Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 54
Like Tree106Likes

tema: Citizen Navy Promaster

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Citizen Navy Promaster

    CITIZEN PROMASTER NAVY
    ref. NY0040-09EE

    Citizen, sta reci o toj japanskoj manufakturi. Mislim da je vec sve poznato. Utemeljena 1930., U prevodu njezinog imena krije se znacenje…. gradjanin. Japanci su namerno izabrali to ime jer su zeljeli naglasiti da rade satove koji ce u svemu verno i tacno sluziti svim ljudima.
    Na pocetku napomenio bih da je tada Citizen manufaktura radila sve, odnosno kompletnu proizvodnju, koju je obavljala u svojim tvornicama. Proizvodni proces su tako zaokruzili od pojedinih komponenti pa sve do zavrsnog sklopa tj., sata.
    Vredni kakvi vec jesu Japanci, medju prvima razvijaju i nove tehnologije u izradi mehanizama. Jos davne 1976., pocinju sa razvojem mehanizama koju su bili pokretani alternativnim energijama, strujom, baterijama, kapacitatorima….tako su 1995., godine uspesno izradili popularni i nadasve hvaljen Eco-drive sistem.
    Vodjeni politikom stalnog istrazivanja i sloganom “Fuzija tehnologije, kvalitete i lepote” danas su jedan od najvecih proizvodjaca satova u svetu.
    A sada o mojoj najnovijoj prinovi. Punog naziva Citizen Promaster Navy. Samo ime mu govori koja mu je primarna namena….Ronilacki sat.
    Prva serija tog sata je napravljena 1997., godine. I od tada je stalno u proizvodnji. Sat koji svojim oblikom zadovoljava sve danasnje kriterije. Znaci ako nije svih ovih godina prestala njegova proizvodnja, taj sat ipak nesto vredi. Dokazao se na trzistu a i kod ljubitelja satova.
    Kuciste je promera 42mm, izradjeno u 316L celiku. Duzina sata ili “lug to lug”je 48mm a visina tacno 12 mm. S tim dimenzijama je jako nosiv sat.
    Kuciste je izradjeno u celiku, 316L, polirano i lepo deluje s bocnog pogleda. Pravilnih oblih linija, geometrijski gledano vrlo skladno. Na vrhu kucista je veliki, masivni bezel. Izradjen u celiku u koji je upresovan aluminiumski insert bezela. Insert bezela je mat crne boje sa belim oznakama i brojcanim markerima. Sam bezel je jako podatan za rukovanje zbog krupno nazubljenog dela. Ima 60 “klikova”. Nije ni tvrd ni mekan za rukovanje. Bas kako treba.
    Kuciste je pokriveno mineralnim staklom. Pogled nam tada pada na crni-satenski mat cifer.
    Cifer uz bezel je mozda i najlepsi deo ovog Citizena. Crne mat osnove na koju su naneseni satni markeri. Kazaljke su za ono vreme pomalo futuristickog izgleda, ali se odlicno uklapaju u jasnu i krupnu “filozofiju” citljivosti koju su japanci hteli da postignu.
    Verujte mi i uspelo im je to!! Takodjer i sekundna kazaljka je interesantna sa “kuglom” na suprotnom kraju. Neodoljivo podseca na sekundaru godinu dana starijeg Seika SKX007. Svi marker i kazaljke su premazani luminacijskom masom tehnicke oznake C3. Blago nezno-zelene boje. Jako lepo svetle a zbog gustoce bogatog premaza drze celu noc.
    Tekst na brojcaniku je neupadljive bele boje ali dopadljivo kontrastan crnoj osnovi brojcanika. Jako lepo su prikazana dva detalja, prvi je Citizenov znak i drugi je oznaka 200m koji su odlicno ukomponirani printom u crvenoj boji.
    Umesto satnog markera 3 smesten je prozor sa danom i datumom.
    Brojcanik je rubno uokviren sa uzdignutim kosinom na kojoj su minutne oznake.
    Ceo brojcanik odlicno izgleda i jako je citljiv iz bilo kojeg ugla da gledate na sat.
    Na kuciste se nastavljaju dosta kratki i debeli lugovi. Razmak izmedju lugova za prihvat iglica je 20mm.
    Sa leve strane kucista smestena je krunica za upravljanje mehanizmom. Krunica je dosta velika (7mm duzine i skoro 6mm u precniku) Usrafljujujaca je kako i prilici vodonepropusnom satu . Interesantno je nazubljena, tj., dosta je sirok razmak izmedju zubi. Izvlaci se u tri polozaja, za navijanje, za promenu dana i datuma i za pokretanje, odnosno namestanje kazaljki.
    U kuciste je ugradjen poznati i pozdani mehanizam.

    -Citizen kalibar 8203.
    -automatic
    -21 jewels, parashock
    -mogucnost rucnog navijanja
    -21600 vph
    -45 sati rezerve snage
    -WR 200m

    Sa donje strane nalazi se usrafljujuci poklopac. Na poklopcu su tekstualne i brojcane oznake kruzno postavljene uz rub poklopca. U sredini se nalazi veliki citizenov znak uz natpis Citizen i oznaku serije Promaster.
    Sat dolazi na originalnom kaucuk kaisu. Kais nije ni tvrd ni mekan. Solidne duzine. Kopca se klasicnom kopcom. Sve ovo je bilo zapakovano u 2 kutije. Prva kartonska u kojoj se nalazi jedna malo tvrdja kutija. Otvara se bocno i unutra su knjizice sa uputstvom, garantnim listom te sam sat.
    Na pocetku sam naveo od kada se taj sat proizvodi…i tako do dan danas. Sama ta cinjenica nam govori da je Citizen napravio odlican sat. Meni najbolji dojam su ostavili pomenuti brojcanik i prekrasno oblikovan bezel.
    Par fotki za bolji dojam….

    Naziv: IMG_1530.JPG, pregleda: 5050, veličina: 218,4 KB

    Naziv: IMG_1531.JPG, pregleda: 4923, veličina: 191,0 KB

    Naziv: IMG_1532.JPG, pregleda: 5143, veličina: 226,5 KB

    Naziv: IMG_1533.JPG, pregleda: 4559, veličina: 256,4 KB

    Naziv: IMG_1535.JPG, pregleda: 4485, veličina: 215,5 KB

    Naziv: IMG_1544.JPG, pregleda: 4578, veličina: 417,0 KB

    Naziv: IMG_1540.JPG, pregleda: 4577, veličina: 234,9 KB

    Naziv: 20160114_165019.jpg, pregleda: 4364, veličina: 133,3 KB

    Naziv: 20160115_104024.jpg, pregleda: 4926, veličina: 269,2 KB
    Poslednja ispravka: MMario (23.1.2016. u 15:43)
    marko14, RUS, sdbiba and 31 others like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Citizen Navy Promaster

    Dobar i sadržajan test, to se od tebe i očekuje

    Interesantan podatak je da se ovaj model Citizena proizvodi od 97 godine, godinu dana posle nastanka takođe legendarnog modela ali iz suparničkog tabora tj. Seika sa modelom SKX 007. Kao što je Mario napisao, to mora "nešto" značiti, a to "nešto" je bezvremenski dizajn i kvalitetan mehanizam koji ne traži skupe servise a tačan je.
    Ne znam ni za jedan drugi model u svetu satova koji se proizvodi već dvadeset godina i gde ništa nije menjano sem za ova dva gore pomenuta, bravo japanci
    VLADAN P, milanb71, Nick and 1 others like this.
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  3. #3
    Novi član
    Član od
    5.5.2014.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Navy Promaster

    Koja slucajnost, bas danas guglam ovaj sat i razmisljam o njemu i naletim da moze da se kupi kod nas u Bomaru. Nemaju ga na stanju , ali za par dana im stize par promastera u Novi Sad.
    Cena nije bas realna: 29.500din

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Citizen Navy Promaster

    Zašto misliš da je cena nerealna?
    Sat koji je automatik, diver 200m i sa takvom dugom istorijom proizvodnje realno bi trebalo da bude još i skuplji.
    Pogledaj malo cene drugih modela pa ćeš to uvideti i sam.
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  5. #5
    Novi član
    Član od
    5.5.2014.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Navy Promaster

    Pa mislim da jeste, ali neka kazu i drugi clanovi sta misle o ceni.
    Bolje za nas da je jeftin

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Citizen Navy Promaster

    Cena promastera Navy je 24000 dinara u Bomaru u NS...trenutno nemaju ali ima jedan u Nisu u njihovoj prodavnici...tj., jucer je bio na stanju....
    bokanegra likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  7. #7
    Novi član
    Član od
    5.5.2014.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Navy Promaster

    Onda je mene info centar Bomara pogresno informisao, posto sam ih danas zvao i kaze covek cena sata 29.500din

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.016
    Lajkovi
    58493
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Citizen Navy Promaster

    Odlican opis,sto se naravno i ocekivalo.Bravo bruder
    MMario likes this.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Citizen Navy Promaster

    Bravo Mario i hvala u ime svih nas koji imamo ovaj sat a bili smo lenji da ga adekvatno predstavimo.
    Dodaću samo sledeće-
    Ja ovaj sat imam već 3-4 godine i za to vreme sam ,naravno, eksperimentisao sa raznim vrstama kaiševa i zaključio sam da najudobnije (a i najlepše) leži upravo na prikazanom originalnom kaučuku.
    MMario likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #10
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Citizen Navy Promaster

    Čestitke Mario.
    Lep opis i odlične fotke sata koji nudi više nego što košta. Sat koji je (uz SKX) merilo odličnog odnosa kvaliteta i cene a ujedno služi kao reper prilikom raznih poređenja.

    PS-Larosa, ima satova koji se nisu menjali i duže od navedenog perioda. Amfibija od druge polovine 60-tih ( s tim da su tada bili navijači a od 80-tih ima i automatika sa 2416 mehanizmom koji se i danas ugrađuje). Doduše ima mnogo više oblika kućišta, neka se ne proizvode više ali recimo tip "ministry" se proizvodi od 80-tih ili Amfibija tip 420. Naravno tu je i Komandirski. Govorim samo o kontinuitetu i ne menjanju , ne upoređujem sa Citizenom.
    Poslednja ispravka: skydrummer (23.1.2016. u 20:15)
    MMario likes this.

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •