Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 95
Like Tree233Likes

tema: Sta mislite o Frederic Constant satovima

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Sta mislite o Frederic Constant satovima

    FC se ne zeza uopšte! Satovi su im klasika ali imaju nivo koji stalno dižu.
    Diling likes this.

  2. #2
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Smesno,moze i kineski turbilion da se kupi za manje od $10 000,ne znam u kom su ovi iz FC fazonu,pokusavaju da postanu neki budzet Patek.Treba da budu malo originalniji.
    Njihovi satovi se prodaju uglavnom u shopping centrima neupucenima,ime koje lepo zvuci,dizajnerski nemaju nista originalno,jedino sto imaju je dobar marketing.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Ne vidim ništa smiješno kada neko napravi svoj mehanizam! Kakve veze ima dali je Kinez ili Švicarac!? Da je jednostavno i lako konstruisati i izraditi nešto svoje- svi bi ih pravili!
    Diling likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    FC se sve vise razvija i to je cinjenica.
    Samo mi smeta sto prave bas ozbiljne satove....Ali bas ozbiljne.Moze i malo vise sportske varijante,ali dobro...Imaju svoj pravac i respect za to u svakom slucaju.

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    @kengur: Prave svoje mehanizme, ne otpadaju usi od cena, dizajn jos malo luta, ali ne vidim ni tu nista za toliku jetkost u odgovoru. Daleko su od Pateka ali perspektivni su, sta ce dalje uraditi - na njima je. I mnogi prestizniji proizvodjaci ''pljesnu'' turbijon samo radi reda. Njima uzimam za zlo, FC-u - ne. Neka oni prave ''postene'' satove (svoj mehanizam je dobar pocetak), a dizajn ce doci (ako to budu zeleli)....
    sima hrabri likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Jedini mi je "problem" dizajn njihovih satova(napisaše i Zenith i zvjerko).
    Ali zato postoji Alpina koja je njihov sportski brend.

  7. #7
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Sto se mene licno tice mogu da postave i dva turbiliona na istom brojcaniku,FC ce uvek biti kompanija koja je za "pretenders",osobe koje kupuju dizajn koji u mnogotome podesca na Pateka a nece da se otvore za pravu stvar.
    Iste osobe kupuju recimo AP Royal Oak kvarc umesto Automatika.
    Pravi kolekcionari znaju da to sto imaju takozvane svoje mehanizme nema nikakve veze da li je sat dobar ili los.
    Daleko su oni,tu pricu mogu da prodaju neupucenima i onima koji padaju na marketinske fore prodavaca.
    Seiko ima in-house mehanizam u Monster-u koji kosta ispod $200 na E-Bay i ima originalan dizajn pa ne potenciraju tu cinjenicu.
    Tako je i direktor Tag-Heura pre nekoliko godina izasao u javnost i rekao da su razvili mehanizam 1887 za Carrera-u potpuno in-house,ispostavilo se da su odkupili Seiko TC-78 mehanizam pa su ga preradili.
    Nema nista lose u koriscenju tudjih mehanizama,na kraju krajeva najbolji satovi Pateka iz pedesetih su preradjeni mehanizmi od drugih proizvodjaca.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    @kengur
    Mene što se tiče,ti možeš kupovati PP,AP,Credor od 100k€ i slične satove na kilo! Možeš i preporučivati da se kupe ti modeli(samo ne znam kome)! Tu nemam ništa protiv.
    Al imam protiv tvoje priče kako brendovi poput FC-a, koji rade nešto svoje,ne vrijede kupovine i da su ljudi koji ih kupuju budale! Priča kako FC liči na PP i aman ga samo kopira je nebulozna! Onda svi modeli satova klasičnog izgleda liče na PP(imaju kazaljke,kućište,narukvicu- ma pljunuti Patek!)!!!
    Diling likes this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Slazem se.A i to sto sto 85-90% divera lici na Rolex Submariner verovatno znaci da su oni koji nemaju para za Sub,pa kupuju neke druge divere neupuceni ljudi.
    Svi satovi manje-vise lice jedni na druge (pogotovo elegantni),tako da je govor kako FC ne vredi prilicno nelogican s obzirom sta sve daje za taj novac.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Kengur postujem tvoje misljenje, da li mozes nesto vise da nam kazes o manama ovog sata? Sta npr nevalja sa mehanizmom, kucistem, zavrsnom obradom? Da li njihov kvalitet i reputacija prate cene njihovih satova? Da li postoje primeri u kojima se korisnici konstantno zale na njihove satove? Ako je dizajn upitanju to je vec subjektivna kategorija, svako ima svoj dozivljaj. Mene dizajn IWC Ingenieur podceca na neke AP modele, da li to znaci da IWC kupujem samo zato sto nemam dovljno sredstava za AP? Definicija kolekcionara je jako siroka, ja poznajem ljude (kolekcionare) koji iskljucivo skupljaju ruske satove, da li su oni manje kolekcionari od ovih koji skupljaju skupocene satove, po meni nisu.

Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •