Strana 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 103
Like Tree35Likes

tema: Zlato kao materijal u izradi satova

  1. #21
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Jeste krs materijal, ali je takodje materijal za koji ljudi sa puno para daju puno para. Kada neko napravi industrijski proizvod od zlata, neka mi se javi (da mu kazem da je budala, posto postoji vanadijum celik). I ne pricamo mi ovde o starim satovima. Pre nego sto je nerdjajuci celik usao u siroku upotrebu pa samim tim se i usavrsile masine za njegovu obradu, imalo je veoma puno smisla praviti satove od srebra i zlata (jer ne korodiraju). Neko je to vec pomenuo, ako je na stolu hromirani mesing i srebro ili zlato, svakako da je bolja opcija srebro ili zlato.

    Ako hoces da kupis sat i da ga drzis u vakumskoj komori ili hermetickom sefu kao ti kolekcionari koje pominjes, zlato, celik, stiropor - nebitno. Ako hoces sat da zapravo nosis i neces da nakon par godina od kucista ostane izgrebani oblutak, onda zlato zaobidji.

    Ja svakako mislim da ljudi koji vrednuju zlato nisu previse pametni. Oni bi i govna jeli da su retka. Najvise me impresioniraju ovi sto kupuju zlato jer misle da ce biti krah civilizacije, ako dodje do kraha civilizacije onda bolje da su skupljali pirinadz posto je vrednost zlata potpuno vestacka.

  2. #22
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    mora čovek biti mnogo pretenciozan da kritikuje nešto što je ljudska civilizacija utemeljila i utemeljava već hiljadama godina, a to je vrednost zlata, no ja neću zalaziti sada u teoriju vrednosti u ekonomiji, što mi je specijalnost zapravo ( a baš zbog toga neću se ni udubljivati u to)

    no dobro nova vremena nastupaju, vremena gde je zlato krš, meso, mleko i jaja štetni, gde se muškarci venčavaju i rađaju decu, starlete postaju umetnice i krem društva, a plastika IN

  3. #23
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    "i na kraju koliko je teško obrađivati platinu i od nje dobiti finiširan proizvod"

    Pricali smo o zlatu. Al, ajd' sad, platina. Koliko je tesko obradjivati platinu? Veoma jednostavan odgovor - teze od zlata i lakse od celika. Tvrdoca materijala nije domen ezoterije ili religije, vec nauke - fizika i hemija su veoima egzaktne stvari, nema tu puno rasprave. Tungsten, e sad to je metal zloglasno tezak za masinsku obradu, al' sta zna Karic i Mitrovic sta je tungsten karbid - tozla tebra!

    "mora čovek biti mnogo pretenciozan da kritikuje nešto što je ljudska civilizacija utemeljila i utemeljava već hiljadama godina, a to je vrednost zlata"

    Znaci, tradicija versus nauka? Ajde, bato, ti nazad u pecinu i zivi 30ak godina, pa umri od kvarnih zuba. Ne? Nisam ni mislio. Ili mozda pustanje krvi i molitva umesto antibiotika?
    Poslednja ispravka: No42 (5.9.2017. u 19:40)

  4. #24
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    druže nemam šta dalje da pričam, ubedio si me da je zlato krš i da ga budale kupuju

    kad se budem ženio ja ću reći supruzi budućoj da je zlato krš, da nema integritet, lako se obrađuje i pokloniću joj prsten od bakra

  5. #25
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Ne radi link koji sam postavio u zadnjoj poruci pa da dopunim misao.
    Zlatni Vostok:
    Zlato kao materijal u izradi satova-ruwvostokgold1a.jpg
    Now This Is A Dressy Vostok...

    A ima toga još:
    Zlato kao materijal u izradi satova-bkjl%3B.jpgZlato kao materijal u izradi satova-gilp.jpgKliknite za sliku za veću verziju

Ime:	bkjl;.jpg
Viđeno:	330
Veličina:	192,9 KB
ID:	132460Zlato kao materijal u izradi satova-jhvkl.jpg
    golden_watches

    Ni jedan nije "vrhunac časovničarskog stvaranja " a svi imaju zlatna kućišta. Isto tako ima more satova proizvođača iz drugih zemalja sa zlatnim kućištima koji nisu "vrhunac časovničarskog stvaranja" , od zlatnih Omega Geneve (inače lepi satovi) pa nadalje.

    Dakle, zlatan sat samo zato što je zlatan nikako ne može biti "vrhunac časovničarskog stvaranja".

    Evo šta ja mislim da je jedan od "vrhunaca časovničarskog stvaranja" . Kućište je od platine, ali ima važnijih stvari kod ovog sata od platine. Neki satovi luksuznih brendova pominjani u prethodnim porukama su igračke naspram ovog sata i načina na koji je izrađen.
    Roger Smith - The Great Britain Watch
    Roger W Smith
    Poslednja ispravka: skydrummer (5.9.2017. u 19:56)

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Posle neko neka kaže da je kod nas afrički standard...

    Naziv: DM-Sat-docek-Nove-2017.-godine-drugi-dan-Foto-Telegraf103.jpg, pregleda: 345, veličina: 420,5 KB

  7. #27
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Citat No42 kaže: Pregled poruke

    Ja svakako mislim da ljudi koji vrednuju zlato nisu previse pametni. Oni bi i govna jeli da su retka.
    Bez obzira da li se slažem ili ne sa rečenim, očekujem da argumentaciju i vlastito mišljenje artikulišeš na način koji je primeren opštem nivou ovog Foruma.
    Dakle- bez direktinih uvreda ka ljudima koji možda zastupaju drugačiji stav
    - bez nepristojnih izraza

    Po pravilu takve postove brišemo ali ovaj ostavljam kao mali primer
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #28
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Amaterka
    Zlato kao materijal u izradi satova-191f20dfb3508e4f046f9e1eb62644c4-african-culture-african-history.jpg

  9. #29
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    @VLADAN P
    Nije bila uvreda, bukvalno sam mislio. Da je ciklus varenja hrane coveka dug, recimo, 3.5 godina (umesto oko 24 casa, do krajnjeg ishoda), ljudi sa previse para i premalo pameti bi skoro sigurno jeli cvrste fekalije ljudskog porekla kao delikates u restoranima sa pozlacenim zidovima, i uzivali bi u svakom zalogaju. Za sada samo piju kafu od fekalija slepih miseva (i ovo mislim bukvalno), valjda ne mogu previse i precesto srat' kad uvek vise naopacke.

    @Милан Милановић
    Nema sta da brines, verovatnoca da ce tvoj buduci supruznik vrednovati razumne stvari i vrednovati stvari na osnovu razuma je jednaka nuli - razlicitosti se ne privlace, nisu ljudi magneti.
    Poslednja ispravka: No42 (5.9.2017. u 20:30)

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16437
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Druže fortytwo ebate Al si zabrijo...

    Glede Seika u zlatu, ima ih. Astron onaj prvi je bio u zlatnom kućištu, ja sad lurkam zlatni Seiko automatic na beyu.. Čak i zloglasni Orient nas svagdanji ima Royal Orient od srebra... I to i djepnjak i ručni.

    Meni je zlatna čuka nešto što bih htio imati i nositi. Ne zbog zlata već zato što je baš to... Zlatna čuka . Do penzije ću kupiti jedan pa makar se na glavu postavio

Strana 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •