Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree31Likes

tema: ROLEX Explorer 2

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom ROLEX Explorer 2

    Rolex Explorer 2
    Kada nece nitko da pise o Rolexu, evo moram ja. Ma ne bi ni ja ali me gripa “zakovala” za krevet pa dosadno za popi…..pa velim ajd…
    Znaci ovako, Rolex Explorer 2, ref.broj je 216570. Jos od kada je izasao ovaj model u Basselu 2011 bio mi je interesantan. Moram priznati da me privuklo tih 42mm bez. Nije sad da siljim zob nosio sam bez problema i Sub-a od 40mm ali ipak…. trazio sam ga svih ovih godina nesto povoljno, ali bas i nije bilo lagano. Dosta dobro polovni drze cenu. Vise interesantan mi je bio sa belim ciferom, mada je sa crnim nekako univerzalniji.
    Malo o samom satu.
    Kuciste od monoblok 42mm, visine 12mm, radjeno u celiku teh.oznake 904L. Kada se uzme u ruke i pogleda , dominira cist, jasan cifer. Jasni kontrasti, crno i belo. Na ovom modelu su povecali kazaljke, satna, minutna te GMT kazaljka. Upravo ona daje ovom satu ono nesto. Intersantnog i oblika i boje.
    Obrada kucista je “Rolexovski” klasicna. Odlicno ukomponirani drugaciji finis obrade. Pogledom odozgora sat je satiniran kao i bezel dok je samo kuciste visoko polirano sa bokova. Sa desne strane kucista je krunica sa bocnom zastitom. Krunica je potpisana sa rolexovim znakom. Usrafljujuca je sa twinlock sistemom. WR je 100m.
    Na kuciste se nastavlja klasicna Oyster narukvica sa odlicnom kopcom. Narukvica je takodjer satinitana, jedino su linkovi sa strane polirani…..nastavlja se filozofija poliranja kucista. Linkovi se spajaju sa jednim sarafom i vrlo lako se narukvica skrati ili produzi. Kopca je odlicna. Na sebi ima osigurac, opet potpisan rolexovim znakom, te ima tkz., Easylink ekstenziju koja omogucava produljenje narukvice za dodatnih 5mm. Jednostavnim otkopcavanjem tog preklopnog linka. Inace narukvica je dosta udobna. Odlicne zavrsne obrade. Prekrasno “dihta” i uz kuciste i uz kopcu.
    Pogledom na cifer uocavaju se satni marker, lepe velike kazaljke i narandjasta GMT kazaljka. Umesto satnog markera 3, na pozicji se nalazi prozor sa datumom te iznad njega lupa za bolje ocitanje datuma. Ispod znaka Rolex nalazi se natpis Oyster perpetual date, te jos nize natpis Explorer II i to u istoj boji kakva je i GMT kazaljka. Cifer uokviruje unutrasnji prsten koji na sebi nosi natpis i oznake Rolex te serijski broj sata.
    Sa donje strane kucista je klasican caseback.
    Kuciste pokriva ravno saphirno staklo sa AR premazom. Staklo okviruje cekicni bezel, takodjer satiniran kao i kuciste sa ugraviranim 24-satnim markerima crne boje. Jos jedan jako oku lep contrast.
    U satu kuca Rolexov inhouse mehanizam. Oznaka calibra je 3187. Mehanizam je nesto veci od poznate 31xx serije. I ima par novih tehnickih dodataka, kao sto kaze rolex.com…..” It incorporates the most recent technologies such as the Paraflex shock absorbers and the non-magnetic Parachrom hairspring, ensuring unparalleled reliability and shock resistance.”
    Mehanizam chronometarskih normi je izuzetan, radi jako lepo, tacno…..drzi vreme u +1-2 sec/day, nisam primetio da ima veca odstupanja ni u raznim drugim polozajima.
    Inace sat lepo lezi na ruci, nema tendenciju otklona ni levo ni desno. Sat po meni idealne velicine od 42mm, nosiv za svaki zglob. O njemu bi se moglo dosta pisati ali evo samo ono najvaznije…….treba ga staviti na ruku i nositi. Uzivati u lepom, kvalitetnom satu. Sat koji se ne vidja svaki dan…..Rolex koji nije Sub.

    Naziv: rolex.PNG, pregleda: 773, veličina: 54,1 KB

    Naziv: IMG_2163.JPG, pregleda: 861, veličina: 339,0 KB

    Naziv: IMG_2165.JPG, pregleda: 794, veličina: 390,8 KB

    Naziv: IMG_2170.JPG, pregleda: 810, veličina: 176,2 KB

    Naziv: IMG_2179.JPG, pregleda: 862, veličina: 410,4 KB

    Naziv: IMG_2180.JPG, pregleda: 798, veličina: 342,8 KB

    Naziv: IMG_2185.JPG, pregleda: 780, veličina: 272,5 KB

    Naziv: IMG_2186.JPG, pregleda: 815, veličina: 285,6 KB

    Naziv: IMG_2172.JPG, pregleda: 837, veličina: 252,2 KB

    Naziv: IMG_2176.JPG, pregleda: 818, veličina: 298,6 KB

    Naziv: IMG_2190.JPG, pregleda: 919, veličina: 247,1 KB

    Naziv: IMG_2139.JPG, pregleda: 784, veličina: 319,9 KB

    Naziv: 20161120_125656_1479643058100_resized.jpg, pregleda: 835, veličina: 346,2 KB
    tolarbo, sdbiba, vladas and 19 others like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  2. #2
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: ROLEX Explorer 2

    Kolega hvala na predstavljanju zaista odličnog sata.Volio bih da te što prije prođe grip pa da nam i zdrav nešto napišeš.Pozz
    MMario likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: ROLEX Explorer 2

    Odlično Mario. Utvrdio sam da su mi najprivlačniji Rolex modeli oni imaju manje onog klasičnog Rolex DNA. Ovaj mi se sviđa i s mercedes kazaljkom, a ona mi inače nije draga. Kao ni kiklop. No na ovom satu mi mogu proći.
    Što se tiče gripe,...ajd bar neke koristi. Uzimam ovaj review kao znak da bar nije jako galopirajuća. Get well soon!
    MMario likes this.

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: ROLEX Explorer 2

    Kvalitetan sat, lepi detalji, lepa završna obrada, kvalitetna narukvica i kopča. Lepo leži na ruci. Narukvica se za moj ukus previše sužava prema kopči. Beli brojčanik se i meni više dopada.

    Hvala za trud i izdvojeno vreme.


    Da li se zna zašto Rolex ovo kućište zove monoblock?
    MMario likes this.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: ROLEX Explorer 2

    Hvala za tekst, a sve pohvale i za fotografije

    Neka grip prođe brzo, pa da užitak u satu bude potpun
    MMario likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: ROLEX Explorer 2

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Kvalitetan sat, lepi detalji, lepa završna obrada, kvalitetna narukvica i kopča. Lepo leži na ruci. Narukvica se za moj ukus previše sužava prema kopči. Beli brojčanik se i meni više dopada.

    Hvala za trud i izdvojeno vreme.


    Da li se zna zašto Rolex ovo kućište zove monoblock?
    ..verovatno iz jednog razloga....kuciste je napravljeno iz jednog komada celika.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17737
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: ROLEX Explorer 2

    Jako lep opis i fotografije MMario!
    Čestitke još jednom na predobroj prinovi. Ovaj model Rolex-a je jedan od meni omiljenih.

    Hvala na izdvojenom vremenu.

    Ujedno bih ti poželeo brzo ozdravljenje.
    MMario likes this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika perpetum
    Član od
    2.4.2011.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    261
    Lajkovi
    1716
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: ROLEX Explorer 2

    Odlicno sve !
    MMario likes this.

  9. #9
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: ROLEX Explorer 2

    Rekao bih da monoblok kućišta i ono što Rolex podrazumeva pod monoblok kućištem nije isto i ne izgleda isto.

    Zaboravio sam napisati u prvoj poruci, odlične fotke i da brzo ozdraviš.
    MMario likes this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: ROLEX Explorer 2

    ^Kad smo vec kod Rolexove terminologije, njima i Perpetual znaci samo automatik mehanizam (neka me neko ispravi ako nije tacno). Kod ostalih proizvodjaca to obicno oznacava mehanizam koji "zna" koliko koji mesec ima dana.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •