Strana 275 od 622 PrvaPrva ... 175225265271272273274275276277278279285325375 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.741 do 2.750 od ukupno 6213
Like Tree91953Likes

tema: Koji sat nosite danas? Jul 2019 - Jul 2020

  1. #2741
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas? Jul 2019 - Jul 2020

    Citat Karadjordje kaže: Pregled poruke
    Ovim postom,tema je već pokvarena.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Nije bila namera... Ali evo druge slike pa prosudi da li je to kopija. Inace, kinezi rade tako dobre kopije da sve cesce moras da otvoris sat da bi bio siguran...
    Ujedno, ako tako zeli zajednica, zamolicu moderatora da obrise moj post da ne kvarimo temu...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  2. #2742
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas? Jul 2019 - Jul 2020

    Smirite se ljudi, zaista nema potrebe za tenzijom.

    Prvo, sto se mene tice, ja sam ljubilje hommage satova i mikro brendova uopste. Nekome to smeta neko ih voli i dize u nebesa, potpuno nebitno, ukusi se razlikuju i to postujem.

    Sto se tice konkretnog sata, za mene to nije Hommage vec replika. Isticanje imena firme koja to nije napravila mi nema previse smisla, ne ulazim u to sta se prica po drugim forumima, samo iznosim svoje misljenje. Da na satu ne pise Panerai, rekao bi na keca lep hommage, ovako za mene to prelazi granicu.

    Zamolio bih da vise ne raspravljamo o ovome i ne produbljujemo raspravu dalje, poruke i slike necu brisati, ali nek ostane na tome.

    Djole, postujem tvoj rad, verujem da ima tu jos satova vrednih paznje, kao i tvojih radova koji zavredjuju paznju itekako, te bih te zamolio da nastavis sa postavljanjem slika i dalje, a ukoliko imas vremen i volje napravis neku posebnu temu pa opises neki svoj rad, od pocetka, a ukoliko je moguce propratis i slikama. Zaista, licno obozavam da gledam i citam radove casovnicara i entuzijasta, pogotovo volim da cujem misljenja tih ljudi o pojedinim mehanizmima.

    Tako da... prijatan dan zelim svima, koliko god da je moguce ovog kisnog jutra.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #2743
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas? Jul 2019 - Jul 2020

    Citat RUS kaže: Pregled poruke
    Smirite se ljudi, zaista nema potrebe za tenzijom.

    Prvo, sto se mene tice, ja sam ljubilje hommage satova i mikro brendova uopste. Nekome to smeta neko ih voli i dize u nebesa, potpuno nebitno, ukusi se razlikuju i to postujem.

    Sto se tice konkretnog sata, za mene to nije Hommage vec replika. Isticanje imena firme koja to nije napravila mi nema previse smisla, ne ulazim u to sta se prica po drugim forumima, samo iznosim svoje misljenje. Da na satu ne pise Panerai, rekao bi na keca lep hommage, ovako za mene to prelazi granicu.

    Zamolio bih da vise ne raspravljamo o ovome i ne produbljujemo raspravu dalje, poruke i slike necu brisati, ali nek ostane na tome.

    Djole, postujem tvoj rad, verujem da ima tu jos satova vrednih paznje, kao i tvojih radova koji zavredjuju paznju itekako, te bih te zamolio da nastavis sa postavljanjem slika i dalje, a ukoliko imas vremen i volje napravis neku posebnu temu pa opises neki svoj rad, od pocetka, a ukoliko je moguce propratis i slikama. Zaista, licno obozavam da gledam i citam radove casovnicara i entuzijasta, pogotovo volim da cujem misljenja tih ljudi o pojedinim mehanizmima.

    Tako da... prijatan dan zelim svima, koliko god da je moguce ovog kisnog jutra.
    Hvala druze, potpuno se slazem sa svim. Kratko objasnjenje koje sam ostao duzan: ovakav model panerai ne postoji u toj kombinaciji, zato sam slobodan bio da ga okacim ovde a inace je sat koji nosim skoro svaki dan. Dakle Luminor Marina Panerai sa malom kazaljkom je PAM 0777 model, automatic P9010 cini mi se, ima datum, pise jos ponesto itd.
    Replika oponasa nesto sto se prodaje, u cilju dalje prodaje i eventualnog dovodjenja kupca u zabludu. Ja to ne radim. Tacka. Ovo je trebalo da bude homage za stari model koji se ne prodaje, ref 5218-203A iz 1995.godine sa tricijumskim ciferom...
    Moj je sunburst, fosfor patina i nema tricijum kapsule.

    Svejedno, necu vise da postavljam takve slike ovde, izvinjavam se ako sam koga uvredio.
    Sto se tice teme, idu praznici, mozda se nadje nesto vremena da okacim slike iz kolekcije radova.

    Prijatan dan svima!

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Milos G. and Nešoni like this.

  4. #2744
    Član Avatar korisnika Karadjordje
    Član od
    12.3.2014.
    Poruke
    152
    Lajkovi
    687
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Koji sat nosite danas? Jul 2019 - Jul 2020

    Da na tom i ne pise Panerai,sve bi bilo ok.
    I sam znaš da možeš da kupis sterilni brojcanik,kućište i mehanizam i napraviš homage Panerai. Zašto stavljati kopiju Panerai cifera,nije mi jasno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Milos G. and Nešoni like this.

  5. #2745
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas? Jul 2019 - Jul 2020

    Kraj price!

    @djolemag, @karadjordje,
    bolje postavite slike satova koje nosite obogatite malo temu, zatrpali smo je raspravom.
    Dodacu i ja samo da zavrsim nesto.

    edit:
    @nenad arandjelovic, okaci tvoju kiselu prinovu
    Poslednja ispravka: RUS (23.12.2019. u 9:53)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #2746
    Član Avatar korisnika Karadjordje
    Član od
    12.3.2014.
    Poruke
    152
    Lajkovi
    687
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas? Jul 2019 - Jul 2020

    Homage.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    RUS, Aleksandar89, taunus and 8 others like this.

  7. #2747
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas? Jul 2019 - Jul 2020

    Ma mnogo je lepo uradjen cifer a nije kopija, samo zbog toga. Racunam, nema "Swiss" na ciferu, pravim sat za sebe, sto da ne? Eto to je razlog, iskreno... Pravno gledano pise ali se razlikuje, sad tu moze da se ide u sitna crevca...
    Sve su te granice vrlo tanke.. Prost primer, opet Panerai: ima starih modela iz 2.sv. rata sa California ciferom ili recimo Kampfschwimmer modeli gde ne pise nista na ciferu... Uradis build i onda ispada da je replika.. A nije... Mora nekako da se distancira od originala...

    Evo mozda sam vec postavio, nosio pre neki dan, legendarni Seiko "Pepsi" 6139-6002 iz 1974.god. Takav model je nosio i col. William Pogue u Skylabu umesto Omege, evo je lepa prica o tome
    https://www.timepiecechronicle.com/f...ref-6139-pogue

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    RUS, Aleksandar89, Nick and 7 others like this.

  8. #2748
    Član Avatar korisnika Karadjordje
    Član od
    12.3.2014.
    Poruke
    152
    Lajkovi
    687
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas? Jul 2019 - Jul 2020

    Pa,to se traži Djole!


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    djolemag likes this.

  9. #2749
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas? Jul 2019 - Jul 2020

    Citat Karadjordje kaže: Pregled poruke
    Homage.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

    Imao sam betmen model, sasvim pristojno uradjen sat za pristojne pare.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #2750
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas? Jul 2019 - Jul 2020

    Citat RUS kaže: Pregled poruke
    Kraj price!

    @djolemag, @karadjordje,
    bolje postavite slike satova koje nosite obogatite malo temu, zatrpali smo je raspravom.
    Dodacu i ja samo da zavrsim nesto.

    edit:
    @nenad arandjelovic, okaci tvoju kiselu prinovu
    Molim admina da se ponasa u skladu sa praznicima,da ne banuje i ne provocira clanove foruma.Hvala lepo @RUS

    Sto bi rekao James Bond:"Samo za tvoje oci"



    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    RUS, Aleksandar89, boing and 6 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •