Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011
Prikaz rezultata 101 do 103 od ukupno 103
Like Tree35Likes

tema: Zlato kao materijal u izradi satova

  1. #101
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Zlato kao materijal u izradi satova

    ...nemam te fotografije , sat nije moj i verovatno ne bi trebalo da slikam bez dozvole vlasnika. Jos da ne zaboravim zlatno kuciste nece se nagristi od znoja a to je verovatno vec neko i rekao

  2. #102
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Zlato kao materijal u izradi satova

    Jedino zlato sto sam u ruci drzao je od caletovog prijatelja,svajvarac preko 100 god.star,neko porodicno nasledje,zuto zlato,ali kao da je juce iz fabrike izasao,duboki diamond cut detalji,gravure ,ostre ivice,kao da nije nosen.Pokazao mi taj sat i srebrni patinirani safhauzen koji sam opustenije proucavao.I nekako,subjektivno gledano,zlato mi ide samo na dzepne satove,na rucne pozlata -zlato svejedno ne nikako,deluje napadno.Vise volim da vidim extra komplikaciju pa makar to bio i rotor seika 5 kroz poklopac ili molnia konverzija u rucni nego oplatu,makar bila u dijamantima.

  3. #103
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Zlato kao materijal u izradi satova

    Ma pozlata i hrom na mesing kucistima je sasvim ok ali ipak zna na ivicama da bude iskrzano tj skinuto. Ranije sam mislio da je tim satovima trebalo dosta godina da se ofucaju ali nije tako. Rucni sat trpi znoj, trenje od kosulja i kaputa kuckanje od vrata i sl. Jedan sat sam upropastio za jedno leto pazljivog nosenja, otisle ivice.

Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •