Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 15 od ukupno 15
Like Tree23Likes

tema: Top 50 brendova u 2012.

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Evo i malo podataka o rangiranju:

    The Top 50 most popular brands has been based on the most searched-for watches on Chrono24 by visitors from the USA as well as from Europe. It clearly shows a lot of similarities, but it also shows that there are some differences in the interest in certain brands. It is quite remarkable that small and relatively unknown brands as Sinn and NOMOS do quite well amongst US watch consumers.
    Link: Top 50 Most Popular Watch Brands Of 2012

    Mislim da je šteta što sajt koji daje podatak nije postavio statistike o kupovini, što bi, po svoj prilici izmenilo spisak. Čudno je da su stavili samo Evropu i SAD, iako se sajt može videti u drugim državama i na drugim kontinentima. Ukupno gledano, populacija SAD i Evrope je tek nešto preko jedne milijarde, dok na celom svetu živi sedam milijardi ljudi.

    Da budem iskren, podatak sa Chrono 24 deluje kao teška marketinška prevara.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Pa naslov i nije najprodavaniji nego najpopularniji.... ne vidim u čemu je prevara? Inače je normalno da se stavlja statistika SAD i Evrope jer oni čine dve trećine svetske ekonomije, a obzirom da je sat luksuzna roba ne vidim ništa čudno, obzirom da dobar deo imućnih stanovnika ostatka planete kupuje luksuzne proizovde upravo u SAD i Evropi. Evo malo podataka i za Kinu....mislim da nisu zanemarljivi....
    Top 50 brendova u 2012.-graph1.pngTop 50 brendova u 2012.-graph2.png

    Izvor
    vladas, VLADAN P and Neša like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #13
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Odlično je što si dao podatke za Kinu, jer je način predstavljanja mnogo realniji, a osim toga, to što navodiš deluje sasvim ozbiljno i relevantno sa ekonomske strane.

    Naslov sa Chrono24, tj. podatak koji je dat na samoj tabeli, podseća na novinarske igre rečima na naslovima vesti. Pre dan-dva sam video vest sa sledećim naslovom: „Grčkoj će rat pomoći da vrati dug?" Ako se pogleda naslov, čovek bi pomislio da Grčka ima nameru da ratuje kako bi izašla iz krize, iako u vesti piše nešto sasvim deseto - ukoliko izvuku ratnu odštetu od Nemačke za ono što je uništeno u II svetskom ratu, mogu da otplate dugove.

    Naslov na tabeli me podseća na isti princip - na drugom mestu je dat podatak o tome da su u pitanju brendovi koji se najčešće unose u pretraživač, ali ne znam koliko ih to čini najpopularnijim. Stranica ima 40 miliona pregleda mesečno, što iznosi oko 4% populacije SAD i Evrope, ali ne verujem da je u pitanju 40 miliona različitih ljudi. Ako npr. pet forumaša poseti ovu temu četiri puta, to će biti dvadeset pregleda, ali to ne menja činjenicu da je u pitanju pet forumaša. Ne znam kakve je statističke metode koristio Chrono24, ali bi bilo lepo imati i podatke o prodaji.
    23jewels and vlajo like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #14
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Mene je iznenadilo, ali mi je naravno i drago, da je Sinn zauzeo tako dobru poziciju. Treba imati u vidu da je on ipak manji proizvodjac, mislim da imaju 70 zaposlenih.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Mislim da je 4 procenta populacije uopšte itekako dovoljan broj za validnost (teško da iko pravi i masovnija istraživanja ) mislim da nije problem u količini već u načinu prikupljanja podataka (ne znam da li pregledi podrazumevaju ponovljene preglede, na isti artikal sa iste IP adrese i slično...) ali i to je za diskusiju jer su očigledno targetirani ljubitelji satova, korisnici interneta, sa najvećeg tržišta satova, ne znam zašto se pominje samo Evropa i Amerika obzirom da je sajt dosta populara u Kini i ima svoju Kinesku verziju (pa privilegovani članovi partice lakše i brže koriste i kupuju sa interneta od naših članova vlade)....Veći je problem reprezantativnosti uzorka, međutim ja bih ipak prokomentarisao da ovi podaci ipak nešto vrede i govore.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •