Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 36
Like Tree56Likes

tema: Vaša iskustva sa prodajom satova

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Taj odnos prema kupcu mi nije jasan.

    Doduše od svih varijanti slanja - najviše volim lično preuzimanje! Tu na licu mesta može da se vidi i proveri sve

    Ima čak i pozitivnih primera - čovek koji je od mene kupio jedan telefon koji je na par mesta bio oštećen reče - kako si ga slikao izgleda kao da ga je tenk pregazio a uživo se skoro ni ne vidi...
    memoas likes this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  2. #22
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.012
    Lajkovi
    58463
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Ja jos uvek nisam prodao nijedan sat,bilo je nekih menjaza po buvljacima i lokalnih sajdzija i to je to.Preko domacih berzi sam kupio desetak satova i sve je proslo ok osim Roamer Searock koji je morao na servis i duplirao mi je troskove(pisao sam vec o tome).E sad kao sto sam rekao da je moj sat za sva vremena bund mozda jednog dana i krenem sa prodajom mada bih voleo da ih prodam(ako do toga dodje) u paketu i naravno bez gluposti i pravom ljubitelju satova.

  3. #23
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Eto da se upišem u temu, ni ja nikada nisam prodao ni jedan sat iz kolekcije jer ako mi se sviđa danas sviđaće mi se i za par meseci a pri tom ne kupujem neke skupe satove čijom prodajom mogu nešto bitno da profitiram. Moja kolekcija je strogo ne profitna , bar za sada. Znam šta mi se sviđa, odmerim, pitam šta mi je sumnjivo, ne zalećem se , znam cenu do koje sam spreman da idem, trudim se da se dobro informišem oko satova koji me interesuju, tražim dodatne slike ako je potrebno i to je to. To je jedini način da minimizirate rizik uz naravno odlazak kod časovničara . Kupio sam nešto satova preko Limunda, nešto preko KP. Naslušao sam se svakakvih objašnjenja, uglavnom ako ne znate šta tražite može vam se desiti i da kupite kvarcni Komandirski iz SSSR perioda ili neko slično čudo.
    Ako bih imao neku generalnu primedbu na većinu prodavaca to su često nerealne cene , nerealni komentari i nedovoljno dobre fotografije koje obično skrivaju nešto. Pa tako recimo možete videti neke stare elegantne satove (dress) za koje tvrde da su vojni samo zato što imaju crni brojčanik, Amfibije i Komandirski satove sa belim brojčanicima koji su navodno izdavani oficirima SSSR, satove pored kojih stoji komentar "u super stanju, kao nov " a kazaljke korodirale itd. Takođe 90% prodavaca će vam reći da je sat servisiran što u 90% slučajeva nije tačno, viđao sam i Agat ( Zlatoust ) štoperice od 100 evra itd.
    Poslednja ispravka: skydrummer (21.6.2013. u 21:25)
    83stojan and Serb like this.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Mogla bi se izdvojiti dva tipa fenomena, da vam nude nerealno niske cene za sat kao prodavcu, razne lude zamene, i da prodavci daju jako visoke cene za krajnje izraubovane i devastirane satove, koji jesu brend, ali džaba kada su totalno zapušteni i uništeni. Evo baš sad na KP jedan prodavac prodaje kvarcni Tag (verovatno original) koji izgleda kao da je prošao Ivo Džimu i traži samo 350e
    Poslednja ispravka: vlajo (22.6.2013. u 10:18)
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    U prodaji satova treba biti realan. Cijene zavisi prije svega od toga koliko je sat pozeljan u krugovima zaljubljenika i kolekcionara. Prilikom prodaje, mislim na satove kupljene polovno, gubitak na nivou 15 do 20% je gotovo izvjestan kod satova nize klase. Kada prodajem, cijena je uvijek postavljena sa uracunatim opisanim gubitkom tako da rijetko odstupam od toga a ako odstupam, to je u minimalnim granicama. Kod satova vise klase je vec druga prica. Ja sam licno do sada bio ili na 0 ili u plusu do 20%. Recimo, na mom nikad ne prezaljenom Zenitu sam "zaradio" cirka 10% dvije godine nakon kupovine, a kupljen je nov kod distributera u Austriji. Na TAG-u i nedavno pribavljenoj Omegi bih, prema ponudama koje imam, mogao da dosegnem i do 40% profitta ali ti satovi su keeperi. Licno, do sad sam imao iskustva sa ozbiljnim prodavcima i kupcima koji realno sagledavaju vrijednost onoga sto prodaju i situaciju na trzistu. Kod povremenih prodavaca je problem sto cijene samu cinjenicu da je sat odredjene marke kao osnov za napumpavanje cijena. Recimo Omege Geneve koje su bile masovno proizvodjene za trziste bivse Jugoslavije se porodaju za iznose od nekoliko stotina eura iako im je u vecini slucajeva vrijednost ne veca od 80ak. O Omikronima i Darwilima da ne pricamo.
    Licno, meni su najveci problem prodavci koji umisljaju da su neki veliki poznavaoci i maltene ovlasceni distributeri (sa kao nekim garancijama kod kao nekih ovlascenih distributera i statijaznam) iako prodaju polovnu robu nepoznatog porjekla (najcesce ukradene satove) i koji su, boze moj, toliko nadmeni da se maltene vrijedjaju kada im postavis realnu ponudu za to sto prodaju ili se naljute ako pitas za porjeklo i dokumentaciju jer oni, opet boze moj, imaju neku, kao, reputaciju.
    Inace sam primjetio da ljudi koji preprodaju satove nesto vise klase imaju problem sa odnosom prema potencijalnim kupcima i ocekuju da kazes: da, ok, pristajem na tvoju cijenu jer ti si car i nemam sta da se cjenjkam. Mislim, takav stav je u redu kada je cijena realna ili kada ocjeni da neko kupuje za preprodaju ali nimalo ako je vidljivo da neko kupuje za sebe.
    GIvan, DrAgod and Serb like this.
    Roberto: Enzo, really, 10,000 dollars, whatcha going to do with that money?
    Enzo: Buy a rosary for mama, a new dress for Angelica and you... you get yourself a suit that fits. But most important...
    Roberto: Yes?
    Enzo: We find the Frenchman. We find Jacques Mayol.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    off
    Nisam znao da su postojali Omega satovi pravljeni za bivšu Jugu? Dva vintaž primerka koja imam su porodično vlasništvo jedan je kupljen u Švajcarskoj, drugi u SAD. Vidim da ih ima na oglasima, ali to mi je baš novo, čuo sam nešto tako za Omikron, Darvil....
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom

    Ex Yu je bila plodno trziste istoka za svajcarske proizvodjace a time i za Omegu koja je,naravno,htjela dio kolaca,otuda toliko Geneve navijaca ovuda.Ne kazem da su nekvalitetni vec da im je vrijednost znatno manja od onoga sto se trazi na trzistu.
    Roberto: Enzo, really, 10,000 dollars, whatcha going to do with that money?
    Enzo: Buy a rosary for mama, a new dress for Angelica and you... you get yourself a suit that fits. But most important...
    Roberto: Yes?
    Enzo: We find the Frenchman. We find Jacques Mayol.

  8. #28
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Jovane,doslo je vreme da se svi satovi vrte u krug i svaki pur je cena malo vislja u odnosu na predjasnju cenu po kojo je prodat...Tako je uvek bilo. Sto tice konstatacije da se breckaju kad ih pitas za papire i sve sto bi trebalo inace da ima nerealno je da recimo i da ima bude onda jeftiniji nego preko i to za recimo 20 do 30 %. Da se razumemo nikoga ja ne branim ma da mozda i mog da mislim na koga aludiras.
    Dacu ti jedan primer Rolex Explorer II prodavao sam ga za okruglo 2 mozda bi i spustio da je neko rekao iskreno nemam vise pa eto da ucinim,ali desavalo mi se da dobijem 5 poruka tipa sat ne vredi toliko,sat je kopija,kod Explorera nema lupe...i onda citas i ne znas da li da se smejes ili da se nerviras....
    Svakojakih ljudi ima,svako ima pravo da pita za neku odredjenu cenu,u tome i jeste draz ali podjednako mislim da ne treba biti bezobraz po pitanju nerealnog spustanju cena kao i nerealno podizanje cene jer nam je trziste skroz zatvoreno....
    Mislim da ovim samo zelim da kazem ono sto mislim....nista lose.
    A jedina moja zarada je bila na RW i ne moze da mi bude zao sto sam ga prodao jer sam uzeo 25 % od kupovne cene.

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #29
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    nisam se bavio prodajom, ni preprodajom satova i bilo cega ali ne znam kako si uspeo jovane da budes u plusu, verujem da jesi ali TAG i Zenith mnogo gube na ceni, kazu rolex drzi cenu bolje nego bilo koji brend, a eto milan je prodao eksplorera za 2, malo je to, sada bi ubedjen sam retko ko platio polovnog suba vise od 4.000, ma kakav da je, a on kosta duplo vise, ja recimo imam italijansku trkacku biciklu, rucno radjena, hrom-molibden, campanjolo, ttt, najbolje komponente, mozda ona vredi 1.000 ali meni niko ne daje vise od par stotina, cudne prilike vladaju na ovom perverznom trzistu

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Golf 3 1998. godiste ovde se ceni 2500 evra, presao 300000, kao nov...
    Reno Megan 2007. stvarno kao nov presao 130000, cena 3600 evra.

    Imao Golfa 3 godine, sada vozim Megana 2 godine.

    Ja znam koji je bolji ali 99% ljudi (oni koji su formirali cene i trziste) su ovakvim odnosom cena pokazali sta misle.

    Ovde NEMA trzista.
    milan zmaj likes this.
    vezba stvara majstora

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •