Strana 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 103
Like Tree35Likes

tema: Zlato kao materijal u izradi satova

  1. #31
    Član Avatar korisnika Pimpi
    Član od
    5.9.2017.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    1127
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    ^sinke moj, do tada se zadovoljavamo look a like zlatnima iliti pozlaćenima jel ️. +1 za tozla.
    Jedini zlatni koji imam je stari IWC od bake kojeg je stari ugrabio, a i može ga isfurat, meni je ipak malo premali. 30 mm


    Sent from my mobitel koji imam koristeći Tlapatlaka

  2. #32
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    ma oni što prave jednom u pedeset godina zčatni sat, naravno da znam za te modele, bukvalno nema proizvođača koji nije proizveo zlatan sat alli nisu uopšte poznati po tome, niti im iko živi to kupuje al' ajde sad nema veze, zna se na koga sam ja mislio kad sam rekao

    i meni je isto san neki swiss made mali dress ali ne previše mali, za posebne prilike da ga nosim i da baš ta sugestija da je zlatan deluje na mene

    kažem ti onaj longines dress, NOS, nikad na ruci, pakovanje netaknuto bio je 350-400, žalim što sam ga propustio, nego ja gledam pa računam koliko zlata ima, pa da li se isplati, da li će se grebati.....i sad bijem glavu, prilika jednom bila, staro nasleđe, nije preprodaja

  3. #33
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Jedno je nositi zlatni sat radi fore, reklo bi se hipsterski, ili sat koji je zlatan a nosi se zbog samog sata (npr. Rolex Prince iz 30ih, mislim da jedino zlatni i postoje, eventualno platina - ko hoce takav model ne moze birati celik ili titanijum), a potpuno drugo tvrditi da je zlatan sat neki zavidan inzenjerski majstorski poduhvat, odnosno "vrhunac casovnicarskog stvaranja". Opet, za napraviti kuciste od zlata treba onoliko vestine koliko i za napraviti kuciste od mesinga, postoje mnogo tezi poduhvati sto se obrade materijala tice. Ne pravi Rolex zlatne satove jer je zlato bolji materijal za kuciste stvari koju svaki dan nosis na ruci, vec zato sto je bolje za prodati - ne samo da bi se sa dobrim alatnim celikom patili jedno pet puta duze, a sa tungstenom verovatno pedeset puta, vec bi manje i zaradili.

  4. #34
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Kakva diskusija, sjajno, definitivno treba više ovoga a manje WRUW. To koliko je zlato loš materijal, reći ću samo kao stomatolog da bih ja sebi najradije stavljao zlatne plombe nego ih više niko ne radi.

  5. #35
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Diskusija da li je zlatan sat vrhunac casovnicarskog stvaranja je "genijalna" i to u rubrici Smesni oglasi. Da postoji rubrika Smesne diskusije (sa elementima iskljucivosti) onda bi ova prepiska trebala da otvori temu.
    Jedan opis sata u rubrici Kompletni testovi satova vredi kao nedelju dana pisanja na temu da li je zlatan sat vrhunac casovnicarskog stvaranja. To je bar moje misljenje, da ne budem iskljuciv. Kvalitet ispred kvantiteta.
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    I sta kazes zlatne plombe i to recimo par komada na prednjim zubima . Bar bi bio upecatljiv na porodicnim fotografijama. Estetika bi bila vrhunska,jos ako je zuto zlato ihhh.
    Ne znam zasto mi ovo pade na pamet.
    Zlato kao materijal u izradi satova-slider-jaws.jpg

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.859
    Lajkovi
    16364
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Citat Petar012 kaže: Pregled poruke
    Kakva diskusija, sjajno, definitivno treba više ovoga a manje WRUW. To koliko je zlato loš materijal, reći ću samo kao stomatolog da bih ja sebi najradije stavljao zlatne plombe nego ih više niko ne radi.
    Jaooo tooo zlatna plomba..
    I rolex logo gore...

  7. #37
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Citat sin.er kaže: Pregled poruke
    Jaooo tooo zlatna plomba..
    I rolex logo gore...
    I to reljefni logo, onako kao na Rolex krunici ako moze preko cele jedinice.

  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.859
    Lajkovi
    16364
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Jakako

  9. #39
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    @Petar012
    Da bilo ko moze napraviti plombu od tvrdog metala ili keramike (a ne moze, bas zato sto je materijal tvrd), ti bi takvu kao stomatolog siguran sam izabrao jer znas da su fizicke osobine dentina blize tvrdim materijalima nego mekim (ne brusi se zlato dijamantskim vrhom). Spomenuo sam da zlato ima opravdanu prakticnu primenu u uskom krugu delatnosti (eto, stomatologija, visokofrekvencijska elektronika, oplate u medicini mada je to zamenio titanijum i sigurno jos po nesto), pravljenje kucista ocigledno ne pripada tom krugu - pogotovu ne kucista koja su svakodnevno izlozena mehanickim delovanjima jer se nose na ruci.

    @Милан Милановић
    Primerak sasvim finog zlatnog sata, a mozda te i zanima posto sam video slicne Longines satove
    Vintage Omega men's solid 14k rare rectangular watch. | eBay

  10. #40
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    I dok sve to lepo ne sraste, proteza od plavog safira u Tissot stilu.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •