Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree6Likes
 • 3 Post By Vlatko
 • 1 Post By himmelstrider
 • 1 Post By zarekg
 • 1 Post By bogojevski

tema: Tоп 5 најскапи рачни часовници

 1. #1
  Mlađi član Avatar korisnika Vlatko
  Član od
  4.2.2013.
  Poruke
  54
  Lajkovi
  275
  Reputacioni uticaj
  12

  Određen forumom Tоп 5 најскапи рачни часовници

  5. Franck Muller – Aeternitas Mega 4 ($2,700,000)
  Tоп 5 најскапи рачни часовници-5.jpg
  Овој часовник е произведен во Швајцарија и чини речиси 3 милиони долари. Располага со дисплеј од 24 часовна временска зона во неколку различни земји. Лесен е за употреба и разграничува ден и ноќ во неколку временски зони.

  4. Louis Moinet – Meteoris ($4,599,487)
  Tоп 5 најскапи рачни часовници-4.jpg
  Овој часовник ги презентира метеорите од планетата Марс. Направен е од материјал стар 2000 години, од таму го добива и името, стар како месечината и метеорите. Рамката е направена од 18 каратно злато.

  3. Patek Phillipe’s Supercomplication ($ 11 милиони)
  Tоп 5 најскапи рачни часовници-3.jpg
  Во 1999 година овој часовник на аукција достигна цена од 11 милиони долари. Часовникот датира од 1932 година и неговата изработка траела цели 4 години. Направен е од 18 каратно злато и има 24 комплицирани опции.

  2. 201-carat Chopard ($25 милиони)
  Tоп 5 најскапи рачни часовници-2.jpg
  Овој часовник се најде на втората позиција бидејќи е изработен од најскапоцените камења. Опкружен е со три црвени 15 каратни, сини 12 каратни и 11 каратни камења сребро, во облик на срце обложено со дијаманти. Белите дијаманти се во форма на цвет. На него постои и еден жолт дијамант. Вкупно наредени се 874 дијаманти кои тежат 201 карати.

  1. Jaeger-LeCoultre - Joaillerie 101 Manchette
  Tоп 5 најскапи рачни часовници-1.jpg
  Местото број еден припаѓа на најгламурозниот часовник кој има непроценлива цена. Се состои од 576 дијаманти како и сафир камења. Личи на ракавица која на задната страна потсетува на круна. Основата на часовникот е изработена од 18 каратно бело злато.

 2. #2
  Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
  Član od
  9.10.2010.
  Poruke
  2.174
  Lajkovi
  7986
  Reputacioni uticaj
  229

  Određen forumom Re: Tоп 5 најскапи рачни часовници

  Da li bi neko, od ovde prisutnih clanova, nosio neki od ovih satova
  ja pokusavam da se setim da li znam nekog...ko zna nekog, ko bi mozda ovo nosio...

 3. #3
  Istaknuti član Avatar korisnika jagos
  Član od
  5.11.2009.
  Poruke
  2.683
  Lajkovi
  5664
  Reputacioni uticaj
  52

  Određen forumom Re: Tоп 5 најскапи рачни часовници

  sto vlado.ovaj patek orginal za bakija.

 4. #4
  Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
  Član od
  25.9.2013.
  Poruke
  984
  Lajkovi
  516
  Reputacioni uticaj
  21

  Određen forumom Re: Tоп 5 најскапи рачни часовници

  MOZDA Meteoris... ostalo bih rado prodao i kupio 16,5 Sinnova i Junghansa, za kusur Amphibie u svim mogucim varijantama...
  Zagor likes this.
  "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

 5. #5
  Član Avatar korisnika zarekg
  Član od
  19.6.2014.
  Lokacija
  KG
  Poruke
  383
  Lajkovi
  717
  Reputacioni uticaj
  10

  Određen forumom Re: Tоп 5 најскапи рачни часовници

  Odavno nisam video na gomili ovoliko necitljivih, nepreglednih i prenatrpanih satova. Meni nista od ovoga nema upotrebnu vrednost. Ali svako je lud na svoj nacin .
  Zagor likes this.

 6. #6
  Stariji član Avatar korisnika bogojevski
  Član od
  5.7.2012.
  Lokacija
  Makedonija
  Poruke
  555
  Lajkovi
  5263
  Reputacioni uticaj
  19

  Određen forumom Re: Tоп 5 најскапи рачни часовници

  Sto znam ne se po moj vkus, a i ne sum za prinova u skoro vreme
  vladas likes this.
  Women have numerous choices for accessories. Real men really only have one....a watch.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

 • Ne možete postavljati teme
 • Ne možete odgovarati na poruke
 • Ne možete slati priloge uz poruke
 • Ne možete prepravljati svoje poruke
 •