Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 57
Like Tree10Likes

tema: Kazaljke na 10:09 - Teorija zavere ?

  1. #11
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Teorija zavere

    Fibonacci wrote:
    Da i ja sam primetio da polozaj kazaljki nesvesno utice na moje raspolozenje. Na primer: kazaljke me dosta podsecaju na brkove (u nekim slucajevima usta (ja na svemu vidim lice, pa cak i na felnama automobila)), stoga, ako pokazuju 10:9h, ili 2:50h onda se smese, ako pokazuju 3:45h, ili 9:15h, onda mi lice deluje indiferentno, a ako pokazuje 4:40h, ili 8:20h, onda mi deluje tuzno!
    Hmm, da istina je, ipak ima tu nečeg (ne šalim se)...

    Ali ipak, ne zove se ova tema za džabe 'Teorija zavere'

    Pozdrav,
    V.S.

  2. #12
    Mlađi član Avatar korisnika zdragana
    Član od
    20.4.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    71
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:Teorija zavere

    dragon wrote:
    Pročitao sam svojevremeno da je, između ostalog, položaj kazaljki na satu i jedna vrsta marketinškog trika. Naime, položaj kazaljki na pozicijama 10 i 2 predstavlja i nasmejano,sretno lice, , pa na taj način psihološki pozitivno deluje na potencijalnog kupca.
    Marketinški stručnjaci će pre svega oblikovati, umotati, a ponajviše iskoristiti... sve mogućnosti koje im nude proizvodi, sutuacije, slike... I istaci najbolje i izvući čto vise iz toga... Pa je eto NASMEJANO LICE je jedna od takvih priča...

    Pozz!
    Kisses!

  3. #13
    Novi član
    Član od
    7.2.2009.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Teorija zavere

    Ma, marketing je cudo! Cuo sam da saradjuju sa psiholozima, kako bi pronasli resenje, koje, na ovaj ili onaj nacin, utice na psihu. Na primer: Japanci ispustaju neke posebne mirise, u posebno doba dana, da bi povecali koncentraciju, i samim tim, produktivnost radnika.

  4. #14
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Reklame za satove - pitanje

    Ovo me muci vec neko vreme ali nikako da nadjem odgovor. Uzmimo na primer ovu sliku a ima ih milion.

    Kazaljke na 10:09 - Teorija zavere ?-breitling-transocean-chronograph-limited-steel-black-dial-side.jpg

    Zasto je vreme na ovm satu 10:10? I zasto je na svim satovima u svakoj reklami za sat isto vreme, 10:10?

    Nailazio sam na razne odgovore, i da se sat tako smeje tj. da polozaj kazaljki lici na smaijli pa onda da je to zato sto je u 10:10 ubijen JFK a i da ima neke veze za Linkolnom ali to su verovatno USA gluposti... Pa onda da je to vreme smrti Filip Patek-a... Najlogicnije je bilo da je to zato sto se onda najbolje vidi marka sata koja se obicno nalazi izmedju centra sata i 12 sati... To mozda i pije vodu ali opet ne mora da znaci... Ima i ono da simbolizuje V kao Victory. E sad, ima i teorija zavere da je to povezano sa masonima ( kao i sve na ovom svetu ) i kako se tim putem salju poruke svojim kolegama masonima u zavisnosti da li je 10:09 ili 10:10 ili 10:12 i da li se nalazi slika na levoj ili desnoj strani magazina ili sajta itd. A evo i sta kaze mighty Timex :

    TIMEX SAYS THE HANDS ON TIMEPIECES ARE PLACED AT TEN-TEN SO THE
    COMPANY LOGO ON THE FACE WILL BE FRAMED AND NOT BLOCKED BY THE HANDS.
    TIMEX SAYS THE INDUSTRY STANDARD USED TO BE EIGHT-TWENTY BUT THAT
    LOOKED TOO MUCH LIKE A FROWN AND CREATED AN UNHAPPY LOOK.

    TIMEX SAYS IN ITS ADS, THE CLOCK HANDS ARE PLACED AT TEN-NINE AND
    THIRTY SIX SECONDS, EXACTLY."



    Sta vi mislite? Imate li vi neku teoriju zavere?
    Who's your daddy?

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18037
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Reklame za satove - pitanje

    Prozaični odgovor-Na toj poziciji se najbolje vide sve aplikacije na brojčaniku!
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Reklame za satove - pitanje

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Prozaični odgovor-Na toj poziciji se najbolje vide sve aplikacije na brojčaniku!

  7. #17
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Reklame za satove - pitanje

    Heh, dobro pitanje... Ukratko, to sa teorijama zavere su sve gluposti, a posto mi je fotografija hobi, kao i satovi, puno sam eksperimentisao sa namestanjem kazaljki za fotografije, tako da sa sigurnoscu mogu da potvrdim da je 10.10 savrsen polozaj za kazaljke, a sekundara izmedju 36 i 40. Zasto? Zato sto se tako uvek ostaje vidljiv logo kompanije, zato sto se ne zaklanja ni neki od natpisa koji se nalazi u donjoj polovini sata, na poziciji 6, kao ni datum i dan, koji su, opet, obicno na poziciji 3, 9, a cesto i na 4 i 5. Takodje, tako se ne zaklanja ni podbrojcanik sa sekundarom koji je obicno na poziciji 6 ili 9.
    I drugo, zaista ima puno i u tome da taj polozaj kazaljki asocira na osmeh - i ne treba nikako zanemariti uticaj subliminalnih poruka (samo ovog puta to nema nikakve veze sa teorijama zavera ). E sad, to je duga prica, ali ukratko: istrazivanja pokazuju da se pri komunikaciji 75-80% rukovodimo neverbalnim porukama! A takodje, istrazivanja u kojima se prate pokreti ociju prilikom komunikacije pokazuju da se uvek fiksiramo na oci i usta (Yarbus, 1967), ovako:



    Dakle, sami pokreti usta i ociju (nezavisno od glasa) prenose ogromnu kolicinu informacija, tj. kako se pokazuje u nekim novijim istrazivanjima - zapravo je fina facijalna motorika glavni prenosilac informacija o emotivnom stanju osobe sa kojom razgovaramo, a podsvesno se 99% i rukovodimo tim informacijama, a ne samim sadrzajem razgovora (ovo ima vazne implikacije u smislu da je nase ponasanje predestinirano informacijama iz nesvesnog, sto se mnogima ne svidja kao ideja, narocito razcionalnom zapadnjackom coveku ). Ovo je sve sada vrlo pojednostavljeno, ali svodi se na to da inace imamo tendenciju da antropomorfiziramo svet oko sebe (da ne ulazimo u fiziologiju i arhetipove ), tako da itekako brojcanik sa kazaljkama u odredjenom polozaju asocira na lice sa odredjenom ekspresijom - a najbolji "savremeni" dokazi i pokazatelji su emotikoni, koji preko minimalistickih naznaka upravo i prenose samo emotovno stanje.

    I sad, test: probaj da stavis kazaljke u obrnut polozaj, npr. 3.40 - takodje ce sve na brojcaniku biti vidljivo, ali ti se nece dopasti izgled sata jer podseca na tuzno lice.
    A evo jos jednog sata, iz teme Molim za pomoc - koji zenski sat:



    i komentar naseg moderatora

    Citat dragon kaže:
    Bulova... Iako ima najbolju cenu i sasvim pristojan mehanizam, poslednja je zbog dizajna koji se meni lično nikako ne sviđa kao i nedostatka safirnog stakla. Jednostavno, kada bih kupovao devojci sat, ne bih voleo da vidim ovo tužno lice sata na njenoj ruci.
    Dakle, nema veze sa masonima, Jevrejima, teorijama zavera, mrziteljima Srba, Mladicem itd, ali osim sto je brojcanik najcitljiviji u tom polozaju, zaista ima veze i sa "porukama iz nesvesnog".
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  8. #18
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Reklame za satove - pitanje

    jeeee simo za modelatora te kandidujem..pocasnog

  9. #19
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Reklame za satove - pitanje

    hvala zmaju, ali pusti ti to, tapsanje po ramenu i slicno, daj ti meni taj tvoj portofino...
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Reklame za satove - pitanje

    Definitivno Sima za moderatora! Svaka ti za ovaj text!


Slične teme

  1. Kako kazaljke da svijetle?
    By Dzoni in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 27.1.2011., 12:48
  2. Dve nedelje pomera kazaljke u nazad
    By sima hrabri in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 8.10.2010., 3:25
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 8.2.2009., 22:34

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •