Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree19Likes

tema: TOP 10 švajcarskih brendova satova

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Post TOP 10 švajcarskih brendova satova

    Ukoliko ste poštovalac švajcarskih satova, ovo može biti zanimljiva lista za vas. Odnosno, u narednim redovima će biti navedeno TOP 10 brendova švajcarskih satova izvučenih prema prihodu od prodaje satova u toku protekle godine. Koji su to trenutno najveći brendovi u časovničarskoj industriji na čijim satovima stoji natpis Swiss Made?

    Naziv: TOP-10-svajcarskih-proizvodjaca-satova.jpg, pregleda: 25009, veličina: 116,4 KB


    1. ROLEX
    Brend sa krunom, odnosno šampion u ovoj listi. Potpuno nezavisna kompanija koja nije zastupljena ni na berzi. Brend koji se zajedno sa Patek Philippe-om izdvaja od ostalh iz liste. Iako je veoma diskretna sa objavom svojih brojki, prema izveštaju Vontobel-a daje se procena na njihovu prodaju u 2013 od 4,3 milijardi CHF.

    2. CARTIER
    Brend koji pripada Richemont grupi se nalazi na drugom mestu. U ukupnoj prodaji satova ove grupacije u 2013. godine Cartier učestvuje sa čak 46%. Sa prodajom od 2,33 milijardi CHF predstavlja jednog od najvećih proizvođača satova.

    3. OMEGA
    Na mestu broj tri se nalazi jedan od vodećih brendove iz Swatch grupe. Omega je u prošloj godini učestvovala sa 27% ukupne prodaje satova Swatch grupacije, odnosno ostvarila je prihod od 2,26 milijardi CHF.

    4. LONGINES
    Tradicionalni brend, Longines, je zauzeo četvrtu poziciju. Još jedan pripadnik Swatch grupe je u 2013. imao prihod od 1,24 milijarde CHF.

    5. PATEK PHILLIPE
    Drugi nezavisni proizvođač satova iz ove liste. Patek Philippe je brend za koji treba napomenuti da je u vlasništvu porodice koja se nalazi u rukovodstvu kompanije. Brend koji je prošle godine proizveo 55.000 primeraka satova i koji je imao prihod od 1,2 milijardi CHF.

    6. TISSOT
    Šesto mesto na ovoj listi zauzima Tissot, brend koji teži da bude dostupan što većoj populaciji. U toku protekle godine je imao prihod od 1,06 milijardi CHF.

    7. TAG HEUER
    Još jedan luksuzni brend satova se našao na ovom listingu. Pripadnik LVMH grupe je u 2013 godini imao prihod od 880 miliona CHF.

    8. SWATCH
    Prošle godine je prodato preko 12 miliona ovih dobro poznatih pristupačnih satova. Ova brojka ih time dovodi u TOP 10 listu, a njihov prihod iz 2013. iznosi 770 miliona CHF.

    9. IWC
    Predzadnje mesto je zauzeo IWC, brend koji se nalazi u okviru Richemont grupe. Prema prodaji satova u toku prošle godine su imali prihod od 760 miliona CHF.

    10. BREGUET
    Poslednje mesto ove liste zauzima Breguet. Brend koji je poznat po izumu najveće komplikacije u svetu satova, turbijonu. Njihov prošlogodišnji prihod iznosi 730 miliona CHF.

    Naziv: TOP-10-svajcarskih-proizvodjaca-satova-1.jpg, pregleda: 24666, veličina: 126,8 KB


    Ako bismo sumirali gore predstavljenu listu, možemo doći do zaključka da se shodno broju brendova, na prvom mestu nalazi Swatch grupa. Nju prati Richemont, dok se tu javlja i LVMH zahvaljujući TAG Heuer-u. Dva nezavisna brenda, Rolex i Patek Philipe, su se “umešala” među brendove iz grupacija. Da li će se malo ili drastično izmeniti ovaj listing gledajući promet iz tekuće godine, nam ostaje da predpostavljamo ili sačekamo naredni izveštaj…

    Izvor

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: TOP 10 švajcarskih brendova satova

    Vrlo zanimljiv izvestaj. Za mene najvece iznenadjenje je Cartier! Nikada ne bi pomislio da je na vrlo jakom drugom mestu po prodaji. Nisam obozavalac a i ne pratim ih inace, pa je za mene prijatno iznenadjenje. Ostalo je u ocekivanim okvirima, jedino sam mislio da je Tag Heuer imao vece prihode od prodaje, s obzirom na ukupnu proizvodnju. Sto se tice grupacija, meni se cini da je Richemont sve jace, i da se vrlo priblizio Swatch grupi. A i kupili su vrlo jake casovnicarske kuce.
    HADzI DALIBOR and paki like this.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: TOP 10 švajcarskih brendova satova

    i za mene je cartier iznenadjenje.da li su racunali samo cartier satove ili komplentan cartier asortiman.ovo mi je stvarno cudno ne mogu da verujem da se cartier satovi prodaju toliko.

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: TOP 10 švajcarskih brendova satova

    Samo satovi! I ja sam pomislila da je kombinacija njihov nakit + satovi, ali nije.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: TOP 10 švajcarskih brendova satova

    Samo za SWATCH je dat i broj prodatih primeraka i ukupno zarađena cifra pa lako dolazimo do podatka o prosečnij ceni njihovog sata-64,1 CHF!
    (Znam da je računica pojednostavljena i samo priblžno tačna)
    Svejedno...
    Bilo bi vrlo interesantno imati taj podatak i za ostale proizvođače sa spiska
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: TOP 10 švajcarskih brendova satova

    Roli ,s obzirom na cijenu po primjerku i broju proizvedenih satova,očekivano prvi. Cartier je i meni iznenađenje.
    55k proizvedenih PP i mašala prihod- respekt!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom

    Citat Shmizla kaže: Pregled poruke
    Samo satovi! I ja sam pomislila da je kombinacija njihov nakit + satovi, ali nije.
    Ma imaju oni puno modela, i prilicno ih ima puno u luksuznim kucistima. A i siguran sam da odlicno prodaju uz njihov nakit. Onaj ko kupi zeni nakit kod Cartier-a, verovatno za kusur kupi i sebi sat

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Roli ,s obzirom na cijenu po primjerku i broju proizvedenih satova,očekivano prvi. Cartier je i meni iznenađenje.
    55k proizvedenih PP i mašala prihod- respekt!
    I kod Pateka je ocekivano. Ako izostavimo one kvarcne, i one od milion CHF, i uzmemo samo naprodavaniji njihov model Nautilus i pomnozimo ukupnu proizvodnju dobicemo ukupan prihod u paru, tj u CHF. 22.000CHFx55.000kom=1.210.000.000CHF i to je PP.
    Poslednja ispravka: RUS (30.9.2014. u 6:14)

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: TOP 10 švajcarskih brendova satova

    Kladim se da je Cartiea najveći procenat ženskih satova od svih navedenih brendova. Meni recimo i nije toliko čudno, Cartie je velika kuća, vidim na stranim forumima da su im i mehanizmi cenjeni (imaju in house), a i bogate žene ga obožavaju. Meni je najveći utisak PP, stvarno svaka čast.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: TOP 10 švajcarskih brendova satova

    Tissot zaradio milijardu?Smesno!Nikad losije satove nije imao,a jos ispred Breguet_a on i Swatch; tragikomicno.Pristrasna lista koja favorizuje Swiss made na kojoj su se nasle i marke koje se sigurno lose prodaju.Da ne bude zabune, ja sam uvek preferirao Swiss satove pa i danas.Ali zar nije logicno ako se pravi lista najvecih brendova da se ubace svi kao recimo Seiko koji ih verovatno sve sije po zaradi.I na kraju ovim mojim komentarom ne zelim da umanjim niti omalovazim Shmizlin tekst.Njoj svaka cast i hvala na ulozenom trudu.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: TOP 10 švajcarskih brendova satova

    Da, kolega sada si se dotakao "skakljive" teme. U jednom si sigurno u pravu, sije njih i Seiko i Citizen. Ali ova top-lista je jos jedan dokaz njihovog jakog i agresivnog marketinga. S tim nas sve drze vec 30 i vise godina.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •