Strana 11 od 16 PrvaPrva ... 789101112131415 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 156
Like Tree190Likes

tema: Diskusije o mehanizmima... satovima...

  1. #101
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Nema ničeg zanimljivijeg od toga kada neko pokuša nešto argumentovano da objasni a onda se čapaju njegove rečenice iz konteksta uz neke proizvoljne zaključke.

    RUS
    Nisam rekao ni da su pošteni ni da su nepošteni. Kroz svoju istoriju poslujući u društveno - ekonomskim uređenju SSSR-a nisu navikli na tržišni način poslovanja koji podrazumeva i ulaganje u marketing. Imali su obezbeđeno ogromno tržište, relativno skromne kupovne moći tako da nije bilo potrebno ulagati u marketing , pritom se to ne odnosi samo na časovničarsku industriju. Danas i kada bi hteli da ulože veliki novac u marketing , kasno je. Obezbeđenog tržišta nema, dizajn satova se promenio, kvarcne mehanizme i nemaju ( to kažem zato što oni čine velik udeo u prodaji satova ) itd. Potrebno je mnogo novca uložiti u razne stvari a novca nema pri tom nema ni nekog sa strane ko bi pomogao ( država , banke ). Opet stvari kod Vostoka idu korak po korak na bolje, videćemo kako će se to završiti. Želim im svu sreću ( znam da i ti misliš isto ).

    tolarbo
    Nisam doktorirao, čak mislim da sam više napisao tekstova o ne ruskim stovima ali kada imam prilike trudim se pročitam nešto novo. Ne slažem se u vezi Lemanie, velika paleta proizvoda, istorija, tradicija, kvalitet,mnogo poštovaoca, mnogima je pomogla da uopšte uvrste kvalitetne hronografe u svoju satove ali danas je puštena niz vodu. Ugušena je da ne smeta nekim drugim hronografima.
    Slažem se da je reklama sastavni deo kompanije koja posluje na tržišnim osnovama. Ne slažem se da je sve što je rezultat rada u dogovornoj ekonomiji loše po definiciji isto kao što ne mislim da sve što je produkt tržišne ekonomije ima superioran kvalitet i dugovečnost ( dovoljno je videti šta se radi u IT sektoru, bela tehnika, ..., da sada ne širim temu ).

    Hadži
    Nije rezerva snage kod većine Vostok mehanizama 30 sati, čak nije ni ona fabrički deklarisana tolika a kamoli ona u praksi koja iznosi oko 40 sati kod automatika i preko 40 kod navijača. Dnevna odstupanja u praksi su mnogo bolja nego fabrički deklarisana, kao što već rekoh umeju da budu čak zapanjujuće dobra. Napisao sam tekst o tome , postavio sam i link nekoliko poruka niže pa koga interesuje neka pročita. Šta sam napisao za Parnis i dalje mislim. Malo ih je kupilo njihove satove na ovom forumu a još manje je njih koji nisu imali neki problem sa njihovim mehanizmima. Recimo kod jednog člana pokazivač rezerve snage je šetao van skale, tom istom članu ( neću namerno da mu kažem ime jer će onda i on biti uvučen u beskonačnu polemiku ) je je jedan renomirani beogradski časovničar rekao da je mehanizam krš, od slabog je materijala ... Drugom članu sekundara je zapinjala na 40toj sekundi , koliko se sećam nije češala marker nego jednostavno stane ( pisao je čovek o tome na forumu ) . Kontrola kvaliteta je nikakva.
    Što se ruskih satova tiče , da volim ih, posebno neke, i ne govorim o nekom superiornom kvalitetu, niti sam rekao da su bolji ili lošiji od ovih ili onih mehanizama, nego govorim o sasvim zadovoljavajućem kvalitetu po besmisleno niskoj ceni, o satovma koji imaju svoje poštovaoce ne samo na ovom forumu. Sve što kažem o ruskim stovima kažem kao ponosni vlasnik ne tako malog broja ruskih satova . Možda , kažem možda, to nekom smeta, nemarim.

    Pošto već vidim da će biti replika, a znam da nemam volje da se bakćem sa istim odjavljujem se iz ove teme uz pesmu
    Poslednja ispravka: skydrummer (1.11.2013. u 11:51)
    vladas, VLADAN P, Neša and 3 others like this.

  2. #102
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Replika ce uvek biti kad se o nečemu diskutuje. .tu smo da naucimo, da se zna da ne moramo uvek biti upravu.
    vladas, VLADAN P and zma like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #103
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Ovaj sto mu je casovnicar rekao za parnisa sam ja, vec sam pisao o tome Mislim da kinezi nisu jos blizu ruskim mehanizmima , bar kad je rec o mehanizmima koji se stavljaju u satove tog cenovnog ranga ...Imaju kineze dosta kvalitetnije masine od onoga sa cime se mi susrecemo, mada su ti satovi znacajno skuplji

  4. #104
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Eta je počela sa laganom zabranom prodaje mehanizama...do kraja 2015 mislim da nece vise da usluzuje druge van Swach grupe. ..nesto procitah
    Poslednja ispravka: milan zmaj (6.11.2013. u 2:56)

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #105
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Mislim da ovo najviše pogađa Braju.
    I to kvarcni dio ponude(za mehanik imaju Sellitu).

  6. #106
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Ne znam za kvarcni deo ali oni su lose krenuli sa B01 ali ove nove serije su im dobre..ovde najvise gube manje poznati brendovi..
    Dragojlovic Darko likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #107
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Braja nije pod Etom?

  8. #108
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Nije pod Swatchom!
    Male firme se prebacuju na Sellita,Soprod,Miyota,Seiko,Seagul,Ronda kvarc.
    Braja ubacuje samo Eta thermoline kvarc i ako to presuši imaće dobar problem.
    bezbi and backarelli like this.

  9. #109
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Oris sta li ce oni da stavljaju? ??

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #110
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Da li je Stellita moze meriti po kvalitetu sa Etinim mehanizmima?
    Nekako je u bilom kojem satu uvek pozeljnija Eta, verovatno jer je dokazan brend.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •