Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
Like Tree22Likes
  • 20 Post By bursa
  • 2 Post By cefaleksin

tema: SAT je Sat je Sat ...je Seiko 7005-8062

  1. #1
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom SAT je Sat je Sat ...je Seiko 7005-8062

    Postoje satovi koji su izuzetni, posebni, retki, neobični, skupi i oni ... koji se nose svaki dan.
    Poput mog automobila Opela za kojim se ne bi niko posebno osvrnuo na ulici ali uredno, sigurno i pouzdano me preveze do posla tako i ovaj moj sat tiho bez pompe odradjuje svoju šihtu na mojoj ruci dok ja odradjujem moju svaki radni dan.

    SAT je Sat je Sat ...je Seiko 7005-8062-01.jpg


    Izuzetan sat, po nečemu poseban sat? Ne, nije... klasičan sat, toliko klasičan da kad pogledam danas šta moje kolege nose ... one nove, predimenzionirane, moderne, modne marke koje u pauzama izmedju dve linije donjeg veša izbace i po koji "sat".

    SAT je Sat je Sat ...je Seiko 7005-8062-06.jpg


    U vreme kada se proizvodio 70 do 90 tih prošlog veka spadao je u srednju klasu Seiko satova. Mehanizam 7005 preteča sada već uveliko dokazanog 7s26 mehanizma. Mehanizam izuzetno pouzdan i poprilično tačan, baš ono što i očekujem od sata.

    SAT je Sat je Sat ...je Seiko 7005-8062-05.jpg


    Čelično kućište prečnika 38mm sa kvalitetnim crnim kožnim kaišem savršeno leži na mojoj ruci. Udoban toliko da ga i ne primećujem. Malo je satova koje će te staviti na ruku i bez dvoumljenja reći sami sebi - to je to, kao odelo koje vam šiju po meri.


    SAT je Sat je Sat ...je Seiko 7005-8062-02.jpg


    Jednostavnost cifera sivo-crne boje sa sun-burst efektom, linijama koje se protežu vertikalno i horizontalno po sredini i uokvirenim prozorčićem za dan u mesecu. Diskretni markeri blago izdignuti kao i ispis SEIKO daju izvesnu dubinu dok ga gledate. Interesantna sekundara sa kvadratićem na vrhu. Krunica koja je skoro u ravni sa kućištem.

    SAT je Sat je Sat ...je Seiko 7005-8062-03.jpg


    Detalji... Lepota jednostavnosti, prigušena elegancija, klasika koja ne zastareva.

    SAT je Sat je Sat ...je Seiko 7005-8062-04.jpg


    Moj radni sat je sat... je Seiko 7005-8062 !
    popovac 76, RUS, aviator and 17 others like this.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika cefaleksin
    Član od
    19.1.2014.
    Poruke
    54
    Lajkovi
    391
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: SAT je Sat je Sat ...je Seiko 7005-8062

    Svaka cast za post i tvoj Seiko. Kao da citam svoje misli.

    Postoje satovi koji su mozda "obicni" i koji nece toliko privuci paznju ljudi okolo ali za njihove vlasnike su mnogo vise od obicnog sata. Ljudi ih svakodnevno nose i prodju sa njima mnogo, vezu se za njih i gledaju ih "drugim ocima".

    U svojoj kolekciji imam nesto poput tvog Seika, tj. razlicit je po mehanizmu, godistu, marki ali meni predstavlja to sto i tebi tvoj diskretni heroj Seiko.

    SAT je Sat je Sat ...je Seiko 7005-8062-img_20191120_151400.jpg

    Pozdrav!
    bursa and milek like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •