Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree23Likes

tema: Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Question Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...

    Naziv: pocket-watch-with-a-broken-crystal.jpg, pregleda: 391, veličina: 25,1 KB

    Da li satove često udarite prilikom nošenja? Da li tog momenta pomislite: Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste... Meni se često dešava da se moj sat "susretne" sa štokom vrata i sličnim ivicama. Žurba ili moja nepažnja su najčešći razlog za to.
    Da li vam je sat kojim slučajem ispao na pod i kakva su vaša iskustva nakon toga?
    Koliko su vaši satovi izdržljivi? Da li su do sada pretrpeli veća oštećenja ili ne?
    Koliko vas nerviraju takva manja ili veća oštećenja na satu?

    Uh, koliko pitanja u prvom postu. Nadam se da ćete bar na polovinu odgovoriti.

    Pozz!

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...

    Jao,sav se naježim na ova pitanja!
    Od štokove mi se dešava da mlatnem,a zadnji sat koji mi je ispao je,čini mi se,moj stari Seiko.
    Kako god,dobro pregledam sat posle bliskog kontakta.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...

    Meni jos nikada nije sat ispao na pod, nadam se da necu da ih ureknem sad pa da neki padne. Desi mi se da zakacim ivicu stola ili stok od vrata pa da ostane neka linija na kucistu posebno ako je polirano, zato izbjegavam skroz polirana kucista. Recimo najvise tragova nosenja ima na Seiku, narukvica je sva izgrebana, kuciste na neka mjesta gdje je polirano i imam 1 na staklu, to ce morati brzo na neko poliranje jer pocinje da mi smeta

  4. #4
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...

    Jedan mi je ispao na staklo. I za čudo, nije puklo na sredini već se ivice okrnjile. Gledao sam par dana i morao sam da zamenim . A o štok ili ivicu zida, to odavno ne brojim.

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...

    Nije mi do sada ispadao sat.Sitnih ogrebotina po kucistu i narukvici ima sto je normalno pri svakodnevnom koriscenju ali to mi ne smeta.Jedino mi smetaju ogrebotine na mineralnom staklu.Pleksi staklo sam ispoliram.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...

    Generalno, ne robujem stvarima, pa tako ni satovima. Par puta mi je sat ispao na tepih, jednom prilkom je pao na terasu sa okapnice prozora, i jednom prilikom mi je ispao na asfalt. O stokove, vrata na kolima, lavabo i druga sitna cukanja i ne primecujem. Po inerciji uzmem sat i pregledam ga, ali ne uzbudjujem se previse i ako ima ostecenje, sve je to u "roku sluzbe". Ako je mehanicki, ispratim ga da li radi tacno, i time se sva moja dijagnostika zavrsava. Jedini sat koji sam do sada cuvao je samurai
    RUS and VLADAN P like this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...

    Ja generalno vodim brigu o stvarima. Nikada mi se nije desilo da mi je ispao sat, ali se par puta desilo da zakacim sat o zid ili vrata.

    Evo da podelim svoja dva iskustva. Omegu seamaster planet ocean chronograph sam u trku razvalio o kvaku od vrata. Sledio sam se. Udarac je bio direktno o staklo i koronu. Odmah sam ga pregledao, i nisam mogao da nađem ni jednu jedinu tačkicu na njemu. Oslušnuo, video da normalno radi. Predahnuo sam tek posle par dana, kada sam se uverio da je sve ok. Dok sa druge strane, Fossil koji sam dobio od devojke, sam već prve nedelje nošenja uspeo da malo okrznem o zid. I naravno, odmah su se pojavile ogrebotine na kućištu, kao tenk da ga je pregazio!

    Ja volim da mi satovi budu kao novi. Ali i ako se desi kojim slučajem da zadobije neki ožiljak, prvo se iznerviram, ali posle shvatim da je to nekad i neizbežno, tako da se jednostavno pomirim sa tim.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...

    Nisu mi ispadali satovi,a ne bih ni voleo da to dozivim,desilo mi se par puta da udraim u stok ,mnogo me to nervira,jos me vise nerviraju otisci prstiju,pa stalno brisem sat.


  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.016
    Lajkovi
    58490
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...

    Bilo je mnogo puta cukanja i raznih ogrebotina ali ne uzbudjujem se previse.Vazno je da nastavi sa radom.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...

    Mislim da slika govori više od reči, ali iskreno ovaj model mi je "radni" sat (u vatru, u vodu...), ostali su u neporedivo boljem stanju...

    Ups... Nije mu ništa ili ipak jeste...-dsc_0291.jpg
    VLADAN P and nele like this.
    Mišić M.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •