Strana 37 od 190 PrvaPrva ... 273334353637383940414787137 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 361 do 370 od ukupno 1894
Like Tree11515Likes

tema: Ajde ko zna neki dobar vic ...

  1. #361
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ajde neki dobar vic da se smejemo...malo i sale...

    Na londonskom aerodromu Getvik, posada aviona kompanije US Air je napravila pogresno skretanje na izlasku na pistu i nasla se lice u lice sa avionom B727 firme United.
    Vristeci, kontrolorka leta je rekla: US Air 2771, gde ste vi dodjavola krenuli! ?! Rekla sam vam da skrenete levo na izlazu C a vi ste skrenuli desno na izlazu D! Zaustavite se tu gde ste! Razumem da je vasim mozgovima tesko da naprave razliku izmedju C i D ali shvatite!
    Ne obaziruci se na to dali je opsta transmisija (ili prenos u etar, svima), nastavila je da vristi u mikrofon histericnim glasom: Boze kakve budale! Sad ste sve zajebali! Trebace vecnost da se ponovo svi razvrstaju! Ostanite tu gde ste i ne mrdajte! Ocekujte progresivne instrukcije za poletanje u najdalje pola sata, a kad vam ih budem rekla, hocu da idete tacno gde vam kazem, kad vam kazem i kako vam kazem! Jel ovo jasno US Air 2771! ?!
    Posada na letu US Air 2771 je samo posramljeno rekla: Da, gospodjo.
    Normalno svi razgovori posle toga su zamrli. Niko nije hteo da rizikuje bes doticne kontrolorke.
    Tenzija je pocela da raste u kabinama aviona koji su bili na Getviku.

    Iz najvece tisine, jedan od pilota je mrtav ozbiljan prekinuo radio tisinu porukom upucenoj tornju:
    ”Izvini, da nismo ti i ja bili u braku pre jedno deset godina?!?”
    __________________________

    Kontrola prilaza avionu B747 (inace do skora najvecem putnickom avionu na svetu, sa 493 mesta za sedenje): United 329, pazite na saobracaj, na jedan cas, 5 kilometara, Fokker 70 (mali regionalni avion sa 70 mesta za sedenje)
    United 329: Razumeo. Kontrolo leta, oduvek sam hteo ovo da kazem - ”sad imam malog Fokercica na nisanu”.
    __________________________

    Toranj: Eastern 702, imate dozvolu za poletanje. Nakon poletanja se prebacite na Odlaske, na frekvenciji 124, 7.
    Eastern 702: Tornju, ovde Eastern 702, poletanje, prebacujemo se na odlaske. Uzgred, videli smo neku mrtvu zivotinju, lici na jelena, na kraju piste. Posaljite nekog da to resi.
    Toranj: Continental 605, imate dozvolu za poletanje odmah za Easternom 702, nakon poletanja se prebacite na Odlaske, na frekvenciji 124, 7. Jeste li primili transmisiju sa Easterna 702?
    Continental 605: Primljeno tornju. Da, culi smo sta je rekao Eastern 702, bez brige vec smo poslali nase ljude po butove.
    __________________________

    Na nekom srednje-americkom aerodromu, mali klipni avioncic Cherokee 180 slece pre velikog putnickog DC-8. Nakon prilicno tvrdog sletanja, DC-8 prolazi pored parkiranog Cherokee-ija i krece razgovor:
    DC-8: kakav sladak mali avioncic! Jesi ga sam sastavio?
    Cherokee 180: Jesam, sastavio sam ga od delova DC-8. A ako ti jos jednom sletis tako imacu taman da sastavim jos dva.
    __________________________

    Cuvena je prica kada je americkom pilotu jednomotornog lovca F-104 poceo da se gusi motor iznad baze Dryden. Hitno je pozvao za prioritetno prinudno sletanje, nasta je kontrola leta rekla:
    Zao mi je F-104, morate da sacekate B-52 (ogromni strateski bombarder) koji takodje prinudno slece, otkazao mu je jedan motor, ili se dogovorite sa njim o podeli prioritetnog sletanja
    Na sta je pilot F-104 sa mirnom hladnocom u glasu rekao: Ne, ne Tornju, sacekacu nema problema. Ko se ne bi uplasio od jezivog sletanja sa samo 7 ispravnih motora.

  2. #362
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ajde neki dobar vic da se smejemo...malo i sale...

    Avion izgubljen u magli zove u pomoc. Toranj pokusava da ga locira:
    Toranj: Recite mi bar koja vam je poslednja poznata pozicija!
    Izgubljeni: ulaz u hangar broj 2, na pisti pre jedno tri sata!
    __________________________

    1940. godine se vodila najveca i najduza vazdusna bitka - bitka za Britaniju. Za vreme te bitke, piloti Nemacke Luftwafe su naucili da se plase britanskog lovca Spitfajer i njihovih pilota, jer su ih nemilosrdno obarali.
    24 godine kasnije, jedan nemacki civilni pilot, bivsi as Luftwafe, leteo je na rutinskom letu Berlin-London. U toku priblizavanja Londonu, objasnjavao je mladom kopilotu kako su se resetali sa Englezima. No nije primetio da je zaboravio da ugasi radio, i da kontrola leta sve slusa... engleska kontrola leta...
    Lufthansa: Uvek smo dolazili uz Temzu, sto nize da nas radar ne bi video, pa onda kod dokova se odvajali ka Istvicu i odatle isli.........
    Toranj londonskog aerodroma: ACHTUNG!!! SPITFAJER!!!
    _________________________________

    Iz glave pisem slusao sam inace snimak ovog razgovora par puta...
    Vijetnamski rat, 1967. iznad Hanoja se vodi jedna od najvecih vazdusnih bitaka posle II Sv. rata. Par americkih F-4II leti u pomoc ostalim avionima US Navy koji se resetaju iznad Hanoja. Oficir za navodjenje (OZN) na americkom radaru prvo panicno upozorava jednog od dva pilota F-4II:

    OZN: Banshee 1, neprijateljski kontakt, daljina 23 km, susretni kurs (znaci ide pravo na njega), brzina 800km/h i raste!
    Banshee 1: Ne vidim nista na radaru, prijem! Trazim identifikaciju mete!
    OZN i dalje panicno: Banshee 1, kontakt na istom kursu daljina 18 km, brzina 900 i raste, potvrdna identifikacija za Fishbed (MiG-21)
    Banshee 1: Dodjavola, radar ne pokazuje nista! Gde je taj avion?
    OZN (prestraseno): Banshee 1, ne gledajte radar, pratite odbleske na horizontu, daljina 12km!!!uskoro ste mu u dometu raketa!
    Banshee 1: Negativno, ja ne vidim nista. Izvestavajte me o situaciji.
    OZN (koji je digao ruke, vidno opusten): Kursi isti, daljina 8 km, meta putuje brze od jednog Maha.
    minut kasnije
    OZN: Banshee 1, trebali bi svakog trenutka da ugledate metu.
    Banshee 1 preplaseno: pa gde je?
    OZN (sa najopustenijim glasom koji sam cuo): tacno iznad tvoje glave - u tacnom trenutku kad je to rekao na crnoj kutiji F-4II se moze cak i cuti zvuk MiG-a 21 kako prolece pored njega. Banshee je samo onako usrano-preplaseno rekao u etar: E, sranje......

  3. #363
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ajde neki dobar vic da se smejemo...malo i sale...

    Nemacki kontrolori su poznati kao strasno ne tolerantni i kratkih zivaca, pogotovu oni koji rade na Frankfurtskom aerodromu, jer je to najveci nemacki i evropski aerodrom. Sa druge strane opste je poznato da su Englezi sravnili sa zemljom vecinu nemackih gradova u drugom Sv. ratu, pa i taj isti frankfurt.
    Sledi razgovor izmedju tornja i Boeinga 747 firme British Airways na letu 206 sifrovano ime Speedbird koji je tek sleteo:
    Speedbird 206: Dobro jutro Frankfurte, lep dan. Speedbird 206 spreman za izlazak na zadati terminal
    Toranj: Guten Morgen, Speedbird 206. Izadjite na terminal koji je predvidjen za vas.
    Ogromni 747 je polako usporavao po pisti dok se nije skroz zaustavio.
    Toranj: Speedbird, jel vi to ne znate koji je vas terminal?
    Speedbird 206: Samo malo Tornju, pokusavamo da lociramo nas terminal.
    Toranj (sa vidnom arogancijom i nestrpljenjem: Speedbird 206, jeste li vi ikad bili u Frankfurtu?
    Speedbird (mrtav hladan): U stvari jesam jednom, 1944, isto sam leteo na Boeing-u, samo nisam sletao a i bila je noc - nasta je kontrola leta ucutala skroz.
    __________________________

    Kad pricamo o obrazovanju pilota do skora je za civilnog pilota bilo dovoljno da ima bilo koju srednju i onda da zavrsi letacku akademiju. Ali letacke akademije se ne vezuju za zemlju, jer je avijacija verovatno jedina grana koja nije zavisna od lokalnih propisa vec se svuda postuju medjunarodni propisi, oni propisani od strane ICAO, FAA i EASA. Tako da, polagao ti ovde JAT-ovu akademiju u Vrscu ili u Zanzibaru dodje ti na isto. Nema protekcije i kupovine diplome. JAR standardi vaze svuda, i za sve su isti.
    Od 1. januara 2011. svako ko hoce da upise pilotsku akademiju (isto bilo gde) mora da ima i diplomu nekog (isto bilo kog) fakulteta. Vojni piloti sa druge strane se skoluju na Vojnoj akademiji, tako da je to druga prica.

    U vezi toga sto se ponasaju kao debili... to ima drugu pozadinu. Povucimo paralelu izmedju civilnog pilota i vojnog pilota. Da ne misli niko da ja pisem ovo sa stereotipima ili da omalovazam neciji posao. Poznajem dosta pilota sto vojnih sto civilnih tako da mogu da pisem o ovome.
    Civilni piloti, ruku na srce, imaju manje rizican, ali vise odgovoran posao. Komercijalni letovi su 10 puta sigurniji nego vojni. Razlika izmedju pilotiranja Boeingom 737 i MiG-21 je kao razlika u voznji autobusa i F1. E sad, civilni pilot na glavi ima zivote 100, 200 pa i vise putnuka plus avion i ono sto se ocekuje od njega-siguran i tacan let. Avijacija je sport u kome nema mesta za greske, jer greske previse skupo kostaju. Vojni pilot ima samo svoj zivot i avion za koji odgovara. I mogucnost da svoje frustracije leci na samom avionu. Putnicki avioni su kao autobusi-samo pravo i krstarecom brzinom. nema ostrih i naglih skretanja, penjanja i spustanja. A vojni avion se vitla po vazduhu, navlaci od -4 do +9G, penje se brze od zvuka, i trosi po 10 litara kerozina u sekundi. I tako civilni pilot ima frustracije koje nema gde da istrese, a mora da bude pristojan itd. dok vojni pilot ima gde istrese frustracije (terajuci avion do toga da cujes kako izlecu zakivci i kako puca i skripi konstrukcija-licno sam svedocio tome) a ne mora pri tom (jer ne leti u medjunarodnom saobracaju) da bude nesto pristojan i da pazi mnogo sta prica (mada moze da bude kaznjen zbog nediscipline). U tome je fazon. Jer, ukratko, ovom ako danas zena ne da on ce da opsuje kontrolu leta ili da podjebava neki drugi avion na pisti. A vojni pilot kad izadje posle leta iz aviona laksi 3 kg nego sto je usao (sve ode na znoj) i kad se trese od adrenalinskog soka kao jebena zecica (video svojim ocima - neverovatna stvar) - mislis da mu je stalo do toga da li mu je zena dala?
    vladas, Vukas, igor bg and 1 others like this.

  4. #364
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Ajde ko zna neki dobar vic ...

    Nepoznati avion: Halo? Halo?
    Toranj: Poslednji avion koji je transmitovao, identifikujte se.
    nepoznati avion: Halo? Jel me cujete?
    Toranj: Ko je to? Cujemo vas, prijem.
    nepoznati avion: Pa... ovde John.
    Toranj: John, gde ste vi?
    John: Pa... u avionu.
    Toranj: A gde je pilot?
    John: Pa iskocio je iz aviona kad su motori prestali da rade.
    Toranj: Dobro John, samo nemojte da panicite. Pogledajte instrument tablu ispred sebe. Imate instrument sa brzinom i markerima. Sta pokazuje?
    John: Nula?!?
    Toranj: Dobro John, vas avion je doziveo slom sile uzgona. Sad cete lepo bez straha i panike da uzmete palicu ili poluvolan, sta god je ispred vas, i da ga gurnete od sebe!
    John: Jeste li vi sigurni u to?
    Toranj: Apsolutno, morate da nakupite sto vecu brzinu, da bi vazduh tekao preko vasih krila, i da biste uspostavili ponovo silu uzgona.
    John: Dobro evo uradio sam to i sta sad?
    Toranj: I sta pokazuje brzinomer?
    John: I dalje nula.
    Toranj: Dodjavola, onda ste upali u kovit.
    John: Pa sta radim sad?
    Toranj: Nista jel mozete bar da nam kazete gde se tacno nalazi vas avion?
    Jonh: Pa evo tu na kraju piste ispred hangara 2. Pilot je iskocio napolje cim su se motori ugasili i otisao u hangar, ali ga nema vec pola sata.
    Toranj: Gospodine, skinite se sa radija...
    _________________________

    Kako da pogodiš ko je vojni pilot na žurci? Ne moraš nikako, on će ti sam reći.
    __________________________

    KingEr, dvomotorni turbo-prop je nakon poletanja prijavio gubitak snage. Odmah nakon toga je poceo da kulja dim iz jednog od motora. Ubrzo je pilot morao svom snagom da se bori samo da odrzi avion na pravoj liniji.
    Kapetan je ukljucio radio-frekvenciju tornja i emitovao sledece mirnim opustenim glasom:
    ”Dragi putnici, nemojte paniciti, u pitanju je manji tehnicki problem, zbog kojeg smo prinudjeni da se vratimo na aerodrom. Molimo vas da ne odvezujete vase pojaseve. hvala na paznji.''

    a zatim je ukljucio interkom u kabini i vristecim glasom rekao:
    ”Mejdej, Mejdej, Mejdej, ovde let 2134, levi motor u plamenu, ponavljam levi motor u plamenu, propeler se zaustavlja, tesko pariram komandama leta. Trazim dozvolu za hitno sletanje, izvedite ekipe za hitne intervencije na pistu bice povredjenih''.
    Kapetan je spustio avion bez ikakvih posledica, ali je posle tuzen od strane putnika za nanet dusevni bol i stres.

  5. #365
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Ajde ko zna neki dobar vic ...

    1978. godine, iznad Juzne Kalifornije obavljao se rutniski let americkog supertajnog spijunskog aviona SR-71 Blackbird.
    SR-71 Blackbird je bio i ostao najbrzi vojni avion na mlazni pogon (maksimalna brzina 3574 km/h).
    Sa obzirom da je leteo iznad cele Kalifornije i sire bio je u nadleznosti regionalne, dakle civilne kontrole leta.

    Jedan mali avioncic, Cesna 172 je javila kontroli sa pitanjem:
    ”Kontrola koja je moja brzina?''
    Iz kontrole su odgovorili: ”Cesna 172, 100 na Fl 100'' sto znaci 100 cvorova (180 km/h) na visini od 10.000 stopa (3.000 m)
    Odmah nakon toga, usledila je poruka sa istim pitanjem od malo veceg propelerca Paiper 32, koji je hteo da ispadne smeker u odnosu na cesnu, i dobio je odgovor od kontrole:
    ”Paiper 32, vasa brzina je 240 cvorova (430 km/h) na FL 200 (20.000 stopa, 6.500 m)''.
    Ubrzo je u kontrolu leta stiglo isto pitanje od B727 koji je leteo takodje tuda, u pokusaju da se ismekerise nad oba, sa pratecim odgovorom kontrole:
    ”B737, vasa brzina 450 (820 km/h) na FL 330 (33.000 stopa, 11.000 m). Jedan za drugim, avioni koji su leteli tuda su poceli da se loze, pitajuci za svoju brzinu i visinu
    pokusavajuci da ispadnu smekeri u takmicenju ko ima vecu brzinu i visinu leta.
    Kad vise nije mogao da slusa to sranje, pilot SR-71 je postavio pitanje kontroli:
    ”Kontrolo, koja je moja brzina?'' a toranj je odgovorio:
    ”SR-71, vasa brzina 1857 na FL 800 (sto ce reci 3440 km/h na visini od 26.000 m).
    Suvisno je reci da se posle toga niko vise nije javio sa istim zahtevom...
    __________________________

    1989. u Bugarsku su stigla dva MiG-25R izvidjacka aviona, najbrzi ruski borbeni avion ikad, i rekorder kao mlazni avion sa najvecim plafonom leta u istoriji.
    U toku jedne vezbe, svestan da toranj nije upoznat da leti na MiG-u 25, jedan od pilota je trazio sledece:
    MiG-25: Kontrolo, trazim dozvolu za nivo leta 25.000 m.
    Toranj: Ne moze, to je van vaseg dometa.
    MiG-25: Kontrolo, insistiram na nivou leta 25.000 m.
    Toranj: Negativno, ne pokusavajte tako nesto.
    Toranj: Ja ponovo insistiram na nivou leta 25.000 m.
    Toranj (besno): DOBRO USIJANA GLAVO, AKO TI SE GINE - GINI!
    MiG-25: Primljeno kontrolo, zapocinjem spustanje sa 28 na 25.000 m...
    __________________________

    Aeroflotov (ruski) teretnjak IL-76 polece sa aerodroma u Adenu, glavnog grada Jemena, poznatog po bliskoj saradnji sa Rusijom, zbog cega je prozvan ruskom kolonijom, a inace bivsa britanska kolonija.
    Videvsi na pisti B747 British Airways-a on ih upita:
    HAV: ”Ej, Englezi, jer ovaj Aden bese bio vas?'
    BA: ”Jeste sto?''
    HAV: ”Sinoc smo morali da prespavamo u njemu.''
    BA: ”PA?''
    HAV; ”Uzmite ga nazad slobodno!''

    Ajde ko zna neki dobar vic ...-crazy-flyby-fighter-jet.jpg
    Poslednja ispravka: Vladimir NS (1.5.2012. u 0:42)

  6. #366
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Ajde ko zna neki dobar vic ...

    I za kraj na ovu temu / nesto sasvim drugacije:

    Ovo je takodje nesto sto je blago receno legendarno. Dogadjaj se zbio u novembru 1995. godine, u medjunarodnim vodama izmedju Kanade i USA. Sef obalske straze Kanade je snimao sve sa obliznjeg broda i objavio transkript razgovora nedugo kasnije.

    Dakle Kanadjani i Amerikanci:

    Kanadjani: Nepoznato plovilo, promenite kurs za 15 stepeni juzno da biste izbegli sudar.
    Amerikanci: Savetujem da vi promenite kurs za 15 stepeni severno.
    Kanadjani: Negativno, promenite kurs za 15 stepeni na 320 da bi ste izbegli sudar sa nama, prijem.
    Amerikanci: Ovde brod Americke Ratne Mornarice. Ponavljam, skrenite za 15 stepeni da biste izbegli sudar.
    Kanadjani: ne, ponavljam vi promenite vas kurs za 15 stepeni juzno!
    Amerikanci (krajnje iznervirano): Govori kapetan nosaca aviona USS Lincoln, drugog najveceg ratnog broda u Atlantskoj floti Sjedinjenih Americkih Drzava i petog najveceg ratnog broda na planeti. Na nasoj palubi je 45 najsavremenijih borbenih aviona, prate nas tri razaraca klase Alreigh-Burke, cetiri krstarice klase Ticonderoga, i brojna prateca plovila. Arsenal kojim je naoruzana ova grupa spada medju najsofisticiranije i najrazornije na svetu. Zahtevam da promenite kurs za 15 ponavljam jedan-pet stepeni severno, ili ce biti upotrebljene sve raspolozive mere da bi se ocuvala bezbednost ove borbene grupe!!!
    Kanadjani (krajnje opustenim glasom): Mi smo svetionik na ostrvu St. Paul. Vas red.

  7. #367
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Ajde neki dobar vic da se smejemo...malo i sale...

    Vladimir NS, odlične priče. Doduše ne znam koje su priče a koje vicevi ( neke zvuče i kao jedno i kao drugo ) ali su ODLIČNE !

  8. #368
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ajde neki dobar vic da se smejemo...malo i sale...

    Ima toga jos mnoogo...

    Ajde ko zna neki dobar vic ...-chak-noris-dozvola.jpg
    igor bg and Culi like this.

  9. #369
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ajde neki dobar vic da se smejemo...malo i sale...

    Da li je ovome mesto ovde, ne znam, ali:
    Ovo je čudno, ali zanimljivo!

    Možeš li pročitati sledeći tekst? Samo 55 ljudi od 100 to može.

    Ja ne mgou vrojeatvi da utvsari mgou rametzuji što sam čatio. Fneoenmlnaa
    sgana ljskuodg uma, zućahljvauji iažsinjvatru sučišvetlia iz Cidamberga,
    nije vžano koji je peradok svloa u rčjiei, jdniea vžnaa svatr je da je pvro
    i znjdae svolo na pvraom mtejsu. Oatlso mžoe biti tnloato zakrčnbo i ti i
    dalje to mžeoš patitčroi bez pemblroa. To je ztao što ljsdkui maozk ne čita
    skvao sovlo ponsoaob, ngeo rjeič kao cielnju. Zućivljaduje hm? Da a ja sam
    ujievk msilio da je tčaon parodek sovla vaažn. Ako si mgaoo pratitoči ovo
    bez pmorebla, pdosreliji dljae.

    Ovo mogu procitati, uz to je i na ijekavici...

    Inace, ja se bavim pripremom za stampu knjiga, casopisa i slicno...
    Kad bi svi mogli ovo citati moj bi posao bio mnogo laksi...

  10. #370
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ajde neki dobar vic da se smejemo...malo i sale...

    jedan stari crnjak...

    Ajde ko zna neki dobar vic ...-nasa.jpg
    igor bg and bajker71 like this.

Slične teme

  1. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  2. Dobar odnos cena-kvalitet, za max 300eura!
    By Uros GT in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 4.6.2010., 20:58
  3. Bio neki vasar u subotici, kad tamo...
    By Laslo51 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.11.2009., 19:44
  4. Koji od ova 2 ili mozda neki treci?
    By cor in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 25.6.2009., 12:28
  5. Jel moguce naci malo luksuzniji sat do 1000e?
    By Ulysse Nardin in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.3.2009., 22:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •