Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 36
Like Tree56Likes

tema: Vaša iskustva sa prodajom satova

  1. #11
    Novi član
    Član od
    4.6.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    pošto imam običaj da često mijenjam stvari,bilo auto,mobitele naravno tu su satovi koji su meni omiljeni i koje vrlo često mijenjam ili prodajem.izdvojio bih dva sata koja će ostati sa mnom do kraja,to je doxa 58 godište automatik(ne radi joj datum) i vostok komandirski,kojeg sam nedavno kupio maltene nov sat.te satove jednostavno volim ...imao sam sreće pa sam naletio na dobre kupce,između ostalog malo sam i cijenu spustio...to su bili većinom sportski satovi casio prg 40t,suunto x lander military,suunto x10 military,g-shock, ali bi izdvojio jednu doxu navijač koja je bila perfektna i prodam je nekoj engleskinji za 90 eura,a ona bi se još cijenkala a puna ko brod...uglavnom gore navedeni satovi su traženi tako da nisam imao posla sa SMOROVIMA...

  2. #12
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    ah ti stranci kad dodju u zemlje drugog i treceg sveta, tako pežorativno zvuci, posmatraju nas kao untermenchen i obavezno se cenjkaju i potcenjuju nasu robu, a nisu mi jasni prodavci na nasim poznatim sajtovima koji prodaju za 500 evra satove koji vrede 20 evra, rek'o bi covek sa strane, ovi ljudi ili nisu nikada videli i imali 500 evra ili im novac pada sa neba
    memoas likes this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Prodao sam nekoliko satova na KP i to uglavnom one koje sam dobio od brata i to bas za tu namenu. To je vazno napomenuti jer nisam bio sentimentalno vezan za njih a cenu sam formirao kao srednju vrednost nasih KP cena za tu klasu sata i stanje sata.Dva sata sam prodao i kolegama sa foruma, uz minimalnu korekciju cene i svi smo bili zadovoljni. Na KP sam se cenkao, u razumnim okvirima, bilo je i nepristojnih ponuda ali to je mesto za takve stvari. Pijaca.
    Na SS berzi polovnih satova, zbog autoriteta prodavaca, ljubitelja satova, ne bih se ni usudio da ponudim nižu cenu zbog moguće negativne reakcije. Jesam kupio jedan sat na SS berzi ali sam dugo skupljao hrabrost da pitam za nižu cenu i dobio sam je. Sve je prošlo OK, kada se sat povoljno kupi lakše se i proda na isti način posle par meseci uživanja (jedna verzija akcije 'šalji dalje sat').
    Kada sam imao ponekad koju stotinu evra viška (bilo nekad!) ja sam sat kupovao, a kada mi je trebalo da kupim ogrev za zimu isti sat sam prodavao uz gubitak možda 10-20 evra za par meseci.
    Baš sam poročan...
    memoas likes this.
    vezba stvara majstora

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Hmmmmm... Teška tema

    Nisam prodavao satove do sada, nekoliko sam ih poklonio - biće toga i više nadam se

    Ono što jesam prodavao, baš skoro na KP, i voćkastim žutim i kupinastim stranama su stari mobilni telefoni(i po neki noviji primerak).

    Elem, bio sam fasciniran količinom svega i svačega: stavljeno - cena fiksna, stavljeno - razmene me ne zanimaju, stavljene detaljne fotografije u makro modu - da se vidi makar i najmanja tačkica, cene stavljene tako da se kupac ne čeka dugo - 10-25% ispod tržišnih kada se uzme u obzir stanje predmeta.

    Onda idu poruke preko dotičnih sajtova - koja je poslednja cena, pogledaj moje oglase - jakna, motor, dvogrlni karburator za motor koji radi na čvrsta goriva(pravi raritet, hand-made) i sl. Tek su ponude bile fantastične od 10-90% onoga što sam stavio kao cenu. Na kraju je sve prošlo kako treba - ima korektnih ljudi koji znaju da čitaju

    Ovi drugi umeju i da iznerviraju svojim ponašanjem. Jedan mi je čak rekao, jeste, telefon izgleda kao nov( a i jeste kao nov jer nije korišćen), ali za tu cenu hoću i kutiju i papire(koje naravno imam u jednom delu podruma u koji sam gurnuo sve stvari koje nisam bacio pravovremeno prilikom selidbe). Bilo je jače od mene: može, ali da doplatiš 20 evra da ih pronađem. Šta mislite, da li se javio?


    Što se satova tiče i kupovine, kupovao sam ih preko voćke i od ljudi sa foruma - i nije bilo problema, štaviše, pogotovo kod ljudi sa foruma, bilo je pravo zadovoljstvo.

    BTW, ovo je off, ali može da postane i nova tema - jeste li kada uspeli na voćki da kupite nešto daleko ispod realne cene?
    Poslednja ispravka: DrAgod (21.6.2013. u 14:56)
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Ja sam i pisao svoje iskustvo sa kupovinom sata preko KP, kada mi je sat koji je stvarno lep i naizgled dobra kupovina poslat od strane prodavca AKS poštom, kad sam otvorio paket ono spale kazaljke (kad sam mu to javio,on kaže "nije to ništa, čas posla se namesti kod sajdžije ). Ono što verovatno jeste bilo da te kazaljke i nisu ispale pre slanja ali moja sreća da su ispale u transportu iako je sat bio dobro zaštićen....zamisli da su mi ispale dva-tri dana nakon kupovine Tip ima gomilu satova na KP, iz Zemuna, verovatno i trguje, možda i ne proverava sve, pa da poverujem i da nije hteo ništa loše, ne mogu da grešim dušu, otkud znam....ali kad daš npr.300e,kao ja za taj sat, pa ti ispadnu kazaljke....to je da poludiš. Na svu sreću, havarija se dogodila na vreme.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    aaaaaaa... užas, nightmare

    šta je epilog užasa?




    Citat vlajo kaže: Pregled poruke
    Ja sam i pisao svoje iskustvo sa kupovinom sata preko KP, kada mi je sat koji je stvarno lep i naizgled dobra kupovina poslat od strane prodavca AKS poštom, kad sam otvorio paket ono spale kazaljke (kad sam mu to javio,on kaže "nije to ništa, čas posla se namesti kod sajdžije ). Ono što verovatno jeste bilo da te kazaljke i nisu ispale pre slanja ali moja sreća da su ispale u transportu iako je sat bio dobro zaštićen....zamisli da su mi ispale dva-tri dana nakon kupovine Tip ima gomilu satova na KP, iz Zemuna, verovatno i trguje, možda i ne proverava sve, pa da poverujem i da nije hteo ništa loše, ne mogu da grešim dušu, otkud znam....ali kad daš npr.300e,kao ja za taj sat, pa ti ispadnu kazaljke....to je da poludiš. Na svu sreću, havarija se dogodila na vreme.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Zovnem ja čoveka koji je poslao, kažem mu da nameravam da vratim, stignem kurira i objasnim mu stvar, uzmem otkup i to je to...Srećan kraj, mada mi je bilo žao sata, lep je bio, ali zamisli bedaka da daš pare i dobiješ problem. Šta da se radi, uvek je rizik sa polovnim stvarima, bez dokumentacije, uvek mačka u džaku, svestan sam toga.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    ja sam se navikao na sve i svašta,mogao bi reći da sam sve varijante doživeo,ali neću,sutra je novi dan i uvek mogu očekivati neko novo glupo pitanje,ali dobro posao je takav a ljudi su različiti,koga procenim da je ok sa njim diskutujem ko je po meni bezobrazan njemu ništa ni ne odgovaram....
    ​LEMI

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Slažem se da je mačka u džaku ali otpale kazaljke definitivno ne spadaju pod tu definiciju.

    Još ako je u pitanju vrednija transakcija za ovaj vid kupovine (po mom mišljenju je to oko 3-4 Đorđa Vajferta za naše uslove) volim da sve bude onako kako je opisano ili kao na slikama.

    Kada kupujem sat za par stotina dinara, može i da ima neke manje skrivene mane koje neko ko se ne razume može lako da previdi - to nije problem(oguljene cifre na datum-ringu, da ne prebacuje uvek datum ili da se zaglavi kada treba da prebaci, da preskače kod navijanja i podešavanja vremena - svega je bilo). Ali naprslo staklo, otpale kazaljke, ušla voda i sl, ne priznajem

    Drago mi je da se ovaj slučaj ovako lepo završio.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Pa mene je oduševila nonšalantnost dotičnog prodavca sa komentarom...."nije to ništa, čas posla se sredi kod sajdžije", čuj..., samo ti meni pošalji šušku...vidim ga, radi još, ima dosta satova, šarena ponuda, sve i svašta.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •