Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree38Likes

tema: Casio G-Shock DW-5600E - Review

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Post Casio G-Shock DW-5600E - Review

    DW-5600E spada u najjeftinije G-Shock modele. Po meni on ipak ima status kultnog sata, jer je po izgledu i funkcijama najbliži prvom G-Shock modelu predstavljenom 1983. godine. Treba navesti i da je ovaj sat često korišćen među vojnicima, pilotima, pa čak i astronautima. Defitivno zbog velike izdržljivosti, ali i jednostavnosti. Čini mi se da je čak sertifikovan od strane NASA-e za upotrebu u unutrašnjosti svemirskih stanica. (Casio bi to mogao da iskoristi kao opasan marketing, ali čini mi se da to ne radi).

    Naziv: 1.jpg, pregleda: 1909, veličina: 207,7 KB


    Sat nije velikih dimenzija i veoma lepo leži na ruci, za razliku od novijih G-Shock modela koji su sve veći i sve manje praktični. Kad smo već kod praktičnosti, moram izneti i prvu zamerku. Tasteri su prilično mali i uvučeni. Treba malo privikavanja. Pogotovo gornji levi taster, koji je namerno uvučen više nego ostali, kako ne bi došlo do slučajnog pritiskanja. Ima to i svojih prednosti, tako da ćete teško uspeti da ih zakačite pri nekom udarcu.

    Naziv: 3.jpg, pregleda: 1744, veličina: 156,4 KB


    Kaiš je udoban i dobrog kvaliteta. Nije ni previše mekan, a ni krut, taman kako treba. Šnala nažalost nije potpisana (očekivano za ovaj cenovni nivo) i nisam siguran da li je izrađena od nerđajućeg čelika.

    Naziv: 4.jpg, pregleda: 1855, veličina: 137,5 KB


    S druge strane, poklopac sata je izrađen od čelika. Natpisi na njemu prilično su plitko ugravirani, tako da je potrebno malo igranja sa svetlošću kako bi se sve lepo pročitalo.

    Naziv: 2.jpg, pregleda: 1828, veličina: 205,7 KB


    Osvetljenje displeja je veoma lepa kombinacija zelene i plave boje. (Na fotografiji vuče više na plavu). Traje dve sekunde, a biće upaljeno i sve dok se drži taster.

    Na kraju dolazimo do funkcija, kojih nema previše, ali su sve veoma korisne. Zaista je manji broj funkcija po meni još jedan plus za ovaj model. Napredniji G-Shock modeli umeju da budu natrpani sa brdom funkcija, koje će retko ko uspeti da savlada napamet. Tako da uputstvo treba držati pri ruci.

    Kod DW-5600 u osnovne funkcije spadaju alarm, tajmer i štoperica. Sve je to osmišljeno tako da se veoma intuitivno koristi. Još jedan plus i veoma korisna stvar je to što se tekuće vreme prikazuje u pozadini i pri korišćenju tajmera ili štoperice. Naravno sat ima još po neku korisnu funkciju, ali ne bih sada zalazio u detalje. Jedna zamerka je i to što se podešavanje može vršiti samo u napred preko jednog tastera, ne i u nazad.

    Naziv: 5.jpg, pregleda: 1769, veličina: 143,3 KB


    Kao ljubitelj mehanike, i neko ko ne uživa preterano u kvarcnim satovima, moram ipak reći da mi ovaj sat prirasta srcu. Njegova jednostavnost, izdržljivost i pre svega savršena preglednost čine ovaj sat pogodnim za sve prilike i neprilike. Prošao je moj test sa najvišim ocenama!
    Poslednja ispravka: krstin (1.11.2013. u 21:33)

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Casio G-Shock DW-5600E - Review

    Baš lepo predstavljanje sata! Moram reći da su i slike super, posebno ona sa osvetljenjem displeja.
    Pozz!

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Casio G-Shock DW-5600E - Review

    Ja stvarno ne volim digitalno prikazivanje vremena ali ako bih kupovao takav sat-to bi bio ovaj
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Casio G-Shock DW-5600E - Review

    Čestitke na odličnoj kupovini i lepom predstavljanju.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Casio G-Shock DW-5600E - Review

    Cestitke i od mene, dobar opis i slike

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Casio G-Shock DW-5600E - Review

    Dobar sat i dobar opis.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #7
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Casio G-Shock DW-5600E - Review

    Hvala, hvala

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Casio G-Shock DW-5600E - Review

    Krstin, mislim da ću uzeti tvoj tekst i ubaciti fotografije svog G-ja (GW-M5610).

    Zaista, odlična zapažanja, koja apsolutno delim sa tobom. Ja sam takodje prezadovoljan satom, i nosim ga u 85% vremena, dok ostali satovi (čitaj automatici) ljubomorno gledaju iz kutije i čekaju na svoj red.

  9. #9
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Casio G-Shock DW-5600E - Review

    Hehe, hvala Vlado

    Super praktican satic, i jos jedna meni korisna funkcija je mogucnost da se sat oglasi bipom na svakih sat vremena. Nista posebno, ali pomaze da ne izgubim pojam o vremenu i da bez gledanja na sat znam koje je vreme otprilike.

    Inace ideja za funkcijom verovatno potice od starih satova koji su se drzali ispred kuce pod nekom terasom recimo i oglasavali se lupanjem o gong na svakih sat vremena, a razlog tome je da bi ljudi koji su radili na polju, ili u basti znali koliko je sati.

  10. #10
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Casio G-Shock DW-5600E - Review

    Odavno se lomim da uzmem neki G. Moram priznati da sam prelomio, neki G će da padne. Odličan tekst. Svaka čast.
    VLADAN P, krstin and backarelli like this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •