Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree8Likes
  • 7 Post By dragon
  • 1 Post By Larosa

tema: Zenith Captain Winsor Annual Calendar Chronograph

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Zenith Captain Winsor Annual Calendar Chronograph

    Zenith jednostavno ne prestaje da nas iznenađuje sa novim, prelepo dizajniranim modelima uz pomoć kojih se polako ali sigurno vraća među ozbiljne i respektabilne proizvođače satova. Moram priznati da je nakon eksperimentisanja u dizajnu i neuspešnih serija kao što su Defy i Defy Extreme pravo zadovoljstvo gledati novitete kojima nas Zenith s vremena na vreme obraduje. Takav je slučaj i sa novim modelom iz Captain serije koji je Zenith nedavno u saradnji sa MIH (Musée International d'Horlogerie) predstavio javnosti.



    Zenith Captain Winsor Annual Calendar Chronograph je sat elegantnog dizajna koji će zasigurno odoleti izazovu vremena i koji će budući vlasnici sa ponosom predavati u nasleđe narednim pokolenjima. Kućište novog Zenith-a će se raditi u verzijama od 18-karatnog rozog zlata ili od čelika pri čemu pojedini elementi kao što su potpisana krunica i hrono tasteri imaju poliranu a ostatak brušenu završnu obradu. Prečnik kućišta je idealnih 42mm dok debljina iznosi svega 8.30mm što predstavlja odličnu vrednost kada se uzme u obzir da je mehanizam sata sastavljen iz 341 dela.



    Brojčanik je izuzetno pregledan i jednostavan. Ne viđa se tako često da proizvođači naprave sat sa komplikacijama kao što su hronograf i godišnji kalendar i da pritom postignu idealan raspored elemenata koji ne ugrožava i čitljivost. Zenith je to uspeo zahvaljujući konstrukciji mehanizma. Mala sekundara postavljena je na poziciji "9h", 60-minutni hrono totalizator nalazi se na "6h" odmah iznad prozora za prikaz datuma dok su dan u nedelji i tekući mesec pozicionirani na "3h". Preko brojčanika je postavljeno safirno staklo sa obostranim anti-refleksnim premazom.



    Mehanizam koji se nalazi u Captain Winsor Annual Calendar satu je El Primero, kalibar 4054 sa centralnom hronograf sekundarom i komplikacijom godišnjeg kalendara. Komplikacija godišnjeg kalendara podrazumeva prikaz datuma, dana u nedelji i meseca pri čemu se datum na satu mora korigovati samo jednom u toku godine i to na prelazu iz februara u mart. Ovaj mehanizam na automatsko navijanje pored osnovne funkcije prikaza vremena i već pomenutog godišnjeg kalendara poseduje i hronograf komplikaciju koja omogućava merenje vremena do 60 minuta. Zenith El Primero 4054 poseduje rezervu snage od 50 sati a budući vlasnici će, zahvaljujući poklopcu kućišta sa prozorom od safirnog stakla, uživati u pogledu na odličnu završnu obradu i bogatu dekoraciju mehanizma.



    Novi model Zenith-a će biti ponuđen sa crnim ili braon kožnim kroko kaišem a kupac će za ovo zadovoljstvo nazvano Captain Winsor Annual Calendar Chrono morati da izdvoji između $8700 i $18,800.
    milan zmaj, vladas, jagos and 4 others like this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #2
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Zenith Captain Winsor Annual Calendar Chronograph

    Kada sam video naslov, ponadao sam se da si Zenith kupio... Svaka čast za članak...
    ________________________________
    Smišljam novi potpis...

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Zenith Captain Winsor Annual Calendar Chronograph

    Jok, ionako ih je previše na forumu. Šta će vam još jedan?

    Mada, ko zna šta nosi sutra. Sve je moguće... osim ako mi buduća gospodža ne otme sve novce za sređivanje kuće.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zenith Captain Winsor Annual Calendar Chronograph

    Vrlo lep dizajn, najzad su shvatili i oni da su pomenute serije bile pravi promasaj.

  5. #5
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Zenith Captain Winsor Annual Calendar Chronograph

    Ne znam sta reci za promasaj linije Defy,da li je to rekacija kupaca ili njihovo priznanje. Jer svojevremeno a to je skoro bilo rece mi prodavac u firmi koja uvozi Zenith satove i jos neke dobre brendove da se Defy odlicno prodavao,meni licno su neki bili extremno Defy ruzni ali oni su imali neku namenu,svoju svrhu kao i neki od JLC modela po meni su jako ruzni jer sam i u ruci drzao ali to je moje misljenje...Mislim da vecina jacih brendova imaju takve extremne satove..koji se nekom svidja nekom ne....

    next year at this time I'll be a millionaire




  6. #6
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Zenith Captain Winsor Annual Calendar Chronograph

    Sta reci - prelep sat, savrsen mehanizam! Da iskoristim (cini mi se prvi put ) novog smajlija:

    [off topic]
    Meni se licno Defy linije nisu svidjale, ali o ukusima ne vredi raspravljati.
    [/off topic]
    No time to lose

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Zenith Captain Winsor Annual Calendar Chronograph

    A evo i modela u čeliku na belom brojčaniku i mehanizam koji je



    vladas likes this.
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Zenith Captain Winsor Annual Calendar Chronograph

    Skoro sam gledao Captain chrono u rose gold varijanti na braon kroko kozi.
    Nije ni jedan od ovih,ne znam tacno koji je jer mi se toliko svideo da nisam zeleo uopste da gledam koji je model tacno...
    Retro fazon,prelep sat,el primero unutra a u drugoj ruci Vacheron Constantin Overseas u celicnom izdanju.
    Verujte mi,Zenith ga je zasenio a cena slicna.

    Nasao sam koji je


    Zenith Captain Winsor Annual Calendar Chronograph-b5b88274-e0c1-e804-f51bd828f5c32822.jpg
    Poslednja ispravka: Marko 5 (3.10.2011. u 14:41)

Slične teme

  1. Zenith Captain zlatni sat
    By nikolaradocaj in forum Zenith
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.3.2012., 21:41
  2. Vacheron Constantin Overseas Perpetual Calendar Chronograph
    By dragon in forum Vacheron Constantin
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 13.10.2011., 23:19
  3. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.5.2011., 15:59
  4. Saxonia Annual Calendar ručni sat
    By dragon in forum A. Lange & Söhne
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.2.2010., 10:30

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •