Strana 1205 od 1534 PrvaPrva ... 205705110511551195120112021203120412051206120712081209121512551305 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 12.041 do 12.050 od ukupno 15340
Like Tree141850Likes

tema: Koji sat nosite danas?

  1. #12041
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas?

    Ričardova glava, juče

    image hosting above 5 mb

  2. #12042
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas?

    aviator -

    ovaj post ima saljivu i ozbiljnu stranu. Drago mi je sto su svi na forumu shvatili da je u pitanju satira, satovi su stvarni ali ja naravno nisam placen da ih nosim. Posteno da kazzem, nije mi bilo svejedno da stavim ovo na forum jer neko je mogao da ovo shvati doslovno i s pravom kazze "koja seljaccina". Na srecu, imate smisla za humor (hvala!).

    Ozbiljna strana: jedan on najfascinantinjih aspekata vezanih za kolekcionarstvo je brzina kojom se ljudi zasite odredjenog sata. Na ovom primeru, cak i 10 satova je previse. Ali neki od mojih kolekcionara poseduju 20, 40, 100 pa caki 200 satova.
    Video sam (ne jednom!) kako covek kupi sat od $30 hiljada, nosi ga dva puta i odmah ga proda jer mu nadje neku manu.
    Imao sam slucaj (mnogo puta!) da dodje da kupi jedan sat a izadje iz prodavnice sa 3 komada. Sledece nedelje opet isto.
    Jedan od tezzih bolesnika (redovan pacijent) kupuje nov sat svake nedelje - proda onaj sto je kupio prosle nedelje i doda jos para. Znam coveka koji je kupio Lange za $250,000 i nije ga stavio na ruku, vec samo slikao i odneo u sef.
    Zeljja da se pokazze nov sat na forumu je za neke jaca od droge. O ovom bih mogao da napisem knjigu koja bi bila bestseller.

    Dakle, nije nista lose poslati sat u rubriku poput ove, ali kolekcionarstvo treba drzzati pod kontrolom.
    Lagana zabava je OK, sve ostalo ima svoju cenu koja je cesto prevelika.
    Kao u kockarnici, dileri i drzzava zaradjuj, svi ostali uvek gube.

    Najlepse je imati 2-3 sata, nositi ih sa uzzivanjem i nauciti sto vise o tome kako sat radi, istorijat casovnicarstva, lepotu mehanike, podeliti znanje sa prijateljima uz dobru veceru. To ne kosta nista, a pravo uzzivanje.

    Nikad nemoj da procejujes coveka po satu koji nosi jer izmejdu Rolexa i Rakete nema bas nikakve razlike.

    Hvala na pazznji.
    N.
    Poslednja ispravka: NickH (12.5.2014. u 9:55)
    marko14, sdbiba, vladas and 24 others like this.

  3. #12043
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas?

    Ko još nosi ronilački sat u kancelariji, xaxaxa, pa mi, seljaci

  4. #12044
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas?

    Citat NickH kaže: Pregled poruke
    aviator -

    ovaj post ima saljivu i ozbiljnu stranu. Drago mi je sto su svi na forumu shvatili da je u pitanju satira, satovi su stvarni ali ja naravno nisam placen da ih nosim. Posteno da kazzem, nije mi bilo svejedno da stavim ovo na forum jer neko je mogao da ovo shvati doslovno i s pravom kazze "koja seljaccina". Na srecu, imate smisla za humor (hvala!).

    Ozbiljna strana: jedan on najfascinantinjih aspekata vezanih za kolekcionarstvo je brzina kojom se ljudi zasite odredjenog sata. Na ovom primeru, cak i 10 satova je previse. Ali neki od mojih kolekcionara poseduju 20, 40, 100 pa caki 200 satova.
    Video sam (ne jednom!) kako covek kupi sat od $30 hiljada, nosi ga dva puta i odmah ga proda jer mu nadje neku manu.
    Imao sam slucaj (mnogo puta!) da dodje da kupi jedan sat a izadje iz prodavnice sa 3 komada. Sledece nedelje opet isto.
    Jedan od tezzih bolesnika (redovan pacijent) kupuje nov sat svake nedelje - proda onaj sto je kupio prosle nedelje i doda jos para. Znam coveka koji je kupio Lange za $250,000 i nije ga stavio na ruku, vec samo slikao i odneo u sef.
    Zeljja da se pokazze nov sat na forumu je za neke jaca od droge. O ovom bih mogao da napisem knjigu koja bi bila bestseller.

    Dakle, nije nista lose poslati sat u rubriku poput ove, ali kolekcionarstvo treba drzzati pod kontrolom.
    Lagana zabava je OK, sve ostalo ima svoju cenu koja je cesto prevelika.
    Kao u kockarnici, dileri i drzzava zaradjuj, svi ostali uvek gube.

    Najlepse je imati 2-3 sata, nositi ih sa uzzivanjem i nauciti sto vise o tome kako sat radi, istorijat casovnicarstva, lepotu mehanike, podeliti znanje sa prijateljima uz dobru veceru. To ne kosta nista, a pravo uzzivanje.

    Nikad nemoj da procejujes coveka po satu koji nosi jer izmejdu Rolexa i Rakete nema bas nikakve razlike.

    Hvala na pazznji.
    N.
    Bas lepo napisano...NickH, hvala ti sto provodis svoje vreme s nama i delis dragoceno iskustvo.
    krstin, Markoni BG and salce like this.

  5. #12045
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas?

    Nick,

    Ma sve je to lepo & krasno sto ti pises, ali... Cak i ti, kad' i nisi placen da nosis neki sat, kao oni besramni, bogati i slavni, ambasadori brenda nekog... Ipak, odaj nam svoju tajnu? Da li kad' ti osoblje-zaposlenik ode, ti zamracis prostoriju, spustis jos i roletne-navuces zavesu.
    ..



    A onda iz jedne od vitrina, one skroz desno u cosku (sem ako nisi menjao raspored u poslednje vreme), izvadis treci sat sa leve strane-srednja polica, i stavis na ruku ....

    Pa onako, vise za sebe, ali ipak poluglasno da te i ostali satovi na policama cuju, izgovoris: Auuuu...StraOoota jedna, vidi al' svetli.


    Ajd... i ostavi nama jos nezasicenima da mastamo, a koji put i slikamo ono sto smo jedva prikupili.





    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (12.5.2014. u 11:36)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  6. #12046
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas?

    Seiko 7T32-6L40


    Naziv: IMG_1955.jpg, pregleda: 273, veličina: 293,5 KB
    marko14, RUS, sdbiba and 22 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #12047
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7590
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas?

    NickH pravo je uzivanje citati tvoje postove,a tebi Markoni brate samo mogu da kazem da si u velikom problemu,danas Fortis,sutra Certina,hahahah,salim se uzivajte u satovima,kod mene Sicura
    Koji sat nosite danas?-imag0333.jpg
    RUS, vladas, esdy_11192 and 17 others like this.


  8. #12048
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas?

    Koji sat nosite danas?-imageuploadedbytapatalk1399902181.786733.jpg

    Rolex ili Raketa, Vostok ili Rostok... I don't care, bitno je da čuka
    marko14, vladas, jagos and 13 others like this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  9. #12049
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas?

    ....sve se bojim da je ono što je napisao NickH, ustvari suva činjenica. Problem je samo, kako priznati sebi, naći lek i biti "umereno" bolestan Naziv: eusa_think.gif, pregleda: 203, veličina: 1,2 KB

    __________________________________________________ __________________________________________________ ____


    ...ja danas ceo dan sa Citkom RC

    marko14, RUS, sdbiba and 11 others like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  10. #12050
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji sat nosite danas?

    Tako što ćeš sačuvati 3 iz kolekcije, a ostale rasprodati! I ako ti je do kupovine novog, moraš da oslobodiš mesto za njega. Možeš još da uvedeš i pravilo da novi član kolekcije mora biti skuplji od najskupljeg u kolekciji. Tako bi se osigurao!

Slične teme

  1. Na kojoj ruci nosite sat?
    By nesrulz in forum Kafić
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 17.2.2015., 15:57
  2. Da li nosite satove iz vaše kolekcije?
    By majstor98 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 24.12.2010., 12:04
  3. Koji Citizen?
    By risto in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 7.9.2010., 17:43
  4. Koji sat do 40.000 din i oko 20-25.000
    By Click in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.1.2009., 23:56
  5. Junghans sat - Koji je ovo model?
    By KLL in forum Opšti forum
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 2.1.2009., 20:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •