Strana 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 95
Like Tree233Likes

tema: Sta mislite o Frederic Constant satovima

  1. #31
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Stojane, u pravu si u vezi onog debelog. Sada nesto iscitavam i moja tirada o njemu zaista nije valjana argumentacija jer sam vrednovao njega a ne ono sto kaze. (mada u konkretnom slucaju isto mislim i o onome sto je rekao)
    Bahatost, drskost, nabedjenost i tvrdoglavost me odmah nateraju da prokljucam...

    U vezi Omege ima donekle pravo, ali i to je vec opste mesto.....
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Citat 83stojan kaže: Pregled poruke
    On u ovom obacanju govori kako Omega nije "pravi luksuzni brend" i ne spada u kategoriju sa PP,VC i ostalim swiss luksuznim brendovima ,sto je tacno koliko mi se cini. Omega je i na ovom forumu svrstana u swiss-made high-end brendove a ne u luksuzne brendove koliko sam video na pocetnoj stranici foruma.On im zamera na masovnoj proizvodnji,ugradnji ETA mehanizama,na kvarcnim satovima itd.Takodje je rekao da je Omega ispod Rolexa na lestvici ,jedino lepe reci ima o Speedmaster Moon Watch kao sat koji predsavlja ulaz u tu visu 3 klasu,4 klasa su po njemu ovi luksuzni.
    To kakva je on licnost mene ne zanima ,"bitno" mi je sta kaze izmedju onih psovki ali naravno da sve uzimam sa rezervom.
    Pa u tome je i poenta, čovek nije rekao ništa novo, tačnije otkrio je rupu na saksiji....Čuj "omega is not rolex" šta mi reče, a sa druge strane kritikuje Omegu za masovnu produkciju (što Omega nikad nije ni izbegavala kao strategiju, dok sa druge strane Roleks kao nije masovna produkcija....stvarno, nebuloza, čista. Pa ona priča oko Bonda, pa i Roleks je na sličan način učestvovao u finansiranju filma....
    Druga teza, "Omega sat za mase"....pa šta je onda Casio ili čak i Seiko .....pa taj ekstremni snobovski stav nema veze sa horologijom, nema veze ni sa čim, već samo sa kompleksima....Arči spada u onaj tip ljudi koji smatra da je poenta da je čovek poseban po onome što nosi na sebi, a ne u sebi....Nikad ne bi nosio Grand Seiko jel jednostavno ne izgleda bogato, šta da kaže Bil Gejts koji nosi G shock.....ne verujem da je Arči od njega bogatiji, e u tome je i štos....
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Ja po 20 put, uopste se ne slazem sa vecinom vas kad je rec o omegi...Sto su se oni pogubili? U zadnje vreme bas rade da se unaprede , nabrojao sam u nekim tekstovima i sta su uradili... Iscitajte malo koje su tehnologije uneli u svoje satove i kako rade... Nisu jos kao rolex i tesko da ce biti u skorijoj buducnosti, ali zapeli ste na tu omegu kao da oni prave krs satove i prodaju se samo zbog marketinga, a to nije tacno... Omega je firma koja ima tradiciju , legendarne modele, i novitete i pouzdanost, a to sto stavljaju ETA mehanizme , pa sta stavlja ih i IWC, ali nisam video da to neko zamera.... A i kad ih stavljaju ( ne omega nego svi ), treba pogledati koliko su ga doradili, kao sto je to IWC uradio...lako je reci u IWC ide ETA, ali kakva.... I to za ETA mehanizmima, pa ajde onda da pljujemo nemce, sto placamo 900 evra Stein kad ima "samo" ETA 7750..... nije samo mehanizam presudan... I nemojte samo da pominjete neke mikro brendove koji imaju isto ETA mehanizme kako su oni jako dobri , treba jos mnogo vremena da prodje da prismrde npr Omegi, Longinesu .... Ovo je debeli off ali sta da radim

  4. #34
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Pogubili su se jer je Rolex mnogo iznad njih trenutno.
    Taman posla da Omega pravi krs.Meni licno uz Zenith i Tissot,Omega mi je omiljeni brend.Jedino mi se Ploprof ne svidja.
    Napomenuo sam da je posle Submarinera,Seamaster najprodavaniji sat na svetu.
    Da li ce stici i da li ce se uopste pribliziti Rolexu,pokazace vreme.Lepo si rekao,trude se mnogo u zadnje vreme..Ali je ipak cinjenica da je Rolex trenutno svetlosnu godinu ispred njih.
    Celokupna Swatch grupa je grupa legendarnih i mocnih proizvodjaca i sjajno rade posao.Jedino Tissot nekad rokne cenu ali samo zato jer im se moze.

  5. #35
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Rolex je uvek bio iznad Omege

  6. #36
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    ... I nemojte samo da pominjete neke mikro brendove koji imaju isto ETA mehanizme kako su oni jako dobri , treba jos mnogo vremena da prodje da prismrde npr Omegi, Longinesu ....
    Dobri su za pare koje traže ali nisu na nivou velikih igrača.
    Imao sam Stowa(nema više sosc u ponudi,a teško da će i biti) i Omega pa znam šta pričam.
    Sitni su detalji u pitanju ali je kod satova sve u detaljima!

  7. #37
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Izvini druze,ali tesko da Longines Conquest i Longines HydroConquest nisu veliki igraci.

  8. #38
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Citat Zenith kaže: Pregled poruke
    Izvini druze,ali tesko da Longines Conquest i Longines HydroConquest nisu veliki igraci.
    Ko je rekao da nisu ,promaklo mi je

    @Hadzi Upravo sam to hteo da napisem, daleko da su losi , ali ipak su ispod ovih starih brendova i nisu za poredjenje, naravno za sad.

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Nas Hadzi,ali vidim da si odgovorio odmah.

  10. #40
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Rus,kao sto sam ti napislao osrednjeg kvaliteta uz dobar marketing,imao sam prilike da dobrano pregledam satove FC-a cisto iz radoznalosti ima ih na svakom cosku,nijedan njihov model me nije odusevio kao recimo moja tuna koju dobacio iz Japana sat placen $830 pa po kvalitetu kucista je vrlo blizu mog speedy-a koji kosta $4.5K.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •