Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Post Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?

    Naime zanima me koji je najbezbolniji način slanja starih satova u inostranstvo ??
    Već duže vreme se raspitujem, bilo da je za satove ili za fotoopremu (prvenstveno se bavim amaterski fotografijom i kolekcijom aparata), koji bi to bio način.

    Za sad je jedino slanje običnog paketa preko pošta najjeftinija varijanta (za EU prvenstveno gledam).. Ali opet je negde oko 15e.. I još što je najgore, treba da se prijavi roba na otvaranje kod carine (i tu može nešto da se plati).. Mislio sam da preko EMS slanja ne mora da se šalje na carinjenje kad i tu mora.. :/
    Zanima me još i zašto moram da deklarišem vrednost robe ?? Na šta to utiče ?? Zar ne mogu da deklarišem robu kao poklon ??


    Zanima me neko da li neko ima iskustva sa slanje starih satova vani (ako je kupac recimo vani i sl) pa da me posavetuje.. Ili ću ipak morati da idem da smaram ljude u pošti kod Savske ulice :/

  2. #2
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?

    Pošto ne mogu da editujem (ili ne mogu to da nađem).. Samo da napomenem da je u pitanju situacija interent prodaje i sl.. (npr. ebay)

  3. #3
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?

    Pa pošalji onda autobusom.Pitaj vozača koliko traži da preveze paket i to je to.Kada sam se ja autobusom vraćao iz inostranstva(davno bilo),carinjenje autobusa se vršilo unapred.Sakupimo keš,10 evra po putnoj torbi i to je to.Carinik ne ulazi u autobus,i ne otvara prtljag.Možda ti vozač traži oko 10 evra(lupam).
    Što se tiče navođenja vrednosti robe,ako se odlučiš za slanje poštom je bolje da navedeš,a ne kao poklon.Možda neko iz pošte pomisli da sam sebi nešto "pokloni",i ode tvoj paket,obzirom da se i to događalo.

  4. #4
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?

    Ovo sa autobusom je ako šalješ nekom na evropskom kontinentu,a carinjenje autobusa je dato kao primer.Za ostatak sveta PTT ili neka kurirska služba.To je sve što ti ja mogu reći.Inače carinu mora proći definitivno.Da li kao prtljag vozača,ili drugačije,pitanje je.
    Poslednja ispravka: majstor98 (27.2.2010. u 11:02)

  5. #5
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?

    Pa ima ta varijanta busom, padalo mi je na pamet.. Ali nije primenjivo za svako mesto.. Jedino za veće gradove, a onda bi se i primalac paketa morao iscimati dosta.. Tako da sam od toga odusta.. Verovatno ću poštom slati na kraju, videću već..

    Ako neko ima iskustva bilo bi mi baš od pomoći.. Ako ne poslaću ja moje iskustvo kad pošaljem..

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?

    Ja ti nažalost ne mogu pomoći jer odgovor ne znam. Mislim da je malo riskantno slati autobusom ili poštom bilo šta vrednije, jer može nestati usput. Može to da se desi i kod slanja putem kurirskih službi, ali manje su šanse i pošiljka ti je ipak osigurana. Pošto si aktivan na DZ , pitaj tamo ljude, oni verovatno imaju daleko veća iskustva po ovom pitanju i prilično sam siguran da će ti pomoći sa svojim savetima.

    A kojim god sistemom da pošalješ, javi šta si uradio i kako je prošla pošiljka!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •