Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 2345678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 95
Like Tree233Likes

tema: Sta mislite o Frederic Constant satovima

  1. #51
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Hadzija za to bh morao da kupim FC sat na E-bay kao sto je neko postavio pa da ga rasturim na sitna crevca,iz prilozene slike mi izgleda kao recimo ETA2824,ustvari svi jednostavni automatici lice jedni na druge,sigurno nisu izmislili nesto specijalno i groundbraking pa ubacuju u sat od $1000.
    Meni se licno ama bas nista nesvidja na doticnom primeru,pogotovo pozadina,metalni obruc je presirok,znaci da je mehanizam uzak,to je odlika svih low-end firmi kaoji prave satove koji su recimo siroki od 43-47mm a kupili su mehanizam od ETA-e pa samo pakuju,zavrsna obrada nepostoji rotor izgleda kao da su koristili klesac,ako otvaraju pozadinu onda treba da ze potrude da mehanizam izgleda kao treba,tipican primer je Stowa Marine kolekcija posteno kazu sta je unutra i kako sklapaju,jos se potrude da dovrse unitas mehanizam pa da izgleda pristojno i sve to za samo $200 skuplje.
    Koje jos argumente treba da vam postavim,ili mozda treba da se slozim sa starijima kao novpridosli clan foruma?
    Talking Hands on the Frederique Constant Runabout - YouTube

  2. #52
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Koje si to argumente naveo?
    "Liči na Eta 2824?"(mene više podsjeća na Nomos epsilon)-po čemu liči? Po sistemu za namještanje preciznosti? Pa onda su svi mehanizmi koji imaju npr. labudov vrat kopije!
    "Uzak mehanizam!" -Pa koliko treba da bude širok?
    "Svi low end automatici liče jedan na drugi pa ni ovaj nije ništa posebno"(ovom izjavom indirektno priznaješ da je njihov mehanizam). A na šta to treba da liče i kakve funkcije da imaju?
    "Nema završne obrade!" Majke mi,ti ne vidiš dobro!
    Da napomenem i ovo: nigdje na netu nisam našao da je neko napisao da su FC kućni mehanizmi prepakovana Eta ili nešto drugo!
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (8.12.2012. u 8:58)
    RUS and Zenith like this.

  3. #53
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Ako su razvijali in-house mehanizam za odredjeni model trbalo bi da da otvore celu pozadinu,posto pakuju isto njesra u 30 modela a sada su u fazonu malo siri satovi onda moraju da ga naprave tako hadzija,da izgleda kao da su namestili piletu si*e,kda vec moram ovako da se izrazim.
    Primitivan mehanizam od pretender kompanije,prodaju m*da za bubrege kada vec moram da se tako izrazim.
    FC satovi su samo potrosna roba,nemaju nikakvu originalnost ni kolekcionarnu vrednost.
    Nego zasto ti nisi uzeo Halios Puck,eto ljudi napravili super sat samo sto nije tunjevina,cak ima i automatik.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (8.12.2012. u 12:34) Razlog: Ublažavanje neprimerenih reči

  4. #54
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Ti prijatelju jos uvek nisi naveo ni jedan argument, tako da...

    Citat kengur kaže: Pregled poruke
    FC satovi su samo potrosna roba,nemaju nikakvu originalnost ni kolekcionarnu vrednost.
    .
    Sta treba da imaju da bi bili originalni?
    Da kuvaju kafu, mere pritisak..?
    HADzI DALIBOR likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #55
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Citat kengur kaže: Pregled poruke
    Ako su razvijali in-house mehanizam za odredjeni model trbalo bi da da otvore celu pozadinu,posto pakuju isto njesra u 30 modela a sada su u fazonu malo siri satovi onda moraju da ga naprave tako hadzija,da izgleda kao da su namestili piletu si*e,kda vec moram ovako da se izrazim.
    Primitivan mehanizam od pretender kompanije,prodaju m*da za bubrege kada vec moram da se tako izrazim.
    FC satovi su samo potrosna roba,nemaju nikakvu originalnost ni kolekcionarnu vrednost.
    Nego zasto ti nisi uzeo Halios Puck,eto ljudi napravili super sat samo sto nije tunjevina,cak ima i automatik.
    Mlatiš praznu slamu!
    Nisam uzeo Puck iz istog razloga što ne bih kupio ni Tuna Landmaster- imaju automatik!
    Ja sam kvarc man!
    Ti si uzeo land tunu. Jel misliš da imaš nešto vrlo vrijedno? Ako misliš,zapitaj se zašto je jeftinija od kvarc 017 modela bez obzira što ima odličnu kožnu narukvicu,safir i automatik naspram obične gume,hardlexa i kvarca!

    Da me neko ne shvati pogrešno,land Tuna je odličan sat ali ništa bolji od Sumo modela.
    tiha likes this.

  6. #56
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Citat kengur kaže: Pregled poruke
    Meni se licno ama bas nista nesvidja na doticnom primeru,pogotovo pozadina,metalni obruc je presirok,znaci da je mehanizam uzak,to je odlika svih low-end firmi kaoji prave satove koji su recimo siroki od 43-47mm a kupili su mehanizam od ETA-e pa samo pakuju,zavrsna obrada nepostoji rotor izgleda kao da su koristili klesac,ako otvaraju pozadinu onda treba da ze potrude da mehanizam izgleda kao treba,tipican primer je Stowa Marine kolekcija posteno kazu sta je unutra i kako sklapaju,jos se potrude da dovrse unitas mehanizam pa da izgleda pristojno i sve to za samo $200 skuplje.
    Koje jos argumente treba da vam postavim,ili mozda treba da se slozim sa starijima kao novpridosli clan foruma?
    Da, u pravu si, premalene mehanizme pakuju samo low end firme. Evo fotke takve prakse kod tih jadnika. Vidi kako je mehanizam majusan u odnosu na velicinu sata, samo pakuju nesrecnici:
    Sta mislite o Frederic Constant satovima-patek_movement_560.jpg

    Treba da postavis ARGUMENT. Niko ne kaze da treba da se slozis sa starijim clanovima. Samo ako nesto tvrdis to mora da bude argumentovano ili da jasno stavis do znanja da je to tvoje subjektivno misljenje koj en epretenduje da bude neka opsta istina. Od prver poruke ovde si agresivan u svojim stavovima, ovde se uglavnom okuplja fin svet koji ne voli da mu se po prvi put ulazi u kucu otvarajuci vrata nogom. Diskusija se ohrabruje, tvrdoglavost, bahatost i svadja - NE. Nemam ja nista od toga da li cemo zakljuciti da je FC ozbiljna firma ili ne, dakle ne shvatam ovo licno (niti bi iko drugi trebalo da to shvata licno), daj argumente (kao sto si pokusao pominjanjem Stowe), pa da raspravljamo... Slobodno pokazi svoje utemeljeno misljenje i u drugim temama.
    RUS, vladas, HADzI DALIBOR and 4 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #57
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Ima li ko da me unesreći ovim maljćikom?
    anbeast likes this.

  8. #58
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Polako ova diskusija ide u losem pravcu, krece se u licni okrsaj a to nikad nije dobro. Kengure naravno da ne treba da prihvatis tudje misljenje , samo za to sto si nov, svaka polemika je dobro dosla, dok se vodi na civilizovan nacin ( ne kazem da nije do sad).

    Mislim da treba da se stave neki parametri ... npr. Sa kojim drugim satovima uporedjujemo FC? Mislim da smo i stavili Kengura u tesku poziciju , da nadje konkretno prave mane ovog brenda. Tesko je naci mane daleko jeftinijim satovima...I sve se uvek svodi na licni dozivljaj , kada nema nekih ociglednih propusta u satu ( a vecina danasnjih iole ozbljnijih satova ih nema, pa cak i modni imaju neke svoje kvalitete)... Ja postujem Kengurov licni dozivljaj ovog brenda, ali mislim da ces tesko egzaktno dokazati mane ovog sata. Licno ni je nikad ne bi uzeo ovaj sat, i jedini razlog je dizajn , koji ne ide samnom ( nemojte me pogresno shvatiti ne bih ni PP, suvise su to ozbljni satovi trenutno za moje godine , osim Nautilusa naravno )
    anbeast, VLADAN P, Neša and 2 others like this.

  9. #59
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Mislim da smo i stavili Kengura u tesku poziciju , da nadje konkretno prave mane ovog brenda.
    Nismo ga mi stavili u tesku poziciju nego se sam stavio u nju. Onaj ko nesto napada treba i da odbrani svoj stav.


    Ja postujem Kengurov licni dozivljaj ovog brenda, ali mislim da ces tesko egzaktno dokazati mane ovog sata
    Naravno, treba postovati licni stav! Medjutim, ja ga postujem samo onda kada se ne pokusava prodati ''rog za svecu'' tj. licni dozivljaj za objektivni sud. Ti si lepo rekao da ti se FC ne dopada i dao shvatljiv razlog zasto. Nisi napadao brend zato sto ne nudi ono sto se tebi svidja. Tako izrazen stav se mora postovati. Nije problem u stavu vec u izrazavanju istog!
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #60
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Vreme je da se na neprijatni deo diskusije stavi tačka. Evo nekoliko smernica za nastavak diskusije:

    - Svaki model ili proizvođač jesu podložni argumentovanoj kritici, npr. X je dobar/loš jer ima dobar/loš mehanizam, dobru/lošu završnu obradu itd.
    - O svakom modelu ili proizvođaču može se izraziti lični stav, što treba tako i naznačiti, npr. meni se ne sviđa dotični model, prema mom mišljenju dizajn je loš itd.
    - Svako ima sopstveni stav, a tako i treba da bude; izražavanje sopstvenog stava ne znači da tuđe stavove treba nipodaštavati.

    Molimo forumaše da ovo imaju u vidu kako bi se diskusija kvalitetno nastavila.
    RUS, jagos, anbeast and 1 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •