podesavanjima da stavim da mi prikazuje samo na ekranu broj 2 sto je u mom slucaju LG tv, jer ako to ne stavim vec ostavim da prikazuje na oba ne mogu da podesim rezoluciju vecu od one na laptopu, kada ostavim da se slika prikazuje samo na tv-u i podesim na 1920x1080 desktop mi bude skracen kao sto si vidio na slici

  2. #12
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Baš čudno. Pogledaj u quick meniju, u delu da ti nije podešen neki zoom na tv-u. Stavi da ti aspect ratio bude original. A ako nije to, onda stvarno ne bih znao zbog čega ti skraćuje sliku.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Sve mi je jasnou potpunosti. To mi je bas glupo jer je to bitna stavka i ne mogu da verujem da proizvodjaci televizora to nisu pojednostavili stave lepo obivne izlaze za zvucnike i gotovo. Da napomenem da svaka novija pesma pustena na kompu moze da ide na 5.1sistem i svaki zvucnik svira razlicito.
    Koliko vidim resenje bi mi bilo da pustam film(i sve drugo) preko laptopa a da tv kotistim kao monitor, kao sto Darko radi, pri cemu bi 5.1 sistem vodio sa kompa. Ja na laptopu imam izlaz za 5.1 jos samo da proverim kako bi mi radio komp kad ga izvedem na veliki FullHD TV.
    Ovo nije kraj jer ja imam jos pitanja
    Zanimaju me kucni bioskopi odnosno ti dvd resiveri koji idu uz 5.1 sistem. Vidim da ih ima i sa Usb ulazom, to bi mi bila treca opcija, da kupim neki kucni bioskop pa sa njega da pustam filmove, a ti resiveri imaju izlaze za 5.1zvucnike koji i dolaze sa njima. E sad moje pitanje je: jel moze dvd resiver ili ako ima usb, da pusti fullHD film na televizoru, ali da snimak na tv-u bude u full HD_u? Ja sam cuo da ovi jeftiniji ne mogu, vec da salju manju rezoluciju na tv pa kad se film prikaze na televizoru slika se razvuce, a vidi se da to nije snimak u velikoj rezoluciji. Jel ima tu istine?
    Poslednja ispravka: bezbi (15.1.2014. u 15:41)

  4. #14
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Potrebno je da podržava gomilu formata koje bi ti puštao, kao i da podržava full hd, jer je jedino tada u stanju da pušta i na tv-u tu rezoluciju.

    Ovi jeftiniji koje sam viđao, ne rade baš najsjajnije. Ili neće da puste sve formate, ili su nenormalno spori, ili pak seckaju dok puštaju 1080p materijal. Naravno, tu je i ono što si ti rekao. Ima onih koji su "full hd compatible", ali skaliraju na manju rezoluciju na tv-u.

    Moj ti je savet da puštaš preko laptopa, dok ne skupiš pare za neki malo bolji player. Nisam se skoro interesovao za njih, ali ajde baciću pogled, pa ću ti reći koji bi ti možda odgovarao.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Vazi, hvala puno na pomoci, pare se skupljaju pa cu videti sta cu. Za sada odpade mogucnost za hdml jer nemam taj izlaz na kompu sad videh smorih se. Hvala puno bas ste mi pomogli!

  6. #16
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Nema veze što nemaš. Pretpostavljam da imaš VGA izlaz, pa bi samo trebalo da nabaviš VGA to HDMI adapter.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Daa jesam glup! Probah sad preko vga da zakacim laptop sa fullhd monitorom, radi super kada je u pitanju 1080p snimak, ali kada pustim sa yt snimak u fullhd malko mi se cini da secka. Sve ovo o cemu pitam probacu ovih dana na bratovom monitoru on uzeo ovaj lg pa javljam utiske.

  8. #18
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Super!

  9. #19
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Bezbi, sta bi na kraju?

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Na kraju ne kupih tv ali se nadam da ce uskoro biti. Oprema se stan pa nema za sve tj tv jos nije stigao na red
    Ali kacio sam svoj laptop preko hdml na bratov Lg i radi okee sve full.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •