Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 35
Like Tree41Likes

tema: Mercedes i IWC saradnja

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Mercedes i IWC saradnja

    Ma daj Darko,kojih crnih 12l ! Pa toliko potroše 1.6 ili 1.8 benzinci.
    Ispade da zvijeri od 5 ili 6l koji pogone auta od 2 tone troše manje od njih!
    A što se tiče laganja u prospektu,kažu iz udruženja njemačkih vozača da su Audi,BMW i Mečka najgori po tom pitanju.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Mercedes i IWC saradnja

    Dado napreduje tehnologija, ja ne znam koji to benzinac 1.8 trosi toliko mozda neki star 20god. KIA Sportage ima mi je jedan drug 1.8 benzinac trosi 7L. Evo meni Mecka ne laze ni pola litre, i to se ne oslanjam na kompjuter vec sam racunam. 2.0 140ks trosi 4.8L

  3. #13
    Član Avatar korisnika Milossani
    Član od
    21.7.2012.
    Lokacija
    Grocka, Beograd
    Poruke
    279
    Lajkovi
    929
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Mercedes i IWC saradnja

    Svi ti podaci koje stavljaju proizvodjaci odnose se na idealne uslove u voznji, a pritom malo "lage" sa tim ciframa. Da vidim kako ces se ustrucavati da ne stisnes papucicu gasa na bilo kom AMG modelu. Moja majka vozi Swifta 2008god 1.3 benzin (92ks). Taj malisa blizu 10 litra trosi. A ja sam vozio ranije Audi A1 1.4 TFSI (122ks). On je isao vrlo cesto preko 10, i po bordu, i po mom merenju.
    Inace Darko, isti auto teramo, samo je moj 1.8 dizel, i potrosnja je nesto malo preko 5 litra.
    Samo jedna rec... Kontinuitet...

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Mercedes i IWC saradnja

    Darko,
    Pusti ti tehnologiju jer ne vidim da je nešto drastično napredovala,makar što se potrošnje tiče.
    Primjer: sadašnji 1.6 dizel motor troši MOŽDA 1l manje nego takav motor od prije 20god.
    Sportage 1.8 troši 7l u 6.brzini,na 80kmh,bez klime i opterećenja. U gradu bez problema popije 12l.
    Ono u čemu je tehnologija napredovala je manje izduvnih gasova i veća snaga po litri zapremine(mada je i to relativno).

  5. #15
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mercedes i IWC saradnja

    ja mislim da trose kad ih ganjas, bilo koji benzinac ili dizel moze da potrosi 15litara ako se agresivno vozi, tako i na bord kompjuteru pise, a zvanicni podaci su dobijeni na testiranjima u laboratorijskim uslovima sa minimalnim otporom kotrljanja i otporom vazduha u nekom posebnom rezimu voznje, vozite najbrze 60 ili 80 i to u poslednjoj brzini

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Mercedes i IWC saradnja

    Postoji još jedan faktor koji je bitan za potrošnju u gradskim uslovima, a to je vožnja na veoma kratkim relacijama, naročito po hladnom vremenu, kada motor nema vremena ni da se pošteno zagreje. Čak i kada se auto vozi ekonomičnom tehnikom, potrošnja u ovim uslovima ume da bude visoka.

    Mene je nindža veoma prijatno iznenadio ovih dana kada sam putovao u Rumuniju, jer je prosek potrošnje bio oko 5,7 litara. Deonica kojom sam išao je magistrala, gde je osnovno ograničenje 90 km/h, a nema velikih mogućnosti za mnogo bržu vožnju zbog ostalog saobraćaja, krivina, uspona i zato što put prolazi kroz naselja u kojima ima kamera i radara, a policijska patrola je negde u blizini. Inače, kvalitet puteva i organizacija saobraćaja su mnogo ispred nas.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Mercedes i IWC saradnja

    Ja stvarno mislim da je tehnologija znacajno napredovala u svakom pogledu, jer mehanika nema puno mjesta za napredak. I da ja ne znam sta treba da uradim da mi Mercedes potrosi 10L a kamoli nesto vise. Znate kakve su guzve po primoriju ljeti i cesto vozim prvom i drugom po sat vremena i ne potrosi preko 7-8L.
    Ja samo znam da u moje ruke nece nikada doc ni jedan benzinac. Ovi novi dizeli sasvim dobro idu, nema potrebe za benzincem

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Mercedes i IWC saradnja

    Eh, ako baš hoćeš da ti auto potroši mnogo više, uzmeš dobar šrafciger ili bušilicu, opališ po rezerovoaru, i ima da troši kao avion
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Mercedes i IWC saradnja

    Svaki auto trosi koliko stisnes gas,cinjenica je da je drasticno smanjena potrosnja jakih motora(AMG,M...) jer raspolazu velikom snagom i jos vecim obrtnim momentom koji je dostupan na malom broju obrtaja,a sto se tice novih benzinaca tesko su sr.nje,jer trose kao blesavi,a jedva idu,a i da bi isli i da bi se osetilo zvaljivanje u sediste mora da se zgazi preko 4500 obrtaja,a tada i potrosnja skace.
    Dragojlovic Darko likes this.

  10. #20
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Mercedes i IWC saradnja

    Znate kako se kaze,
    na dizel se ore, na plin se kuva, a na benzin se vozi.

    Salim se, ali evo posto mi je to u principu struka, da kazem par reci.
    Slazem se u principu sa svima po malo. Hadzija je u pravu kad kaze da se nije nista drasticno smanjena potrosnja tih nekih motora relativno male zapremine, do 2000ccm.
    Opet Marko je takodje u pravu za malo ozbiljnije smanjenje potrosnje tih ogromnih motora(ali bas da ih svedu na 10, to je vec nerealno, moze u stvari, ali da se vozi na leru, bez gasa).
    Uglavnom se poslednjih nekoliko godina radilo na smanjenju zagadjenja i na poboljsanju bezbednosti vozila(aktivne i pasivne).

    Cinjenica je da potrosnja moze da se "nabije" na koliko hocete.

    A ono dizel vs benzin je slicno kao swiss vs japan prica. Obe strane imaju svoje prednosti i mane.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •